vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index » diskusia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Štvrtok 28.10.2021   english version
  Diskusia |  Témy: 2017 | Nová téma
  Diskusia |  SHS JAMES |  Jamesák |  Skialpinizmus |  Stav istenia |  Inzercia |  Off topic | 

Vitajte v Jamesáckej diskusii - Priatelia, sme radi, že ste si našli čas pre sledovanie našej diskusie. Na to, aby táto diskusia plnila svoj účel a jej obsah neodrádzal potencionálnych prispievateľov je potrebné dohodnúť si niekoľko pravidiel:
- Všetky príspevky, ktoré majú komerčný charakter (predaj, kúpa, ...) patria do rubriky Inzercia. V prípade že na to niekto pozabudne, bude jeho príspevok dodatočne presunutý tam kam patrí - do Inzercie.
- Pri písaní vašej reakcie použite len text predchádzajúcej správy, na ktorý bezprostredne reagujete. Zvýši sa tým čitateľnosť vášho príspevku.
- Vo vašich reakciách sa snažte príliš neodbočovať od témy. V prípade potreby zadajte novú správu a začnite nové diskusné vlákno.
- K svojím spoludiskutujúcim buďte slušní. Osobné invektívy si vymieňajte súkromným mailom.
- V prípade obvzlášť otravných príspevkov budú tieto presunuté do rubriky Off topic.
Ďakujeme za pochopenie a prajeme príjemný pokec.


 • Prístup do Gerlachovskeho Kotla
  [Peter 25. 10. 2021 20:51:31] - Odpovede: 0
  Ahojte, prosim o radu, aky je logicky najrozumnejsi, najrychlejsi pristup do Gerlachovskeho kotla od Sliezskeho domu a od Batizovskeho plesa. Moc dakujem vopred.

 • Ultrastručné porovnanie členstva James a Alpenverein
  [nečlen F. 22. 9. 2021 21:05:16] - Odpovede: 6
  Zdravím Vás,

  kým vedenie spolku strojí oslavy vlastnej storočnej dôležitosti, konkurencia nespí a výsledkom je, že za sumu nižšiu, než za ktorú záujemcu o členstvo je veľavážená administratíva Jamesu ochotná zaregistrovať (pozor - len zaregistrovať, členské je zvlášť: Noví členovia platia členský poplatok a súčasne aj registračný poplatok vo výške 20 eur.), v rakúskom alpskom spolku máte členstvo po zvyšok r. 2021 a celý rok 2022, konkrétne za 16,50 eur(!)

  Takže kto nevedel a v alpenvereine ešte nie ste, teraz alebo nikdy :)

  Lebo tento skanzen komošských antičlenských móresov a jeho prisluhovačov (pozdravujem p. Ľ. Mäkkého) nie je dôvod ďalej živiť ani inak podporovať.

 • Zabudnutá expreska...?
  [Roman 31. 7. 2021 14:04:40] - Odpovede: 0
  Ahoj,včera sa na Sekaninách,v ceste Maratón našla expreska.Hnedo-čierna šlingňa,a karabiny značky.....Je u mňa...0907247124

 • volia veza spolulezec
  [ivan 22. 7. 2021 6:31:05] - Odpovede: 0
  hladam spolulezca . mozem 1-8.8.21. volia veza. tatry . 5 uiaa .

 • Smernica Správa skalných oblastí
  [Anonym 18. 7. 2021 8:27:40] - Odpovede: 4
  pokiaľ modifikovana cesta už existuje (platí pre cesty vytvorené pred 21.5.2021),nebude automaticky zlikvidovaná a upravená späť do pôvodnej podoby. Stane sa tak až v momente, pokiaľ sa modifikovana cesta, alebo jej časť prelezie voľne bez vysekanych chytov • Zapomenute expresky Paština
  [Ivo 5. 7. 2021 23:47:27] - Odpovede: 0
  Ahoj v Paštině Závadě jsme našli v jednom ze slaňáků zapomenuté dvě expresky. Kdyby je někdo hledal napište na mail: ivo.peterek@gmail.com

 • vystava Nanga Parbat 1971 - 2021
  [ik 23. 6. 2021 22:38:22] - Odpovede: 0
  pri fotkach z otvorenia vystavy Nanga parbat atd. mozte popisat fotky a kto je na nich?

 • Výsledky pretekov
  [K 21. 6. 2021 13:18:32] - Odpovede: 6
  Výsledky pretekov z Handlovej budú niekde zverejnené? Prečo sa nedajú pozrieť výsledky pretekov z minulých rokov?

 • Vysledky preteky
  [peter 7. 6. 2021 11:18:58] - Odpovede: 0
  Zdravím, kde nájdem výsledky zo žiliny z rýchlostných pretekov. Neviem to nikde na stránke dohladať. Vďaka.

 • Zabudnuté expresy na Hrádku
  [Petra 25. 4. 2021 9:03:22] - Odpovede: 0
  Ahojte, včera sme našli na Hrádku expresy. Ak niekto pozná trúchliaceho majiteľa, radi ich odovzdáme, alebo dopošleme. 0918882187

 • Preteky ešte raz
  [marek repcik 13. 4. 2021 10:47:44] - Odpovede: 1
  Ešte jeden pohľad na vec – stále mi nebolo jasné, prečo zväz nakoniec zaplatil za tie dva preteky 25 tis, keď štátna dotácia bola len 17,5 tis. Pozeral som teda zmluvu o dotácii - je v nej zahrnuté aj spolufinancovanie zväzu. Malo byť presne vo výške dotácie na ME drytool. A v takej výške aj bolo. Tie dva preteky (reálne tri, MSR bolo rozdelené na dve časti) teda neboli celé „zadarmo, zo štátnych peňazí“. Zväz za to zaplatil „zo svojho“ 7,5 tis. Zo štátneho rozpočtu išlo 17,5 tis.

  Nechcem znova riešiť jednotlivé položky. Nemám hodnoverné informácie na to, aby som vedel posúdiť, či napr. necelých 15 tis., ktoré išli Laskale, 5 tis. pre Neolit (Krištoffy) a 1,7 tis, ktoré dostal Radovský sú „hospodárne, efektívne, účelne využité a v obvyklej cene na trhu“. Takými mali byť podľa zmluvy o dotácii.

  Neviem posúdiť ani to, či neboli porušené podmienky zmluvy o dotácii tým, že napr. Radovský je členom výkonného alebo štatutárneho orgánu aj na strane prijímateľa dotácie (James) aj na strane dodávateľa služby. (Krištoffy, ako ďalší člen VV už stihol odstúpiť z pozície predsedu HO Neolit, tamže tam to určite bolo formálne v poriadku. Ale môj názor je, že neoficiálny konflikt záujmov nastal aj v tomto prípade).

  Zaujíma ma hlavne otázka, načo vlastne zväz túto dotáciu pri podmienke takto vysokého spolufinancovania zobral. Či si za tých 7,5tis, ktoré boli výškou jeho spoluúčasti nemohol tie tri preteky nechať zorganizovať sám. Úplne bez dotácie. Za 2,5 tis na pretek by to podľa mňa bez problémov a v porovnateľnej kvalite získal ( 2,5 tis. za takýto typ akcie je mimochodom zhruba to, čo sme za organizátorov pretekov navrhovali ako pre nás rozumnú výšku dotácie). Všetci by boli spokojní – organizátori aj pretekári. A štát by ušetril 17,5 tis.

