vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    vht    priamo registrovaní    pre kluby  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » tht james  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Pondelok 27.05.2024   english version
 92. THT JAMES, Popradské pleso
02.09.2016 07:00 | 14912x |
8. – 14. 8. 2016  

Ďakujeme všetkým podporovateľom, partnerom, spolupracovníkom, vďaka ktorým je jamesácky týždeň dobre zabezpečený a má zaujímavý program. Každý jeden z nich má k horám, horolezectvu a k nášmu jamesáckemu spolku oveľa viac ako len reklamno-sponzorský vzťah. Naše poďakovanie patrí týmto firmám a organizáciám:

                             
                                 
    

V dňoch 8. – 14. 8. 2016 sa uskutočnil na Popradskom plese 92. ročník Tradičného horolezeckého týždňa JAMES. Zúčastnilo sa ho vyše 150 horolezcov. Zo začiatku týždňa nám prialo počasie, potom riadne popršalo a výrazane sa ochladilo, dokonca hore nasnežilo, ale v závere týždňa sa počasie umúdrilo a mohli prebehnúť všetky neformálne športové súťaže.

O večerný program sa vo štvrtok postarali úspešní lezci z Patagónie Jožo Krištoffy, Maťo Krasňanský, Vlado Linek, Mišo Sabovčík a Ondro Húserka. V piatok to bol Igor Koller, ktorý spolu s Vladom Porvazníkom preliezol legendárnu cestu Nose na El Capitan a Peter Hámor  nám porozprával o výstupe na svoju 13. osemtisícovku Manaslu. V sobotu poobede sme si uctili pamiatku zakladateľov JAMESu a zaspomínali na Symbolickom cintoríne na našich kamarátov, ktorí navždy zostali v horách.

Večer sme ocenili a zablahoželali jubilantom.
Medaila JAMES za rozvoj slovenského horolezectva
- Ivan Bajo, 80 rokov
- Ľudovít Trautenberger, 80 rokov
- Vlado Petrík, 70 rokov
- Andrej Belica, 60 rokov
Zlatý odznak JAMES
- Oľga Hubová, 90 rokov
- Jozef Štec, 80 rokov
- Ján Banko, takmer 80 rokov...
- Darina Zemková, 60 rokov
- Jaroslav Mikuštiak, 25 rokov HO Tatrín Ružomberok
- Anton Hrnčiar, 25 rokov HO Tatrín Ružomberok
Strieborný odznak JAMES
- Anton Moravčík, 25 rokov HO Tatrín Ružomberok
- František Vajda, 25 rokov HO Tatrín Ružomberok
- Metod Švec, in memoriam
- Dušan Mrmús, 75 rokov
- Elena Bačkorová, 70 rokov

Účastníkov THT pozdravil aj hosť z ČHS Petr Resch.

Počas THT prebiehali tri súťaže.

HUDY – najlepší výstup THT

Cenu HUDY o najlepší výstup THT získala dvojica Šimon Zentko a Martin Krasňanský za RP výstup cesty PP Variant klasifikácie 9+ na Veľkú Lomnickú vežu.
Oceneným výstupom bol aj team OS prelez cesty Dies Irae 9 na Ostrvu dvojicou Robo Luby a Lumír Fajkoš.  Získali materiál od firiem Hudy Sport, adidas a Adam Sport.
Okrem toho sme ocenili výstup Južným rebrom 3, na Voliu vežu trojicou Dana Obuchová, 69, Maroš Laco, 70 a Mudr. Radka Jáňová, 74, ktorá mala spolu 213 rokov! Ocenený bol aj sólo OS výstup Plškovou cestou 6, na Ošarpanoch Šimonom Zentkom.

