vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
  dôležité linky    galéria    klasifikácia    počasie    sprievodca    umelé steny    najčítanejšie články  
 index » rozličné » najčítanejšie články  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Piatok 01.03.2024   english version
 Chata pri Zelenom plese s novým chatárom
11.01.2011 10:00 | 24349x |
  

Vo štvrtok 6. januára 2011 zástupcovia majiteľov chaty, ktorými je Klub slovenských turistov a Slovenský horolezecký spolok JAMES, zápisnične prevzali od doterajšieho chatára Juraja Gantnera chatu a jej inventár. Následne bola Chata pri Zelenom plese prevzatá novým chatárom Tomášom Petríkom, ktorý sa stal jej nájomcov na základe výsledkov výberového konania.

Za Klub slovenských turistov (75% vlastník) sa preberania zúčastnili jeho predseda Peter Perhala, Erika Fábryová, Miroslav Herchl a právny zástupca majiteľov JUDr. Peter Gemeran, za SHS JAMES (25% vlastník) predseda Igor Koller a Ladislav Gancarčík, ďalej bol prítomný doterajší chatár Juraj Gantner so svojim právnym zástupcom JUDr. Mariánom Rebrom.

 
Príprava dokumentov k odovzdaniu chaty. / Juraj Gantner pri prevzatí ďakovnej plakety.

Výberové konanie na nového nájomcu a chatára tejto chaty prebehlo v dvoch kolách a bolo vzhľadom na známe okolnosti dosť zložité, podrobnosti sú na tejto webovej stránke. Doterajší nájomca nebol spokojný s priebehom výberového konania, ale nakoniec všetky strany uznali nový stav za právoplatný a 6. 1. 2011 došlo ku bezproblémovému odovzdaniu a prevzatiu chaty. Zástupcovia majiteľov sa poďakovali doterajšiemu chatárovi a celému kolektívu chaty za ich dlhoročnú serióznu prácu od roku 1991, za zveľadenie chaty a za poskytovanie dobrých služieb turistickej a horolezeckej pospolitosti. Juraj Gantner prevzal ďakovnú plaketu. Potom inventár a celú chatu z rúk majiteľov prevzal nový chatár Tomáš Petrík.

 
Prevzatie chaty novým chatárom – zľava Peter Perhala, Tomáš Petrík, Erika Fábryová, advokát Peter Gemeran, Igor Koller. / Tomáš Petrík, Peter Gemeran a Laco Gancarčík po preberacom konaní.

Začiatok chatárčenia Tomáša Petríka a jeho manželky nie je na Chate pri Zelenom plese jednoduchý. Musia zariadiť nielen kuchyňu, ale množstvo ďalších vecí, pretože jeho predchodca si všetko svoje zariadenie z chaty odniesol. Ale je to zvyčajný postup pri takýchto situáciách. Chata však plynule pokračuje vo fungovaní, aj keď nábeh na plne zabezpečenú prevádzku nejaký týždeň potrvá. Z toho vyplývajú hlavne dve skutočnosti. K prenocovaniu je dobre doniesť si vlastný spacák, pretože zatiaľ nie je na všetkých izbách posteľné prádlo. Potešiteľné je, že ceny ubytovania ostávajú na úrovni 13.- €, pričom členovia KST, SHS JAMES a ich partnerských organizácií (ČHS, OeTK, NFI) majú po predložení platného členského preukazu zľavu 50%. Druhé obmedzenie sa týka stravovania, pretože kompletný sortiment kuchyne nabehne postupne. Ale ani dnes iste na Zelenom plese nezahyniete ani od hladu, ani od smädu. K dispozícii je pivo, kofola, čaj, polievka, párky a jedno hlavné jedlo.

Dôležité je poznačiť si nový kontakt na chatu - 0901 767 420.
Keďže stará webová stránka už nie je aktuálna a nová sa ešte nerozbehla, treba používať hlavne tento kontakt.
Upozorňujeme návštevníkov chaty, ktorí mali objednané pobyty u starého chatára, aby si ich obnovili na danom telefónnom čísle.

 
Podmienky na Malom Kežmaráku sú stredné, Bocek nevytečený, ostatné ľady v doline veľmi dobré. / Chata pri Zelenom plese 6. 1. 2011.

Chata pri Zelenom plese je jednou z najpopulárnejších a najnavštevovanejších chát vo Vysokých Tatrách. Bývalý chatár Juraj Gantner a jeho kolektív, Hanka, Vlado a všetci ostatní, spravovali chatu na vysokom štandarde a k spokojnosti väčšiny jej návštevníkov. To je veľký záväzok aj pre nového chatára a jeho ľudí, pretože udržať túto úroveň nebude jednoduché. Všetci však veríme, že sa to Tomášovi Petríkovi podarí a držíme mu pritom palce.

Igor Koller

Rozhovor s novým chatárom Tomášom Petríkom si môžete prečítať na www.hiking.sk.
Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30661702