vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    vht    priamo registrovaní    pre kluby  
 index » diskusia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Pondelok 27.05.2024   english version
  Off topic |  Témy: 77 | Nová téma
  Diskusia |  SHS JAMES |  Jamesák |  Skialpinizmus |  Stav istenia |  Inzercia |  Off topic | 

Vitajte v Jamesáckej diskusii - Priatelia, sme radi, že ste si našli čas pre sledovanie našej diskusie. Na to, aby táto diskusia plnila svoj účel a jej obsah neodrádzal potencionálnych prispievateľov je potrebné dohodnúť si niekoľko pravidiel:
- Všetky príspevky, ktoré majú komerčný charakter (predaj, kúpa, ...) patria do rubriky Inzercia. V prípade že na to niekto pozabudne, bude jeho príspevok dodatočne presunutý tam kam patrí - do Inzercie.
- Pri písaní vašej reakcie použite len text predchádzajúcej správy, na ktorý bezprostredne reagujete. Zvýši sa tým čitateľnosť vášho príspevku.
- Vo vašich reakciách sa snažte príliš neodbočovať od témy. V prípade potreby zadajte novú správu a začnite nové diskusné vlákno.
- K svojím spoludiskutujúcim buďte slušní. Osobné invektívy si vymieňajte súkromným mailom.
- V prípade obvzlášť otravných príspevkov budú tieto presunuté do rubriky Off topic.
Ďakujeme za pochopenie a prajeme príjemný pokec.


 • Pomoc, pre matku horolezca
  [Matúš 24. 6. 2021 18:48:33] - Odpovede: 0
  Ahoj horolezci. Dovolím si Vás poprosiť o pomoc pre mamu, ktorej poisťovňa neschválila úhradu chemoterapie. Pomôcť sa dá príspevkom na stránke nižšie alebo zdielaním a preposielaním stránky iným ľuďom, ktorý môžu prispieť. Veľká vďaka. Veľa zdravia a Horám zdar ! https://www.ludialudom.sk/vyzvy/10829?fbclid=IwAR0NOlbeR3NmWITJsICaAZYYS20i4oheFl53r7yyEh14GIg7FDgfamQRKRE

 • Krv pre mojho otca
  [Jano Kianicka 31. 10. 2018 12:43:25] - Odpovede: 0
  Ahojte Jamesaci,
  Prepacte, je to asi trosku off-topic (tam to tiez dam), ale potrebujeme urgentne krv pre mojho otca, stareho jamesaka, Juraja Kianicku, v Bratislave / Antolskej nemocnici.
  skupina: 0, RH negativ
  Ide o skupinu, ktorej je nedostatok, tak preto pisem aj na diskusie.
  Velka vdaka
  Jano

 • Otáska s publyka
  [CLOBEHCKO sa píta 5. 6. 2018 5:58:45] - Odpovede: 0
  Pán genitálni prokurvátor, a to PEKLO, to zostalo gďe? Či to malo biť len pre filypíncou?

 • Statný pohrep potpreccedu
  [hĺpkové otporúčaňja 8. 4. 2018 8:56:14] - Odpovede: 2
  Východňársky óberkmotor Šapka mal mať statný pohrep, šak bol statný chlap. Rodina si ho ale nepriala, hanbia sa zaňho a asi vedia prečo. Ani my sme si ho nepriali. Nemusí byť statný, len zakopte to zlo riadne hlboko.

 • Vlašáková nič ukazovať nebude
  [Hranol TV 8. 4. 2018 8:54:41] - Odpovede: 0
  Po tom čo tisíce komediantov spísalo petíciu proti vrchnej komičke Hlúpomile Vlašákovej, rozhodla sa zamknúť k kancelárii so slovami „Ešte som nič neukázala!“.

  Herci a umelci sa zhodujú: „Radšej nič ani neukazujte, pani Vlašáková.“

  Mestská polícia ešte ten večer v miestnej časti Karlofka predviedla minyštrantrku Vlašákovú, keď bola nájdená v parku „Obnažovala sa a vykrikovala Chcem ukázať čo vo mne je!“. Následne sa v dokumentoch zistilo, že Hlúpomila je bývalý hokejový brankár Jano Vlašák, ktorý prednedávnom podstúpil zmenu identity vrátane operatívnej zmeny pohlavia.