  Netvrdím, že zväz by sa nemal zaujímať o dotácie, na ktoré má nárok. Ale aby bral dotácie len preto že existujú, bez rozmýšľania či ich je vôbec schopný rozumne a efektívne využiť, to tiež nepovažujem za šťastné riešenie. A myslím si, že presne tento prístup kazí dobré meno spolku. Nie to, že na to niekto upozorní. Špeciálne - ak sa niekto uchádza napríklad o 2% z daní, mal by dbať na to, aby ani náznakom nebudil dojem, že ich občas vie použiť nejako podozrivo...

  Vzhľadom na to, že sa chystá EP mládeže, treba to dookola pripomínať. Chystaný pretek ako taký je samozrejme výborná vec. Ak sa dá, treba to urobiť. Len sa trochu bojím, pretože predpokladám podobný scenár – štátna dotácia, spoluúčasť zväzu a vybraní dodávatelia. Predseda tvrdil, že nevie, či nejaká dotácia bude, nevie, kto to bude platiť a či to vôbec bude... Niekto by sa ho na to mal opýtať. Nech predstaví jasný a normálny model financovania. Aby sme tu za pol roka zase nepočítali položky a nedivili sa, aké sú „hospodárne, efektívne a v obvyklej cene na trhu“.

  Akurát neviem, kto sa na to má pýtať. Zdá sa mi, že časť členov výkonného výboru sa s chuťou pustila aj do dodávateľskej činnosti pre zväz a z takéhoto rozdeľovania peňazí priamo alebo sprostredkovane profitujú. A tomu zbytku členov VV sa to nezdá ani trochu zvláštne. No a hlavná kontrolórka nemá prečo mať predstavu o tom, koľko reálne stoja jednotlivé položky organizácie pretekov. Takže žiadny problém tu nikto nevidí...


 • podla paragrafu 2, odsek 1 vam bude odtata ruka a.k.a. nutena ochrana prirody
  [miso 30. 3. 2021 13:07:34] - Odpovede: 3
  nazdar

  skusim takto komentovat clanok:
  V ostatnej dobe sme sa stretli či boli informovaní o viacerých porušeniach pravidiel, ktoré nastavujú či už návštevné poriadky národných parkov na Slovensku alebo dohodnuté výnimky v jednotlivých lezeckých oblastiach s rôznym stupňom ochrany prírody.
  Slovenský horolezecký spolok JAMES sa riadi svojimi stanovami a tam sa o.i. v článku 2 píše: „Poslaním SHS JAMES je aj prispievať k ochrane prírodných hodnôt v oblastiach, kde sa horolezecká činnosť vykonáva“. Ďalej sa v článku 2 píše, že „Prirodzeným záujmom členov spolku je..... rešpektovať zásady ochrany prírody.“

  Dôrazne preto žiadame svojich členov, aby rešpektovali a dodržiavali ako návštevné poriadky všetkých národných parkov na Slovensku, tak aj všetky zákazy týkajúce sa pôsobenia v jednotlivých skalných oblastiach na celom území Slovenska a to či už celoplošné, alebo dočasné.

  Slovenský horolezecký spolok JAMES komunikuje s vedením národných parkov, spolupracuje pri tvorbe návštevných poriadkov, spolupracuje s rôznymi ochranárskymi organizáciami i miestnymi štátnymi orgánmi ochrany prírody, pripravuje a žiada o rôzne výnimky pre činnosť tak, aby naši členovia čo najplnohodnotnejšie mohli využívať potenciál našich skalných oblastí pri súčasnom zachovaní prírodného koloritu krajiny. Porušovanie dohodnutých pravidiel zo strany našich členov nám nevytvára priaznivé predpoklady pre argumentáciu našich požiadaviek a tvrdení.
  Slovenský horolezecký spolok JAMES sa považuje za jednu z významných ochranárskych organizácií a naši členovia vždy patrili medzi tých najdôslednejších a tých, ktorí išli vždy príkladom v ochrane prírody. Pokračujme v tejto našej bohatej a dlhoročnej tradícii aj naďalej.

  naozaj sa da komunikovat len takto? vymenovanim paragrafov, ktore musi clen dodrziavat? nebola by schodnejsia cesta formou napr. osvety?
  myslim, ze bola, ale asi nie tu ...

  miso

 • Čerpanie penazí
  [Martin Turček 13. 3. 2021 19:40:11] - Odpovede: 4
  Ako dlhoročný člen jamesu žiadam vedenie spolku o to aby na stránke boli zverejnené detailné čerpanie rozpočtu aspoň v takej forme ako bolo v dávnej minulosti. Pretože ak smerujeme ku klientelizmu ktorý je tak typický pre iné športové združenia tak s pánom bohom.
  Ďakujem

 • Registračný poplatok 20 EUR opakovane??
  [nečlen F 13. 3. 2021 10:59:02] - Odpovede: 0
  Zdravím Vás,

  korunu nasadil user-unfriendly prístupu k členom niekto zodpovedný týmto ustanovením:

  Pozor, v prípade prerušenia členstva, teda ak nemáte zaplatené za minulý rok (poprípade viac rokov), bude treba buď členské za chýbajúce roky doplatiť, alebo opäť zaplatiť registračný poplatok (20 EUR)

  Tých 20 eur je prosím Vás za čo?

  Mne to príde ako z príručky Najlepšie tipy ako odradiť potenciálneho zákazníka.

 • Výstupy 2020
  [Anonym 13. 3. 2021 9:54:46] - Odpovede: 1
  Budú niekde zverejnené výstupy 2020?

 • škoda diskusie
  [m. 12. 3. 2021 10:51:38] - Odpovede: 1
  Škoda, že bola zrušená možnosť, pridávať komentáre pod články.

  Rád by som napr. zablahoželal k hettriku, alebo vyjadril sústrať pri skone významnej Jamesáckej osobnosti...

  Alebo by som len zo záujmom čítal reakcie čitatelov na články, ktoré sú často zdrojom naozaj cenných informácii o danej téme.
  ....
  ....takto tu môžeme zhasnúť... • google cache je svina......
  [emrazek 10. 3. 2021 20:17:12] - Odpovede: 2
  tak ked sa to tu zacalo postovat z FB ktory nemam a mat kvoli tomu, ze sa tu pod clankami zakazala diskusia nemienim, tak sem teda postnem aj to, cim to vsetko asi zacalo, ked som cez sviatky vzhladom na coronu asi ako vacsina nemal moc co robit, a tak som sa trocha harabal v dokumentoch na zvazovej stranke.

  necham na posudeni kazdeho, ake - citujem hejty, manipulatívne, polopravdivé, zavádzajúce či vyslovene nepravdivé informácie, často hraničiace s osočovaním, ktore vyvolávajú zbytočné vášne, napätie a hlavne kazia dobré meno spolku sa v nej vyskytli.  link na diskusiu (bohvie ako dlho bude funkcny kedze je to cache):

  https://james.sk/forum_body.asp?pageid=11&portal_id=1&top_id=5&msg_id=63367&id_dependency=13927

  a povodny clanok

  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https%3A%2F%2Fjames.sk%2Farticles.asp%3Fportal_id%3D1%26pageid%3D1%26id_dependency%3D13927%26akcia%3D1

  je to trocha blbo zoradene, povodny prispevok je ten moj z 28. 12. 2020 21:16:32, pre istotou sem skopirujem aj cely obsah.