Singing Rock dvojboj Drytool & Crack

SINGING ROCK letos předvedl skloubení tradice s moderním pojetím lezení. Přivezl svoji cvičnou drytoolovou desku a spárový trenažer. Oba tyto trenažéry si mohl každý vyzkoušet a poměřit své síly s ostatními v „Singing Rock tatranském dvojboji“. Cílem bylo v co nejrychlejším čase překonat drytool desku, doběhnout pod stěnu se spárou, zajistit se pomocí dvou twingate karabin (pro mnohé nejsložitější část) a pak už jen vyběhnout spáru.
Kombinace těchto disciplín prověřila lezeckou všestrannost (a twingate karabiny i intelekt) závodníků. Dokončit se nakonec podařilo jen těm nejlepším. Ti poté opakovanými pokusy stále zlepšovali své výkony, aby dosáhly na hodnotné ceny, které je čekaly.
 „Singing Rock Tatranský dvojboj“ v mužské kategorii ovládl Robo Luby s časem pouhých 49 sekund. Druhý skončil Dodo Volves a na třetím místě se umístil Erik Rabatin.
V dívčí kategorii se podařilo dokončit pouze dvěma účastnicím. První skončila Katka Čižmárová s časem 1:35 min následovaná Betkou Zaťkovou.
Tak natrénujte a příští rok se opět těšíme na viděnou.

Singing Rock tým

thinkbigger Tatry Boulder Blast

Sú ročníky kedy je Boulderblast skôr spoločenská akcia a sú ročníky, ako aj tento, kedy pekné počasie vyženie do tatranských dolín desiatky bouldristov od piatku až do nedele. Okrem početnej slovenskej výpravy sa pridalo aj kopec susedov z Poľska, takže zákerné tatranské dopady sme vydláždili a dostali miestami až na level bežnej bouldrovky. Neviem čo tento rok prilákalo toľko bouldristov. Rád by som si myslel že náš nový lezecký eshop www.thinkbigger.today, ktorého spustenie sme naplánovali práve na úvodný deň Boulderblastu a z ktorého každý registrovaný bouldrista dostal pozornosť vo forme štartovacieho balíčka s našimi prémiovými produktmi, ale asi najviac zavážilo počasie a kuloárna informácia, že tento rok sa nebude šliapať až pod Železnú bránu. Napriek pomerne intenzívnym spoločenským večerom, nociam a ránam nezostal nikto natoľko indisponovaný, aby si nevyšliapal do sute pod Tupou a nevyliezol si nejaký pekný bouldrík. Vzniklo mnoho nových línií od ľahučkých až po impozantné 7C v nedeľu poobede. Som rád, že každý rok sa k nám pridáva aj hŕstka zarytých lanolezcov a alpinistov a naopak, že mlaďasi čo bouldrujú sa nechajú ukecať aj do veľkej steny. Kvôli tejto výmene skúseností a miešaniu “lezeckej krvi” Boulderblast vznikol a je super vidieť, že každým rokom sa na madrace v Tatrách pozerá s menšou iróniou v úsmeve a že každým rokom viac a viac mladým preglejkárom účarujú tie naše krásne hory. Nech už je to akoukoľvek lezeckou disciplínou.

Tomaso Greksák

Záver sobotného večera patril voľnej zábave, ktorú spestrila skupina Sherpa band.

Ďakujeme organizátorom, personálu hotela Popradské plese a všetkým, ktorí svojou účasťou prispeli k zdaru 92. THT JAMES.

Športové súťaže podporili: HUDY Sport, thinkbigger, Singing Rock, adidas, Benesport a Adam Sport.

Štáb 92. THT: Milo Neumann, náčelník, Elenka Bačkorová, prezentácia účastníkov, Tomáš Greksák, preteky v bolderingu, Igor Koller, Peter Frankovič a Laco Gancarčík, členovia štábu pre organizáciu.

Nasledúci 93. THT sa uskutoční na Zelenom plese v dňoch 14. – 20. 8. 2017.

Hlavný program

Štvrtok 11. augusta 2016
20.00 - úspechy v Patagónii (Jožo Krištoffy, Maťo Krasňanský, Vlado Linek, Mišo Sabovčík a Ondro Húserka)

Piatok 12. augusta 2016
20.30 - od Yosemitov po Himaláje (Igor Koller a El Capitan, Peter Hámor a Manaslu)

Sobota 13. augusta 2016
15.45 - položenie venca k pamätnej tabuli na Popradskom plese
16.30 - pietna spomienka na Symbolickom cintoríne
19.00 - vyhodnotenie súťaží HUDY sport o najlepší horolezecký výstup THT, 7. ročníka thinkbigger Tatry Boulder Blast v boulderingu a pretekov Singing Rock Drytool  & Crack
20.00 - slávnostný večer a ukončenie THT

Foto v galérii: Tomáš Greksák, Igor Koller, Martin Krasňanský, Vlado Linek, Lukáš Matěja

Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30824604