  Minyštrantka Hlúpomila za vrchol svojej doterajšej kariéry považuje vedenie miestnej organizácie klubu amatérskeho petingu v obci Rozliate Čuftachníky, čo ju podľa jej názoru kvalifikuje dostatočne i na ministerskú stoličku.

  Prvým opatrením v úrade chce podporiť boj proti silnejúcim prejavom extrémizmu: „Zasadím sa za to, aby neznášanlivosť bola potlačená. Namiesto hymny na konci televízneho vysielania zaznie vlastenecká pesnička s upravenými veršami Rež a rúbaj do krve / po kotlebáckej kotrbe. A deti ju budú spievať ráno pri otvorení vyučovania. Aj na prvom stupni.“


 • Svet péčka spasený
  [zelovoc ňús 8. 4. 2018 8:53:07] - Odpovede: 0
  Minysterka pôrnohospodárstva a pre styg z mafjú Babriela Zmätočná-Jatečná prectavyla opatreňja na obnovu duovery obivaťeľstua. Prypomýname, Zmätočná-Jatečná bola poprichiteňá pri machynácijách zo subvencijami pre erotyckú tuorbu a mala potom emotývne vistúpeňje na tlačenkovej besietke, teda slzički na krajíčku.

  „Dáme vjac šancý aj ostatním kmotrom z vjac rozvynutích regjónov a oslvýme mafyje aj z iných, menej tradičných krajín, napríklad škandnávci u nás zaťjal ňezabovobaly. To zmeňím. A na večju potporu sa muože ťešiť erotycké roshlasové visjelaňje“.

  Najnovšie si Babriela na ňadrách pestuje Kožucha.


 • Pelo si požartoval: predstavil úprimného ministra vnútra
  [zelovoc ňús 20. 3. 2018 5:45:55] - Odpovede: 0
  Nový akože-premiér Hranolko alias Don Pietro prejavil zmysel pre humor, keď oznámil nomináciu na nového ministra vnútra. Ide o svojím spôsobom povedomé meno, čo občania logicky museli oceniť úprimným smiechom. Davy v uliciach a na námestiach jasajú a nadšene kmitajú v rýchlom tempe mávatkami. Teplota stúpla na 3°C.

  Syn najobľúbenejšieho speváka socpopu v Banánistane, Jógeo Ráge II. má pre riadenie rezortu najlepšie danosti: „Nepredpokladám, že veliť policajnému zboru sa zásadnejšie líši od manažovania veľkej bandy vyhadzovačov v mojich nočných kluboch.“

  Štúdium Obchodnej fakulty vnuklo tejto kapacite, že vnesie do politiky viac podnikavosti: „Vidím rezervy v systéme rozdeľovania teritórií medzi strany koalície na republikovej aj lokálnej úrovni ako i priestor pre zvýšenie výťažnosti provízneho systému.“ Snáď nám pán Rage II. neprezradil viac ako mal.


 • Očakávaný vývoj situácie
  [zelovoc ňús 16. 3. 2018 19:14:26] - Odpovede: 0
  Starý hranol sa s malým hranolom chechocú „Minule vymrzli, teraz zas zmokli!“ „Si asi myslia že ulica a kaviareň nás môžu zrušiť, chacháááá!“ mieni don Roberto. „Nemajú šancu.“ uzatvorí don Pietro.

  Don Pietro aka aparátčik a sa-pchajko Pietro Prdelíni, má odhad vycibrený ešte za čias asistovania u Hlupomíra Smješneho. Tak sa asi nemýli.

  Bugino, ďíki za fšecko!


 • Dekonštrukcia vady alebo... Nové chápadlo
  [zelovoc ňús 15. 3. 2018 17:30:27] - Odpovede: 0
  Kmotor Pietro Prdelíni prevzal funkciu.

  Občania, ktorí ešte neboli ministrami, hláste sa u súdruha Žinčicu.

 • Majčin chlebofén
  [Hranol TV 15. 3. 2018 15:48:08] - Odpovede: 0
  Súdruška pohlauná statná ratkiňa si Trošička ťuká do mobilu. Ňeňi to hocaký telefón. Je to SMRŤFÓN. Koho si viťuká... má možno pochlebe. Zostaňe zňeho len Troska.