  Všetkým členom a priaznivcom SHS JAMES prajeme krásne, pohodové a zdravé vianočné sviatky v kruhu najbližších a v r. 2021 množstvo krásnych túr v horách, ciest na skalách, úspechov na pretekoch a pri preleze vašich vysnívaných projektov. Ale hlavne bezpečný návrat domov. Vedenie SHS JAMES


  PF 2021 [Anton Pacek 6. 1. 2021 18:38:24]
  Ahojte Edo, Marek,

  ďakujem, že ste napísali svoje názory pod naše sviatočné želanie. Nie som fanúšikom internetových a social media debát tohto typu, keďže vzhľadom k ich štýlu a formulácii sa tým, podľa môjho názoru, dosť plytvá časom, ktorého teraz vskutku nie je nadostač. Ale rád si pre vás urobím čas a môžeme osobne pohovoriť o témach, ktoré ste nastolili. S Edom sa pravidelne stretávame pri lezení na stene, tak sa niekedy hneď po ostrom lockdowne dohodneme a sadneme si na kávu, ak súhlasíš. U Mareka som bol viackrát ja, pozývam Ťa na návštevu sekretariátu a spoločnú debatu.

  Verím, že moje pozvanie na kávu prijmete.

  Tono

  PF 2021 [emrazek 8. 1. 2021 7:39:27]
  cau tono,
  jasne, ked sa stretneme tak po lezeni kedykolvek.
  nicmenej musim suhlasit aj s tym, co ti napisal marek nizsie.
  proste by to nejake verejne vysvetlenie pytalo halvne ked som si tie dokumenty znovu prechadzal a dovolim si tvrdit, ze sa moje konspiracie limitne blizia skutocnosti.

  PF 2021 [marek repcik 7. 1. 2021 7:54:10]
  Tóno,

  nehnevaj sa, ale to je reakcia tak trochu v štýle „neotravujte, tu sme pri sviatočných želaniach“ (jasné, nehodí sa to sem, ospravedlňujem sa, ale miesto diskusie už podstatné nie je).
  Odpovedať nám nebudeš, je to plytvanie časom, ktorého teraz nie je nadostač... To je presne ten babišov komunikačný manuál, ktorý som spomínal – na kritiku sa nereaguje.

  Ja samozrejme na kávu rád prídem, kľudne sa porozprávajme, už dávnejšie som sa chystal zavolať Ti. Padlo tu ale veľa dotazov, niektoré rozumné. Edo a ja zrejme nie sme jediní na svete, koho by to zaujímalo.
  Nemusíš sa zapájať do každej jalovej debaty, to naozaj nikto nechce. Ale toto je oficiálny web a v rámci našich hulvátských možností normálne položené otázky. Nejaká odpoveď k veci by sa podľa mňa patrila. Aspoň na niečo z toho.

  Marek

  PF 2021 [Rozbuch 27. 1. 2021 20:35:54]
  Ahojte, kedze ten web vyzera ako vyzera, tak to tu nik necita. .

  Suhlasim s Edom aj Jurajom. A stale cakam na reakciu vedenia JAMESU.

  Tono, prosim postav sa k tomu ako chlap a odpovedz nam.

  Andrej

  PF 2021 [Jozosklenar 29. 1. 2021 11:44:20]
  Ale cita chlopi, cita, len vacsina ludi s tymito vecami asi problem nema a mnohi si mozno aj myslia, ze novorocne prianie nie je prave ta najlepsia platforma na diskusie tychto tem a rozmerov. Ale urcite si ako demokraticky zvoleny vykonny vybor za vsetkym co sme posledne dva roky spravili stojime. Lebo to nie Tono, ale nasou clenskou zakladnou - oblastnymi radami a nasledne delegatmi na valnom zhromazdeni zvoleny vykonny vybor... Tesime sa na vsetky konstruktivne podnety v roku 2021!

  PF 2021 [emrazek 29. 1. 2021 12:16:57]
  na to ze si clen VV si nemiestne ironicky, to neni tvoj zvaz hombre, to je zvaz jeho clenov, VV je len clenmi voleny vykonny organ tak sa netvar, ze nema voci clenskej zakladni nijaku zodpovednost. a je naprosto legitimne sa pytat na veci ktore su viac ako diskutabilne.
  ci je toto vhodna platforma je na povazenie to uznavam, otazne je kde taka platforma je.
  dal som to po dlhsom uvazovani sem, lebo to bol toho casu prvy clanok na stranke v nadeji, ze si to snad niekto precita kedze sa mozno naivne domnievam, ze by to snad mohlo zaujimat viacerych. a preco tieto otazky nepadali na mimoriadnom VV zo strany delegatov resp. mozno aj hej, ale vacsina to odhlasovala bez toho, aby dostali odpoved je zahadou aj pre mna.
  ci snad tebe napr. pripada OK ze na zvazom uzavrtej zmluve je suma ktoru zvaz plati zabielena? a zaroven je v bode 2d zapisu ta posledna kuzelna veta?
  atd. atd., nejdem sa opakovat.
  to ze si za tym co robis stojis je fajn, bolo by divne keby ne, ale odpoved na to co sa pytam by sa sikla.

  PF 2021 [Rozbuch 1. 2. 2021 14:23:39]
  Ahojte
  Mno to je zaujimave ze VV vie s cim maju ludia problem a co riesia.
  Ja v klube riesit tie veci preco...
  Ludia nezavolaju VV, zavolaju cloveku co v klube riesi clenske a ja ich nemam kam odkazat, informacie su strohe a na otazky neviem najst odpove. A potom najdem diskusiu kde sa niekto pyta na veci, co ma zaujimaju, ale nenachadzam odpove, len pozvania na kavu.

  Andrej
  PS: Marek sorry za premenovanie na Juraja

  Andrejj

  PF 2021 [emrazek 28. 12. 2020 21:16:32]
  Nazdar Tono, Kazo a Vedenie SHS JAMES.
  Aj Vam bez akejkolvek ironie PF 2021.

  Pravdu povediac, už som vám chcel napísať dávnejšie, konkrétne tesne po mimoriadnom VV a precitaní si príslušných dokumentov resp. po tom, čo som dostal Newsletter č. 1/2020. Nejako som si ale v niektorých veciach nebol celkom istý tak som čakal, ci sa to dáko nevysvetli. Ale po tom, čo som si dnes precital tvoj úvodník v Jamesaku a ani tam nenašiel odpovede na svoje pochybnosti som si povedal, že je najvysii cas, lebo sa blíži platenie členského na ďalší rok. Tak by som v niektorých veciach chcel mat jasno.

  Akurát som zvažoval formu, ci Vám to pošlem súkromne alebo to vycapím sem. Nakoniec som usúdil, že jednoduchšie je to sem a asi je to aj jedno, lebo to tu velmi aj tak nikto nečíta. Ale keby sa náhodou objavila reakcia, možno by to niekoho zaujalo.

