vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby
  alpinizmus    ľadové lezenie    medicína    metodika    mládež    ochrana prírody    športové lezenie    tradičný skialpinizmus    skialp archív    antidoping    paraclimbing
 index » komisie » ľadové lezenie  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Štvrtok 28.03.2024   english version
 Európsky pohár a Majstrovstvá Slovenska v drytoolingu
07.12.2020 16:00 | 1990x |

Organizátori pripravili 4 kvalifikačné cesty pre 16 mužov zo SR a Poľska a 7 žien zo SR, ČR a Poľska. Kvalifikačné cesty preverili pretekárov a žiaden z pretekárov netopoval všetky cesty. Do finále sa prebojovalo 8 mužov a všetky dievčatá.

Finálová cesta bola spoločná pre obe kategórie, pričom dievčatá mali len jeden chyt navyše.

Cesta bola mimoriadne vytrvalostná obtiažnosti okolo D10. Pretekárov cesta striasala postupne od prvých ťažších krokov. Jano Korenko podal pekný výkon a až zlomený chyt ho zastavil, takže po odlezení dvoch nasledujúcich pretekárov si finálový pokus zopakoval, čo mu vynieslo bronzovú medailu. Lepšie zaliezol Peťo Kuric, ale skončil dva chyty pod topom a s úplne natečenými rukami spadol. Neuveriteľný Juraj Švingál si opäť po ročnej prestávke doliezol ku víťazstvu vynikajúcim výkonom.

Dievčatá s finálovkou bojovali, Majku Šoltésovú zastavil prvý dlhočizný krok zo spoďáku do spoďáku. Aneta Loužecka skončila dva chyty pod topom na čas. Jednoznačným a krásnym výkonom si po víťazstvo vyliezla Olga Kosek z Poľska. Jej skúsenosti zo svetového pohára bolo vidieť.

Juniorskej kategórii dominovali Peťo Kuric a Rebeka Gabčíková.

Hlavný stavač ciest bol Marek Radovský, pomocný stavač Mario Piťuch a hlavný rozhodca Peter Kuric st.

Poďakovanie za spoluprácu pri organizovaní pretekov patrí:
TP holds za chyty
LaSkale za priestory
Alphasport Mammut Žilina za ceny
Mariovi Piťuchovi za pomoc pri stavaní a organizovaní

Z pretekov sú k dispozícii aj krátke videozostrihy - ten prvý z dielne Rasťa Hatiara a ten druhý je krátka reportáž v relácii "Góly - body - sekundy" RTVS(od 18:27 min):