 • Ďalší Hranol oddaný zlomený
  [S(ado-)M(aso/)ER(otikuš).sk 12. 3. 2018 17:59:01] - Odpovede: 0
  Mediálny mág a pravdepodobný budúci minister nekultúry republiky Banánistan Tom Ascheryk poprel, že ako prvý krok vo funkcii nechá úrad premenovať na Veliteľstvo propagandy a cenzorský inštitút. Zároveň Tom Ascheryk oznámil, že funkciu odmietol prevziať, pretože „Hranol sa utrhol. Sme toho posledné dni všetci svedkami, aj my v hnutí.“

  Pán premiér parafrázoval Lenina svojím výrokom „Vyšetriť, vyšetriť a vyšetriť!“

  „Áno, všetci to vidíme – potrebujete sa dať vyšetriť. Nezabudnite si aj zubnú kefku. Nepredpokladáme, že vás potom ešte pustia medzi ľudí.“ prekvapuje bývalý vrchný pätolízač, ktorému prischla trefná prezývka Gébels.


 • Skartuački a dobrovojňíci pre nútro i prezýdyjum
  [Hranol TV 8. 3. 2018 18:06:34] - Odpovede: 0
  V duosletku octúpeňja Robertka Lakyftáka s pozýcije mynystra nútra a gašparka Tibikeho s mjesta polúcijneho rezidenta republiki Banánistan sa vihlasuje verejné opstarávaňje nadvakát 70 velkokapacytních skartuacích strojou.

  Mjesto dodávki: archíu mynysterstva a prezýdyjum Polúcijneho rosboru

  Mynysterstuo a prezýdyjum zároveň hladajú ochotních dobrovjňíkou na brygádu na try zmeni gnovím skartuačkám. Uprednostňeňý budú hluchý, slepý a ňemý uchádzačy.

  Termýn nástupu: asap alebo čonajskuor

  Je zakázané smjať sa a oslavovať sa muože iba potichu.

  Koňjec hláseňja.


 • ZLOČIN OBJASNENÝ!!
  [zelovoc ňús 6. 3. 2018 21:19:59] - Odpovede: 0
  Polúcijný zbor republiky Banánistan ďakuje za inšpiratívnu spoluprácu s úradom vlády Kocúrkova. Podarilo sa spoločným úsilím rozuzliť mimoriadne komplikovaný tragický prípad archeológa a novinárky, ktorý otriasol verejnosťou.

  Vyšetrovací tím dospel k záveru, že išlo o dve prirodzené úmrtia. Nezvratné dôkazy svedčia o tom, že strelné poranenia vznikli až následne, a to pri neodbornej manipulácii (hre) so zbraňou v podaní brigádnika pohrebnej služby.

  Úrad vlády zároveň apeluje na špinavé novinárske prostitútky, aby nešírili neodôvodnené fámy o úzkej spolupráci Banánistanu s talianskou mafiou. Máme predsa svoju, a kvalitnú.

  Po námietkách poukazujúcich na nízky vek archeológa a novinárky a nepravdepodobnosť prirodzeného úmrtia v ich prípadoch Polúcijný rezident gašparko Tibike uviedol na pravú mieru, že tieto predčasné skony mohol mať na svedomí stres, a predovšetkým nevhodná kombinácia znamení zverokruhu partnerskej dvojice.


 • Výzva
  [PRRB 6. 3. 2018 21:17:07] - Odpovede: 0
  Vzhľadom na nemohúcnosť najväčšieho vyšetrovacieho tímu v histórii zemegule, ktorý nedokázal docieliť akýkoľvek zmysluplný postup v čom by sa žiadalo, vyzýva Polúcijný rezident republiky Banánistan gašparko Tibike, aby sa páchatelia doteraz neobjasnených násilných činov láskavo dobrovoľne prihlásili na oblastných útvaroch Polúcie.

  Dostaviť sa je vhodné v úradných hodinách, ani moc skoro, ani tesne pred záverečnou. Páchatelia nech si prinesú prehľadný štruktúrovaný súpis svojich zločinov a hriechov v chronologickej postupnosti, putá, železnú guľu primeranej veľkosti s reťazou pripevniteľnou na dolnú končatinu a päťeurový kolok na formulár priznania.