  Aby bolo jasne, vychádzam predovšetkým z tohoto tu https://james.sk/file/shsjames/2020mvz.pdf a niekoľkých ďalších dokumentov verejne prístupných na webe Jamesu. Igora z toho naozaj vynechajme. Neberte to preto ako rýpanie, len si poste uvedomte, že už nie ste žiadni ochotníci ale profesionálni zväzoví funkcionári s adekvátnym finančným ohodnotením. Za posledných par rokov sa prevadzka zväzu zvýšila takmer trojnásobne a dovolím si tipnúť, že súbežne s tým zvýšili zhruba rovnako aj výplaty vedenia. Tak proste očakávam, že za to odvediete keď nič iné, tak aspoň jasnú komunikáciu k členom. Alebo aby som sa za nikoho neschovával tak smerom ku mne, pokým členom som.
  Mimochodom web Jamesu. To je dobre zúfalstvo, bordel a chaos na entú aj keď takmer všetko tam človek nakoniec nájde. Takmer všetko, nie úplne všetko. A tie 500-internal server error pri kliknutí na SHS James -> Financie (!!) alebo Stanovy(!!)....Nie že by som chcel konšpirovať, to naozaj nie, ale mali by ste s tým niečo urobiť. Formou aj obsahom. Ten predpotopný chaoticky a polofunkčný pivničný web z deväťdesiatych rokov je už hanba a za chvíľu vám ho už aj tak žiadny browser vzhľadom na totálne leaky ani neotvorí.

  Ale k veci. Opakujem vychádzam predovšetkým z tohoto tu https://james.sk/file/shsjames/2020mvz.pdf

  Prvé čo mi troch vadí je, že MVZ bolo povodne zvolane s jedným bodom – schválenie zmlúv s chatármi- a následne po schválení programu bolo rozšírené o ďalšie IMHO mierne sporne body resp. nutnosť ich prejedávať mimo riadneho VZ (napr. to členské). Neni som si istý, ci je toto úplne v poriadku, ale Coronou sa dnes da okeckať všetko tak to nechajme, proste bolo.

  Takže členské. Navýšilo sa na MZV(!!) o 20% čo neni malo a jeho výška je dnes vyššia ako členstvo v DAV alebo OEAV. Oficiálne sa to zdôvodňuje zvýšením poistného na zásahy HZS už v štandardnom členskom(vid https://james.sk/forum_body.asp?pageid=11&portal_id=1&top_id=5&msg_id=62933

  Čo je chvályhodné že sa udialo, čo ma nicmenej zasadne zaráža je, že v zmluve https://james.sk/file/poistenie/2020phpz.pdf v článku 8 bod 1 je výška poistného jaksi……zabielená….
  Som si najprv myslel, že je to škriatok ale keďže ani v úvodníku o tom neni ani slovo tak si to už nemyslím.

  Takže páni, aká je výška poistného na osobu a rok? Je to presne o toľko viac, o koľko sa zvýšilo členské? Alebo je to inak?

  Lebo klasického konšpirátora okmamzite napadne, že výška poistného zostala rovnaká a proste sa to využilo na zvýšenie členského, veď peniaze treba, ceny objektívne rastu….Mali by ste sa jasne k tomuto vyjadriť. Keď nič iné kvôli tomu, aby ste podobne konšpirácie zmietli zo stola raz a navždy. To, že by výška poistného bola tajná, snáď ani nemôžem uveriť.

  Ďalšia vec je kontrolór. Bol zvolený na MZV taký, aby spĺňal podmienky zákona. Externý…. No fajn, len prečo si to skolenie o spôsobilosti neurobil nás predseda kontrolnej komisie Mr. Frankovic? Nič v zlom, ale načo tam takýto predseda kontrolnej komisie je, keď na to, aby mohol vykonáva tuto činnosť je v zmysle zákona de jure nespôsobilý?
  Takže mame externú kontrolórku p. Mazanikovu ktorú budeme za toto platiť (vid. Zmluva) a ktorá je navyše týmto aj predsedkynou kontrolnej komisie Jamesu!! A tým pádom sa bude ako jej predsedkyna zúčastňovať na VV !! A asi že sa aj bude keď je za to platená, ne? Takže ne Igor alebo Cengáč ale p. Mazanikova….jako ne že by som ju odborne z pohľadu ekonóma a financaka chcel spochybniť ale dovolím si tvrdiť, že jej účasť bude čiste “účtovnícka” v štýle “mal dat – dal” keďže o horolezectve, Jamese a veciach okolo čo sa na VV budú prejedávať t.j. toho, čo je obsahom toho „mal dať- dal“ nemá ani šajnu. (aj keď pôsobí v KS, pokiaľ je to teda ta istá p. Mazanikova).
  To ste trocha hoši prekaucovali ne? Alebo cielene zmanažovali?

  No a este par drobnosti ale kašlať na to. Chlapi nič v zlom, ale fakt pôsobíte jak Matovič. Niečo s tým urobte lebo ťaháte čerta za kokot. Volaco aj snáď chcete, ale s týmto vaším prístupom – mutenim vody a totálne nejasnou hmlistou viaczmyselnou zamlciavciou (ne)komunikáciou a snahou o volaky business namiesto čistej a jasnej spolkovej činnosti (vid. napr. to “viacstupňové” členské) akurát ľudí privádzate k úvahám, že načo mam v tom Jamese byt? Zatiaľ to väčšina vie že prečo, ale keď budete takto pokračovať tak dlho nebude.
  PF 2021 [Kubo T. 7. 1. 2021 23:54:19]
  toto je slovač. sto rokov nič neurobíte vrátane vednia ..frflete kritizujete odrbávača Igorka ktorý si už nahrabal. konečne si ho odvoláte a v tisíc dokumentoch teraz mudrlant vyvŕtaš 3 veci.. ? tak ze web je hrúza a bordel na entu je pravda ale zvysok píšeš halabala práve ty ako ten Matovič. konečne ze niekto niečo robi aj ked je čo zlepšovať chlapi este

  PF bez vírusov a podkopavania si noh prajem

  Hore zdar!

  PF 2021 [Anonym 8. 1. 2021 20:09:48]
  Uplne súhlasím. Nikdy sa nevyhovie každému, to je jasné, ale robí sa 100x viac ako za bývalého vedenia . A zbytočne je tu vypisovať, ( alebo motať piate cez deviate, pravdepodobne z roztopaše ) - stačí si zavolať, prísť, opýtať sa... Určite odpoveď dostanete a možno sa vám aj páčiť bude. Ale z príspevkov usudzujem, že ste sa dopredu rozhodli, že nebude....
  Športu zdar !

  PF 2021 [marek repcik 5. 1. 2021 20:58:01]
  Najprv všetkým len to najlepšie v novom roku. Zdravie v tejto chvíli naozaj najviac.

