vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    vht    priamo registrovaní    pre kluby  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » tht james  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Pondelok 27.05.2024   english version
 96. THT Singing Rock Boulderblast 2020
09.10.2020 08:00 | 4230x |
  

Ceny sú dávno rozdané, svetlá na Popradskom plese zhasnuté a prvá snehová nádielka v Tatrách už neodvratne hlási, že bude čas nechať bouldre zazimovať. Než to však urobíme, vráťme sa ešte na chvíľu v spomienkach do leta. Nechajme na seba svietiť slnko, ktoré nám neraz okrem úsmevu vyčarilo aj vrásky na tvári, hlavne keď svietilo do kľúčového chytu. Nasajme pomyselnú vôňu kosodreviny a nechajme si na seba kvapnúť pár imaginárnych kvapiek, ktoré nás pod tatranskými balvanmi na chvíľu zmočili. Poďme sa vrátiť v čase a pripomenúť si, aký bol tohtoročný Singing Rock Tatry Boulderblast 2020.

 

Tento rok sme Singing Rock Boulderblastu pridali o niečo súťažnejší nádych. V sektore pri Popradskom plese sa nazbieralo dokopy 69 lezcov zo Slovenska, Poľska, Čiech, Maďarska, dokonca i Ruska. Po prípravách bola vďaka práci mnohých chalanov pripravená viac ako stovka bouldrov od 4 do 8A+, pre najväčších borcov tu boli dokonca i nezdolané projekty a tak si mal šancu dosýta zaliezť, veríme, naozaj každý. Liezlo sa v dvoch kategóriách – profi a hobby, a každý mal na prelezy všetkých bouldrov čas od 8:00 do 17:00 večer. Ani obedný dážď nás nezastavil, len čo sme si vybehli najesť sa kapustnice či dať si osviežujúcu Kofolu a poobede sa mohlo znovu liezť naplno. Liezli mladí, liezli starší, chalani i baby, čistokrvní bouldristi, skalkári aj bigwalloví harcovníci. Tatranská žula je predsa pre každého bez rozdielu veku a pohlavia, štátnej príslušnosti či lezeckej preferencie. Bolo úžasné sledovať, ako sa skupinky miešajú, mladí reprezentanti projektujú s predsedami komisii a kde-tu bolo pri rozhovoroch lezcov z rôznych kútov počuť aj angličtinu. A na záver, keď už svaly nevládali a bol čas odovzdať výsledky, sa veru bolo na čo pozerať.
 Výsledky sme tradične vyhodnocovali počas slávnostného programu THT a bolo nám cťou predať odmeny od našich sponzorov, ktorí nás tento rok počastovali naozaj parádnymi vecnými cenami. V hobby kategórii sa víťazmi stali Petra Krchová a Martin Matúšek. Tu nám prináleží ospravedlnenie Petre, excelovský škriatok nám skočil do laptopu a pomýlil mená, Petra je však právoplatnou víťazkou ženskej hobby kategórie. Takisto sa ospravedlňujeme Monike Vargovej, ktorej výsledky sme si s Petrinými zamenili.

  

Veľké veci sa však diali u profíkov. V ženskej kategórii bola víťazkou Maťa Buršíková, ktorej bouldrová forma už od jari len graduje. Sme teda radi, že si sa Boulderblastu zúčastnila Mati a želáme, aby ti nová matica od Singing Rocku slúžila pri ďalších mega prelezoch. V chlapskej pro kategórii bola nadupaná konkurencia. Zúčastnili sa naši reprezentanti, karty miešali aj silní pretekári z Poľska a Ruska a na víťazné miesto bolo treba preliezť minimálne jeden boulder v ôsmom stupni. Víťaz ich mal vo svojom výsledkovom hárku predsa len trochu viac. Vlastne o dosť viac. Peter Kuric nám totižto odovzdal papier s piatimi vylezenými osmičkami, čím nám pri sčítavaní výsledkov temer vyrazil dych. Lebo to je výkon ako hrom, vážení! Peťovi takisto gratulujeme a dúfame, že bouldermatka od Singing Rocku ti pomôže pri zdolávaní lokálnych projektov aj na zahraničných výjazdoch.
Špeciálne ceny sme venovali najlepšiemu zberačovi Adamovi Vaňovi, ktorý nazbieral za celý deň 20 bouldrov, najstaršiemu súťažiacemu Jerrymu Pukanskému (49,57 roka už nie je sranda!) a takisto najmladšiemu účastníkovi, päťročnému Matejovi Šakovi, ktorý mal vo svojich výsledkoch zapísaný aj boulder Plastikman za 6C! Získal tak svoje prvé bouldrové mádžovrecko od Singing Rocku a k tomu aj ocenenie Zlatá kefa za dva prvovýstupy, ktoré v sektore spravil.

 

Chceme sa takto zároveň poďakovať všetkým, ktorí si spoločne s nami prišli vychutnať krásy vysokohorského boulderingu, a ktorých neodradil ani obedný dážď. Ďakujeme, že ste prišli a vytvorili v sektore parádnu atmosféru!
Naša veľká vďaka patrí aj sponzorom, bez ktorých by sme víťazov nemohli ani zďaleka tak štedro odmeniť. Špeciálne poďakovanie patrí nášmu hlavnému sponzorovi Singing Rock, vďaka ktorým majú naši víťazi parádne nové bouldermatky, batoh, lezecké tašky či mádžovrecko. Chceme sa takisto poďakovať firmám Rafiki, Yak&Rysy a Scarpa za lezecký materiál a doplnky, Karma coffee za vynikajúcu kávičku, Bars Fine tyčinkárni od Matna za občerstvenie a energiu na skalách a www.drevodarček.sk za tlač sprievodcu.
Dúfame, že ste si tohtoročný Singing Rock Tatry Boulderblast 2020 užili. Verte, že mi poriadne! Snáď sa teda vidíme takto o rok znova na Popradskom plese a veríme, že sa budeme mať minimálne takto dobre!
A že to o Boulderblaste a bouldrovaní v Tatrách nestačilo? Že by sa oplatilo napísať viacej? Oplatilo, a napísalo! Stačí si len počkať na nového Horolezca, kde vás bude čakať celý článok venovaný práve tatranskému boulderingu, takže sa určite máte na čo tešiť ??

Hobby – ženy
1. Petra Krchová
2. Dominika Bodorová
3. Mária Fúčelová

Hobby – muži
1. Martin Matúšek
2. Matúš Kolenka
3. Matej Stanko

Profi – ženy
1. Martina Buršíková
2. Arina Šamardina
3. Sofia Ďurková

Profi – muži
1. Peter Kuric
2. Jakub Fábric
3. Jurij Šamardin

text: Aďo Capko, foto: Aďo Capko, Vlado Linek, Dušan Myslivec

  
 

video z Boulderblastu
Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30824598