  Koňjec hláseňja.

 • Posolstvo
  [echo 5. 3. 2018 22:32:39] - Odpovede: 0
  V strohej miestnosti osvetlenej studenými žiarivkami sedia dvaja muži oproti siedmim cudzincom. Jeden z dvojice hovorí bokom sediacej žene: „... a preložte im tak, aby tomu každý jasne rozumel: nabudúce, keď sa rozhodnete niekoho zneškodniť, chceme to vedieť popredu, a nie bez nášho dovolenia, jasné?“

  Po chvíli odľahčuje atmosféru a necháva všetkým naliať tamojší destilát. „A prečo vlastne zrušil aj tú kočku?“ „Nó, keď sme objednávali čističa, mal na zľavomate akciu jedna plus jedna, tak sme si mysleli...“ nedopovedal myšlienku. „Tak jasné, keď má akciu, to neviem ani ja nikdy odolať. No nič, ešte tu poseďte, keď sa sliediči rozlezú do tepla, popúšťame vás.“

  Jedného z cudzincov tú noc viezli do nemocnice s bolesťami v hrudníku. Tuhé pálené mu nerobilo nikdy dobre, no dnes nemohol odmietnuť. Nakoniec to nebolo nič vážne.


 • Vnútro je krvavé
  [zelovoc ňús 5. 3. 2018 22:30:47] - Odpovede: 0
  Slovenským elitným ovocinárom a zeleninárom sa podarilo vyšľachtiť novú odrodu melóna – botanici mu prisúdili druhový názov čierny melón. Na tlačovej konferencii ho novinárom predviedol sám premiér s dvoma komplicmi.

  Vo svojej skromnosti sa zdráhali, koho melón predstavia svetlu sveta. I rečie šľachtiteľ Kaly: „... á Tibike, dones zajtra na tlačovku jeden melón“, načo gašparko Tibike, ináč najnovšie príležitostný spasiteľ stroskotaných panien vraví „A prečo ja? Ty vezmi svoj.“.

  A tak situáciu zase raz musel zachrániť sám premiér. Predložil svoj vlastný, treba povedať že výstavný čierny melón. Nie každý vie, že je okrem všeličoho iného aj nadšený a zdatný záhradkár. Veď podľa dochovaného audiozáznamu takých melónov mal už pred rokmi hádam aj dvadsať.

  Nakoniec všetci novinári teda melón videli. Naozaj je čierny. Vnútri samozrejme červený, ako má správny chutný melón byť.

  Talianska ambasáda preto vzniesla technickú pripomienku: definitívny formálny názov nech je čierny krvavý melón.


 • Hlavi na koli!
  [angažovaný opčaňja 5. 3. 2018 22:29:12] - Odpovede: 0
  Opčjanske hňiťje trvajúce na zotrvaní minystra nútra vo funkcii vizíva Hlas s Pásky a Krvavé Ruky, abi trofeje spravené s hláu Jana K. a jeho frajerki vivesili na vístrahu pret komplexom Bonaparte.

  Uš ňigdi nebude žijadna špinavá novinárska prostytútka haniť premjérove kamarátki, teda... pohlavné štátne ratkiňe.


 • Otkas
  [ropkok 28. 2. 2018 16:47:34] - Odpovede: 0
  Pán priemér, pri Nutnej obrane si asi postrácal u Jana v mači patróny. Ňehali zme ti ich unás na prezídiu. Chalani to slúbily uhrať na skutok sa nestal, jako dicinky.
  Boskávam ťa na čielko.
  Navždy verne tvoj
  Ropko K
  PS Taďeto je to bespečné. Dala sa im dotácia, tak sú snáma.


 • poistenie pre Austráliu
  [Braňo 22. 1. 2018 12:24:32] - Odpovede: 0
  Privítam radu, ak má niekto info a skúsenosti s vhodným komerčným poistením na skaly pre územie Austrálie. Oblasť Blue Mountains / Katoomba. Prípadne odporúčanie pre obdobnú destináciu pre individuálne lezenie na východnom pobreží.
  Vďaka B.