  V zásade súhlas s Edom, tie otázky sú rozumné. Škoda, že predseda si osvojil takú trošku „babišovskú“ mediálnu stratégiu. Tá spočíva v tom, že na kritické otázky sa nereaguje.
  Vedel by som pridať kopu ďalších dotazov, ktoré ma zaujímajú z pohľadu bývalého pretekára, resp. aktuálneho prevádzkovateľa steny. Napríklad prečo nebolo možné zorganizovať tento rok aspoň trochu normálnejší pohár? Nie plnohodnotný, to chápem, ale aspoň nie vyslovene smiešny. V ČR to zvládli, napriek opatreniam, ktoré mali nakoniec prísnejšie ako my. U nás bol reálny stopstav len pár týždňov na jar. Zvyšok roka sa dalo robiť prakticky čokoľvek. Len sa nerobilo. (tým netvrdím, že robiť preteky v novembri a decembri bol rozumný nápad. Nebol. Ale zbytok roka sa jednoducho prespal).
  Prečo je stále nutné 2-3dňové čakanie na kompletné výsledky pretekov? Neviem v akom inom športe je dnes niečo takéto ešte možné. Krčmový turnaj v šípkach je online...
  Prečo sa neukončí spolupráca s terajším trénerom? Po 5-tich rokoch práce nemá žiadne výsledky. Špička stagnuje, prípadne sa zhoršuje. To je reálny fakt a nie je to len ich chyba. Nevedia, čo majú robiť, chýbajú im základy systematickej prípravy. A čo je úplne najhoršie a bude to mať ešte dlhodobý dopad je to, že tento systém ich drží v presvedčení, že všetko robia správne. Jediné rozumné riešenie by všade vo svete bola výmena trénera. My sme mu minulý rok zvýšili plat. Zväz stoja jeho služby vyše 21 tis. ročne. Korona-nekorona, polroka ničnerobenia, plat beží. Pre mňa je to nepochopiteľné... Je taký problém zúkolovať túto funkciu za reálnu prácu a výsledky, prípadne dať to do nejakej hodinovky? A hlavne nájsť niekoho schopného?
  Prečo organizácia EP drytool v roku 2017 stála zväz necelých tisíc eur, ale v roku 2019 tie isté preteky už vyšli na cca. 10 tis? Rovnaké preteky, rovnako mizerná športová hodnota, zrejme aj rovnaká afterka.... K EP drytool 2020 sa radšej nevyjadrujem. Rieši sa pár stoviek navyše za organizáciu ostatných pretekov, tu lietajú tisícky ako nič.
  Prečo nevieme mať v decembri kalendár pretekov na ďalší rok. Ak by sa čisto náhodou chcel niekto normálne pripravovať, ako to má robiť? Všetci okolo kalendár majú, roky dozadu to šlo, už to nejde.
  Prečo sa zvýšené príjmy zväzu nasmerovali hlavne na sekretariát? Náklady sekretariátu stúpli za 5 rokov z úrovne okolo 23% z celkových príjmov zväzu na cca. 38%. S rastúcimi príjmami by mali náklady na základný chod zväzu percentuálne klesať, tu nepochopiteľne stúpajú. Počítal som to pred rokom, teraz to bude ešte horšie (odvtedy pribudol PR manager na 1/5 úväzok, drahší kontrolór, zdraželo účtovníctvo atď., zrátať to už neviem...).
  Prečo sa stiahli zo stránky rozpočty a ich čerpania za roky 2018, 2019 keď tam už raz boli? (ešte kým podstránka fungovala, teraz tam už nie je vôbec nič). Ak bolo kedysi financovanie zväzu komplikované a ťažko sa v ňom orientovalo, tak dnes je to už pre mňa úplne nemožné. Je taký problém urobiť zoznam výdavkov aj v štýle „Jano dostal toľko, Fero toľko a HK Lano toľko“? Bol by to zoznam na tri A4, pochopiteľný pre každého. Len pre prehľadné informovanie. Zverejní sa len 50 stranový audit – výstup z nejakého účtovného softwaru, ktorý nech je akokoľvek správny, tak je nakoniec naprosto nezrozumiteľný.
  Prečo sa stále nezvýšili ceny pre víťazov pretekov na nejakú normálnu úroveň? Je to pre pretekárov jediný reálny zdroj peňazí od zväzu, oni nemajú inú formu priamej finančnej podpory. A ceny sú skoro rovnaké ako pred 30timi rokmi. Prepočítané z korún na eurá... Ešte chvíľu a štartovné bude vyššie ako cena za prvé miesto.
  Prečo zväz kúpil za 30 tis auto? Má snáď niekto z reprezentantov reálny problém dostať sa na preteky, skaly, sústredenie? To bol problém v minulom storočí, vtedy by som to chápal. Dnes má auto každý a ak nemá, odvezie ho kamarát. Vďaka autu nepolezie nikto lepšie ani o pol stupňa. Ďalšie vyhodené peniaze...
  Prečo sa stále nevie vyriešiť zjednodušené školenie pre „ističov“? Prevádzkovatelia stien to potrebujú. Už dávno netreba inštruktorov ani „trénerov“ a ani stavačov. Potrebujú ľudí s papierom, ktorí môžu legálne istiť decká na krúžkoch a v letných táboroch. Je to jedna z mála vecí, ktorú si súkromníci nevedia vyriešiť sami. Poldňové školenie, jednoduchá vec, rozpráva sa o tom dva roky, nejde to.
  Pripravuje sa EP mládeže. Ako to bude financované? Súkromné peniaze, štátne, alebo to bude platiť hlavne James? Ja som za takéto preteky, môže to byť vynikajúca vec, ktorá pomôže lezeniu na celom Slovensku. Ale môže to byť aj čierna diera bez veľkého úžitku. ČHS je dva krát taká organizácia a z podobnej akcie sa finančne spamätávalo roky. Treba to urobiť transparentne, zvážiť cost-benefit, diskutovať o tom. Zatiaľ sa len vybralo miesto – spôsobom „rozhodli sme sa“. Ak sa uvažuje aj so štátnymi peniazmi (zrejme áno), tak by sa snáď patrilo dať aspoň pokus o nejakú súťaž. Nie je tu len jedna stena, možno by niekto ponúkol lepšie podmienky. Je úplne jedno, aký by bol výsledok takej súťaže, ale aspoň by to nebilo do očí hneď od začiatku.
  Takto by som mohol kľudne pokračovať. Zámerne spomínam len problémy, ktoré vznikli za posledné dva roky (nedá sa vyhovárať na „radičovej vládu“), resp. také, ktoré sú síce dedičstvom, ale dali sa vyriešiť v priebehu pár dní (neskoré výsledky, nízke ceny). Sú to všetko možno prkotiny a netreba sa tým zaoberať. Ale spolu s ďalšími vecami je dnes pre mňa smerovanie zväzu záhadou. Od príliš silenej snahy po štátnych dotáciách všetkého druhu a ich následného neefektívneho míňania, cez neschopnosť normálne sa dohodnúť na organizácii pretekov s prevádzkovateľmi stien, až po „utárané“ informovanie verejnosti typu „na MSR 2020 bola kvalita v podobe účasti špičky zachovaná“. Najslabšie obsadené Majstrovstvá aké pamätám ( štyria muži, jedna žena) a prezentujeme ich takto... Blbá doba, všetci to chápeme, načo sú dobré takéto táraniny? A takých článkov je tu plno. Aj mne sa už začína stierať rozdiel medzi nejakým „lyžiarskym“ zväzom, ktorého zmyslom existencie je kŕmenie funkcionárov a Jamesom.
  Radšej niečo pozitívne na záver. Za posledné tri roky sa na Slovensku zdvojnásobila plocha lezeckých stien. To je pre lezenie super správa. Súkromné firmy zamestnávajú a platia dva krát toľko trénerov, inštruktorov, stavačov. Lezie dva krát toľko ľudí. Funguje konkurencia, všetkých to baví, rozbieha sa to. Časom tu určite budú aj lepší lezci. Zväz nemusí vymýšľať nič zázračné.
  Úlohu zväzu by som videl práve v udržaní čo najnormálnejšieho prostredia. Nesmie ho pokaziť selektívnym a nespravodlivým dotovaním, prihrávaním štátnych peňazí kamarátom atď. Už sa to totiž podľa mňa deje, zatiaľ našťastie v udržateľnej miere. Vo väčšom sa to predpokladám ešte len plánuje... Potom to totiž nikoho nebude baviť a každý si prípadnú investíciu do lezenia rozmyslí. Tu treba byť naozaj veľmi opatrný a každú dotáciu, resp. podporu dotácie zvažovať aj v takomto kontexte.
  A ak by si náhodou predseda našiel dve hodinky času a odpovedal aspoň na niečo, potešil by ma:-)

  PF 2021 [Jano 3. 1. 2021 22:54:47]
  Tak, len aby sa vedelo, ze to tu niekto cita, mozno sa pridaju aj dalsi:
  Co sa tyka zvysenia clenskeho o 5€ - suhlasim, kedze sa zvysilo krytie na zasah HZS na 20 000€. Nemal som zatial cas citat, ci v zmluve s poistovnou nie su nejake finty a nebude si treba aj tak priplacat dalsie poistenie.
  Co sa tyka tvojho prispevku, som rad, ze sa najde niekto, kto si precita vsetky dokumenty nasej organizacie a ma k tomu aj konkretne a vecne pripomienky. Co sa tyka urovne nasho webu-suhlasim- velka bieda. Treba hladat prostriedky, nech sa to zlepsi, bude viac citatelov, potom mozno aj viac sponzorov = viac penazi a potom este kvalitnejsi web. Ja neviem/zatial som sa nezaujimal/, kto z vedenia spolku a kolko penazi dostava, no po diskusiach na nasom webe boli info, ze je to cim dalej viac. Ci je to adekvatne, ja ako radovy clen neviem posudit, resp. pre mna je to 20 rokov rovnako. Snad badam trochu viac aktivity v pretekarskej cinnost, ale to ide asi aj dobou. Mozno je to aj o komunikacii s clenskou zakladnou, ze sa robi kopa prace, len sa o tom nevie. Verim tomu, ze okolo je kopa ludi, co nieco robi aj dobrovolnicky - ale to je vsade po oddieloch. Kritika musi byt, bez nej sa nic nezlepsi. Nech nas spolok funguje aj dalej.


 • Stop diskusii
  [Jaryk 9. 3. 2021 16:56:53] - Odpovede: 1
  Kurva Kazo,
  to nemôžem ani napísať,že mi je ľúto ,že Marián Zaťko už nie je medzi nami...
  a vzdať mu úctu na stránke Jamesu...
  Smutné, je to vaša vizitka....

 • čerpanie
  [J 9. 3. 2021 14:44:03] - Odpovede: 0
  https://www.facebook.com/groups/479952535479945

  PREČO NEBUDÚ PRETEKY SLOVENSKÉHO POHÁRA
  v K2 Bratislava, BLOCK DOCK Bratislava ani v K2 Žilina
  (Vzhľadom k tomu, že na stránke james.sk bola zrušená diskusia a tým pádom bol odstránený aj tento príspevok, uvádzame ho tu.)
  V minulosti boli dotácie na usporiadanie pretekov približne vo výške 700,- Eur za jedny preteky. Všetci mali dotáciu rovnakú a roky to fungovalo. Na pretekoch nikto nezarábal, ale 20 rokov sme ich robili, lebo nás to bavilo.
  Nové vedenie sa rozhodlo dotovať preteky rôznymi sumami. Čo by v princípe nebolo nič zlé, náklady na usporiadanie sú na väčších stenách logicky vyššie (hlavne z dôvodu výpadku tržieb počas pretekov).
  Bohužial sa to zvrhlo do stavu, kedy nikto netušil, koľko za aké preteky dostane. A peniaze sa začali rozdávať spôsobom 10 000,- Eur za Majstrovstvá SK, 7500,-Eur za EP drytool atd. (takéto info máme od predsedu). Alebo inak – ak bola štátna dotácia na celú pretekársku časť lezenia 63 tis, tak na účte jedného oddielu skončilo 25 tis. To je realita minulého roku.
  Všetky vyššie dotované preteky sa začali robiť na jednej stene, ostatní mali dotácie zhruba v pôvodných sumách. Je problém to dohľadať, zväz od nástupu nového vedenia nezverejňuje čerpania rozpočtov komisií. Navyše tým, že zväz na seba prebral zásadnú časť organizácie a preteky je možné spraviť takmer formou „prenájmu steny“, stala sa z organizácie pretekov finačne zaujímavá vec. Pre niekoho.
  S predsedom zväzu a predsedom komisie športového lezenia v jednej osobe sme sa preto zišli a svoje výhrady mu ústne aj písomne predniesli. Navrhli sme menší počet pretekov a jednoduchý systém dotácie, ktorá by bola vyššia ako kedysi, ale rovnaká pre všetkých. Výšku dotácie sme navrhli tak, aby veľké steny neboli ani pri výpadku tržieb vyslovene stratové. Menšie steny by vychádzali z pretekov v pluse. Považujeme to za rozumné. Systém by bol finačne udržateľný, zároveň by zamedzil nespravodlivému rozdávaniu peňazí, ktoré sme tu videli minulý rok.
  Odpoveď sme síce nedostali, ale podľa návrhu kalendára sa s naším návrhom nepočíta. Preto ani tento rok na našich stenách preteky slovenského pohára nebudú.
  Marek Repčík, Juraj Michalka, Juraj Repčík
  Juraj Michalka
  Juraj Repčík
  k2zilina
  BLOCK DOCK
  Lezecká Stena K2 - Bratislava  Zuzana Bernatakova