 • Hľadá sa stratený parťák
  [ja090 19. 8. 2016 8:31:48] - Odpovede: 0
  Nazdar Marek.
  Viem že čítavaš často toto fórum,tak ak môžeš napíš mi na andrej.chrastina@gmail.com. Ešte predtým ako som odišiel do zahraničia stratil som telefón a všetky čísla v ňom. Tak nemám na teba žiaden kontakt. Môžem niekedy skočiť do dubnice alebo ty prísť na na bikoch sa povoziť po kysuciach.

 • nájdená fľaša
  [Milan 9. 1. 2016 19:45:02] - Odpovede: 0
  Ahojte, 8.1.2016 som našiel na chodníku v zlomiskovej doline vedľa pod tupou fľašu aj s obalom. Majiteľovi vrátim.

 • zabudnuty expres - Paternoster
  [jam 4. 9. 2015 8:27:08] - Odpovede: 0
  V ceste Paternoster som nasiel expres . Majitelovi ho mozem vratit bud v Plav. Podhradi alebo na hrade , ale az po 15.9.2015. jam

 • Nálezy - oblasť - Veľká studená dolina
  [Anonym 28. 6. 2014 12:49:51] - Odpovede: 0
  Drakard - dielo prvé..., The Big Book; Henri Schiller - photograpfy
  všetko v čiernom obale.
  Nezvyčajný nález na nezvyčajnom mieste.

 • stratená kamera
  [Karol Olejník 16. 3. 2014 8:02:46] - Odpovede: 1
  V stredu 12.3.2014 som pri nástupe pod Batizovskou próbou na Gerlach stratil kameru Panasonic v čiernom púzdre. Poctivého nálezcu prosím o kontakt na tel.č.:0905616064. Ďakujem.

 • strateny cakan dakde okolo chopku
  [mato 17. 1. 2014 21:48:24] - Odpovede: 0
  caute, (asi) som stratil cakan po vyleze z lukovej na chopok (neznam ho najsc doma a tam som ho este mal). mozno sa stratil cestou do jasnej. ak by ho nahodou niekto nasiel, budem rad ked sa mi ozve. 0905603865. dik

 • Naslo sa tricko pod Tomasakom
  [VladoB 30. 9. 2013 15:27:10] - Odpovede: 0
  Naslo sa tricko pod Tomasakom v nedelu 29.09.2013. Ak si ho stratil, napis mail s popisom ako vyzeralo. Vlado

 • Nalezený mobil pod Ostrým š.
  [Milan Doležal 10. 7. 2013 11:32:53] - Odpovede: 0
  Ahoj,

  v pátek 5.7. jsme našli pod JZ žebrem Ostrého štítu v Tatrách mobil Samsung.
  Majiteli ho rád pošlu.

  Milan
  mil.do@post.cz

 • istenie na platni
  [Roman 6. 7. 2012 11:09:09] - Odpovede: 0
  Ahoj, nasli sme zopar istiaceho lezeckeho materialu na platni v stredu 4.jula.2012
  kdo si ho tam zabudol nech sa mi ozve 0917 388 548 a skusi popisat co za material mu asi chyba - nerad by som to vratil niekomu komu to nepatri. Roman.

 • Ubytovanie Suľov
  [Slabučký 11. 5. 2012 21:10:24] - Odpovede: 0
  Môžete mi poradiť ubytko v obci Suľov, rád by som prišiel na zraz, ale s celou rodinkou a nakoľko mám malého lezúňa (a 2 ďalšie deti) hľadám trošku lepší komfort, ako stan. Ubytovanie v campe sa mi zdá drahšie ako v Tatrách. Na stránke som našiel niečo, ale nepoznám presnú lokalizáciu v obci. Malo by to byť čo najbližšie ku campu alebo ubytko za krčmou. Poradíte? Vďaka.
  PS: Heslo kamaráta: Zobrať manželku s deťmi na akciu je 3xdrahšie a máte z toho iba polovičný zážitok Aj tak ich mám rád...

 • Spolulezec na Vertigo v piatok 2.12.2011
  [Brano 29. 11. 2011 20:34:01] - Odpovede: 0
  Hľadám spolulezca na Vertigo na piatok 2.12.2011. Môžem od 15:00.


1 - 30 / 77   1 / 3   

Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30824612