  Kolegovia, lezci, priatelia,
  sme veľmi radi, že si niekto všimol naše aktivity a čo všetko sme v roku 2020 urobili. Skúsime vám tých 25 000 Eur trochu upresniť a rozmeniť na drobné.
  Začneme pretekmi, ktorých sme vlani urobili naozaj veľa. Tu je ich zoznam a aj jednotlivé dotácie:
  Boulder Open – 300 Eur
  Dvojdňové MSR detí a MSR dospelých lead – spoločná dotácia 6817,19 Eur
  MSR speed deti – 400 Eur
  MSR speed dospelí – 400 Eur
  Európsky pohár v drytoole – 5 345,90 Eur + naše spolufinancovanie 2530 Eur
  Tu sme hrdí hlavne na dvojdňové preteky detí, ktoré mali veľmi vysokú účasť malých pretekárov a podľa odozvy boli spokojní aj rodičia.
  V rámci sústredenia reprezentácie sme poskytli našu stenu na 4 víkendové kempy aj s prespaním na bouldrovke, aby to bolo pre deti a rodičov čo najlacnejšie. Dotácie boli vo výške 200, 300, 300 a 0 Eur, takže spolu 800 Eur.
  V rámci dohody s SHS JAMESo podpore reprezentácie sme poskytli bezplatný vstup 262krát, za ktorý nám JAMES refundoval 50% vstupného v celkovej výške 840,50 Eur.
  Príspevok na činnosť klubu za rok 2019, ktorý nám bol vyplatený v decembri 2020 bol za 225 členov do 26 rokov v kategórii športové lezenie v sume 4 095 Eur a v kategórii horolezectvo za 274 členov v sume 4 480 Eur. Veľmi nás teší, že deti ale aj dospelí majú záujem o vstup do nášho klubu a budeme sa im aj do budúcna snažiť poskytnúť čo najlepšie podmienky - napríklad bezplatné členstvo pre deti – zaplatili sme za nich členský poplatok v sume 3 025 Eur.
  Takže keď to všetko zhrnieme, z JAMESU sme na celú našu spomenutú činnosť v roku 2020 dostali 23 478,50 Eur. V jednej sume sa to môže zdať veľa, ale po rozmenení na jednotlivé činnosti je to už iný pohľad.
  Keď to pandemická situácia dovolí, budeme veľmi radi, keď sa pridajú aj iné steny a kluby a preteky tak budú rovnomernejšie rozložené v rámci Slovenska. Taktiež naše poďakovanie patrí JAMESu, ktorému sa podarilo zabezpečiť účelové dotácie na lead preteky a drytool a aj vďaka týmto peniazom sme mohli zvýšiť úroveň a rozsah týchto pretekov.
  V prípade otázok viete, kde nás nájdete,
  Dalibor Joško a Zuzana Bernaťáková
  LA SKALA lezecké centrum

  • Marek Repcik

  Pekne rozpísané. Bohužiaľ ale porovnávame rozdielne čísla. Ja hovorím o nákladoch zväzu na preteky, Vy o vašom viac-menej čistom zisku. Kedysi dostal organizátor dotáciu 700,- Eur na jedny preteky. Za to musel preteky zorganizovať. Z tých 700,- Eur zaplatil stavbu ciest, prípravu haly, organizáciu, tričká, reklamu, uvaril guláš. Proste všetko. Koľko mu zostalo ako „zisk“ sa dá relatívne ľahko odhadnúť.
  Pri týchto dvoch pretekoch (MSR a EP drytool) to bolo nastavené tak, že zásadné nákladové položky šli priamo na zväz a nie na organizátora. Ten dostal sumu za prenájom časti svojej haly (to je plus-mínus jeho zisk) a zostalo na ňom už len minimum zvyšných nákladov.
  Podľa oficiálneho priebežného čerpania štátnej dotácie na stránke Jamesu su tie čísla takéto:
  EP drytool 2020
  1580,- príprava a použitie dreveného obloženia steny (la skala)
  1300,- inštalácia a umiestnenie dreveného obloženia steny (Neolit)
  950,- príprava a použitie gumenej podlahy (la skala)
  1700,- stavba ciest (Radovský)
  3670,-zabezpečenie usporiadania pretekov (Neolit)
  184,-Eur refundácia dobrovoľníckej činnosti
  180,- fotky (Kétyi)
  89,- poháre (Victory sport)
  5345,-Eur za prenájom haly (la skala)
  Vy uvádzate len to posledné číslo. Výsledná suma, ktorú zväz zaplatil je ale 15 000,-. Predseda nám na stretnutí hovoril o 7500,- za tieto preteky, ale realita je iná. Horšia.
  Pozn.- super sú napríklad položky „príprava a použitie obloženia steny, príprava podlahy a inštalácia obloženia“ - v roku 2019 spolu za 1500,- minulý rok už za 3830,-. Za to isté, na tej istej stene. U nás sa tomu hovorí „podraželi“.
  MSR 2020 – rovnaký vzorec – uvediete 6717,- ako svoju dotáciu, ale zabudnete spomenúť ďalších 1750+184+270+181+329+118+159 +139, ktoré zväz reálne za organizáciu zaplatil. Spolu ten pretek vyšiel zväz na 10 tis.
  25 tis sú teda náklady zväzu na papierovo dva (reálne tri) preteky. Preteky ničím sa nevymykajúce z tradičného 700,-eurového štandardu. Ja to považujem za výsmech všetkým, ktorí tu niekedy preteky robili.
  Tých 13 tis., ktoré ste si spočítali ako Vašu celkovú dotáciu na organizáciu pretekov je skôr výška Vášho skutočného zisku z dvoch pretekov než výška dotácie na preteky v zmysle, v akom sa tu roky chápala.
  Sústredenia – 300,- Eur za prenájom časti steny znie prijateľne, ale je tam ešte skrytá pridaná hodnota v podobe stavby ciest. Tie sa postavia zadarmo v rámci sústredenia, takže stena ušetrí na stavačoch. Prínos pre stenu je teda väčší než len suma za prenájom. V čerpaní zväzu je to vedené ako „zabezpečenie sústredenia“. Plus je k tomu nejaké PR pre stenu. V skratke - prenajímať časť steny na sústredenia nie je žiadna charita, oplatí sa to aj za 300,- aj za 0,-Eur. Ale ani to nie je zásadný problém. Zvláštne je to, že sa robia skoro všetky sústredenia len u vás (minulý rok tuším 4 z 5). Záujem by mali určite viacerí. Navyše robiť ich len na jednom mieste je z pohľadu tréningu, dostupnosti atď. zlé riešenie. To samozrejme nie je Vaša chyba
  Podpora voľných vstupov pre reprezentantov – pri aktuálnom nastavení, ktoré je diametrálne odlišné od pôvodnej myšlienky, kedy sa reprezentácia púšťala naozaj zadarmo, by túto podporu mali mať všetky steny. To je ale na ďalšiu debatu. Napríklad mne to nikto neponúkol, napriek tomu, že členovia reprezentácie trénujú aj u nás. Vstupné väčšina z nich neplatí. Opäť, nie je to Vaša chyba.
  Príspevok na činnosť klubu – Vy ste sa toho oddielu chopili svojským spôsobom. Tu fungovali oddiely preto, aby ľudia, ktorí majú niečo spoločné mohli spolu liezť, spoznali sa, niečo sa naučili. Tie väčšie mali tak 60 členov. Vy ich máte skoro 600. Ako sami píšete, platíte členské za deti, aby ste mali členov čo najviac ( a následne samozrejme aj viac dotácií ). Je to úplne nový prístup, pre mňa je zvláštny, ale OK. Nie je to nič proti záujmom zväzu ani športu ako takého. A keďže určite viete vydokladovať tých 225 aktívnych členov (má to presnú definíciu), ktorí sa v relevantnom období (opäť presne definované) zúčastnili na 3 pretekoch SHS James, tak nejde o žiadny subvenčný podvod.
  Je to len novátorský postup získavania peňazí. Z cca.15 tis. ktoré sa rozdeľujú medzi všetky oddiely na Slovensku dostal jeden oddiel 8575,-. Opakujem - hodnovernosť nároku neviem nijako posúdiť, zväz zoznamy tzv. „aktívnych“ členov ani kľúč k rozdeľovaniu dotácie nezverejňuje. Len konštatujem, že klubov na Slovensku je 130, členov v nich je 4413 a jeden oddiel s 591 členmi dostal viac ako polovicu z celej dotácie.
  Inak dosť dobre nerozumiem, aký je Váš dôvod zapájať sa do tejto debaty. Ja som kritizoval zväz, ktorý podľa mňa nespravodlivo a hlúpo rozdeľuje peniaze. Nekritizoval som Vás. Vy ste prišli do tejto komunity ako „nelezci“ robiť si svoj biznis. Len využívate možnosti, ktoré sa tu ponúkli. Tým, že sa naháňate za každou dotáciou sa predsa nijako netajíte.
  Vedeli ste si od mesta vybaviť prenájom niekoľko stotisícového pozemku za euro. Rok nato ste dostali 50 tis. dotáciu od SOŠV na stavbu vonkajšej steny (aj na základe odporučenia predsedu zväzu, ale opäť, to je príbeh na inú debatu). Minulý rok to bolo podľa Vášho výpočtu 23 478,- od Jamesu. Nie je to vaša chyba, že Vám tie peniaze dávajú. Len to trochu ilustruje určitý štýl „podnikania“. Alebo inak – robíte veľa dobrých a užitočných vecí, ale robíte ich aj spôsobmi, ktoré ja považujem za dojenie štátnych peňazí. To je celé, nechcem to nijako ďalej rozvíjať. Čím menej o Vašich aktivitách viem, tým lepšie.
  Len ma mrzí, že sa do tohto biznisu nechal zapojiť zväz. Výrazne si tým poškodil vzťahy s inými organizátormi, preteky má násobne drahšie ako mal v minulosti a tlak na ich kvalitu klesol. Prečo to predseda robí takto, je pre mňa nepochopiteľné.

  ◦ Juraj Michalka
  Anton Pacek prečo to zväz takto robí? Ak nie Ty nám dáš odpoveď, vie nám dať odpoveď kontrolná komisia Vlado Ceniga Igor Koller ? Alebo kde sa na to spýtať? Keď som pracoval pre zväz ako predseda komisie pretekov musel som dať každý rok vyúčtovanie a hodnotenie čerpania prostriedkov komisie, vieme si ako členovia zväzu tieto dokumenty pozrieť? Zaujíma to niekoho? Mňa áno a môžeme sa spýtať aj oddielov či ich to zaujíma ich zoznam je na webe jamesu! Lebo si myslím že transparentnosť čerpania prostriedkov zväzu sa v poslednej dobe veľmi zhoršila. A zrušenie diskusie na james stránke dôveru v správnosť rozhodnutí vedenia spolku nepodporuje. Ako a kde sa vedia dočítať jamesaci o tom ako sa nakladá aj s ich peniazmi?


 • Náklady SHS 2015-2020
  [Juro 5. 3. 2021 10:24:27] - Odpovede: 3
  sekretariát Zasadania VV tréner spolu
  2015 28156,40€ 9334,64€ 0,00€ 37491,04€
  2016 34762,64€ 7953,08€ 0,00€ 42715,72€
  2017 30302,88€ 8043,38€ 9024,86€ 47371,12€
  2018 42443,53€ 9115,35€ 12034,21€ 63593,09€
  2019 74925,07€ 11727,47€ 12084,10€ 98736,64€
  2020(plan)81600,00€ 12500,00€ 20800,00€ 114900,00€

 • Diskusia pod článkami
  [H 2. 3. 2021 9:22:07] - Odpovede: 19
  Prečo bola zrušená diskusia pod článkami?

 • Zimna K2
  [zbojnik 18. 1. 2021 11:05:05] - Odpovede: 0
  zimna k2 bola zdolana...

 • tip na skialp (nie skitouring) tury v Tatrach s lahkym zjazdom do S3
  [Peto 30. 11. 2020 9:35:25] - Odpovede: 0
  Ahojte, chcel by som poprosit o radu - tip na pekne klasicke skial/skimo tury v Tatrach do obtiaznosti zjazdu S3 (som slaby lyziar).
  Myslim tym kombinaciu lezenie so zjazdom, ale nakolko som slaby lyziar, hladam tipy na tury, ktore uz niesu skitouring ale obsahuju prvok lezenia. Napriklad nieco ako Baranie rohy Baranim rebrikom a zjazd z Baranieho sedla. Cize take klasicke tipy na tury, kde smerom hore lezenie a smerom dole lahky zjazd. Moc dakujem vopred.

 • Clenske
  [Marian 25. 9. 2020 19:14:12] - Odpovede: 3
  Ahojte, zaplatil som clenske v Jamese 25e. Bez poistenia. Clensky preukaz mi nechodi.. z adresy clenske@james.sk nik nereaguje. Som zufaly, poradte... :)

 • zbojnicka
  [zbojnik 18. 9. 2020 15:45:58] - Odpovede: 3
  Da sa niekde najst zoznam adeptov na zbojnicku do vyberoveho konania? Boli vraj desiati?

 • Tatry
  [Peter 14. 9. 2020 16:18:34] - Odpovede: 3
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/562771-dve-obete-tatier-pad-horolezcov-videli-svedkovia/

 • Ako bojovat proti poteniu na horach
  [Peter 4. 9. 2020 10:25:47] - Odpovede: 12
  Ahojte, vedel by niekto poradit, ako bojovat s potenim na horach? V zmysle, ze zvlast potenie je problem predovsetkym v zime, nie len kvoli vlhkosti oblecenia/spacaku a z toho plynuceho nekomfortu, ale aj vzhladom na vyznamnu stratu tepla a energie. Je to iba o kondicii? Som zdravy, kondiciu mam vyrazne lepsiu ako netrenovany clovek, ale urcite zase slabsiu ako ultrabezci/horski vodcovia/chlapci z HZS) - povedal by som taky priemer. Vie niekto poradit ako sa s tym vysporiadat?

 • TatryBoulderBlast (PP Pleso Bouldre) - Zabudnuta modra nalgenka
  [Peter Multáň 16. 8. 2020 10:37:19] - Odpovede: 0
  Caute, vcera som na Tatry Boulder Blast pri Popradskom plese zabudol 0.75l modru flasu nalgene. Mam podozrenie ze som ju vybalil a niekde polozil pri sektore Nocturne, ale niesom si uplne isty ci som ju stratil tam. Flaska ma pre mna sentimentalnu hodnotu, takze ak ju niekto mate alebo viete kde je prosim dajte vediet :) Diky !

 • THT JAMES
  [Peter 17. 7. 2020 7:30:00] - Odpovede: 0
  Ahoj hľadám spolulezca na THT JAMES na Chate pri Popradskom plese. Budem tam celý týždeň 10. augusta - 16. augusta.

 • koprovsky stit - cubrina prechod
  [stefan 9. 7. 2020 11:59:07] - Odpovede: 2
  Zdravim, laka ma prechod z Koprovskeho stitu na Cubrinu (cez Temnosmrecinske sedlo, Piargovy chrbat, Sedlo pod Cubrinkou, Cubrinka, Cubrinkova strbina). Isiel tadial niekto? Vedeli by ste mi povedat aku obtiaznost ma dany hreben? Ako dlho trva prechod? Za okekolvek informacie budem vdacny. Dakujem.


1 - 30 / 2017   1 / 68   

Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  29035685