vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    vht    priamo registrovaní    pre kluby  
  alpinizmus    ľadové lezenie    medicína    metodika    mládež    ochrana prírody    športové lezenie    tradičný skialpinizmus    skialp archív    antidoping    paraclimbing  
 index » komisie » ochrana prírody  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Pondelok 27.05.2024   english version
 Nová výnimka pre Zamutov
29.04.2017 11:00 | 5930x |
  

Po dlhom vybavovaní máme konečne výnimku pre Podskalku v NPR Humenskom Sokole a pre lokality Čulkov a Jaseňovský hrebeň v PR Zámutovské skaly. Veľká vďaka patrí správcovi Zámutova Peťovi Haľkovi a správcovi Podskalky Milanovi Bališinovi.

Podmienky na vykonávanie horolezeckej činnosti sú nasledovné:

1. Liezť tu môžu len členovia SHS JAMES a zahraniční organizovaní horolezci, ktorí sa pri kontrole preukážu platným členským preukazom.

2. Horolezecká činnosť bude realizovaná na existujúcich cestách a to na 29 cestách na Podskalke, 111 cestách na Jaseňovskom hrebeni a 91 cestách v Čulkove v Zámutove.

3. Pri výmene istiacich bodov v cestách sa nebudú pridávať ďalšie nové nity.

4. Pri preisťovaní ciest sa použijú nerezové postupové a zlanovacie expenzívne alebo lepené nity.

5. Zlanovacie body budú umiestnené len do takej výške, aby sa lezec nedostal do styku s vegetačným krytom, ktorý môže byť na vrchole skaly alebo na policiach v stene.

6. Povolenie výnimky na pohyb v ochrannom pásme PR sa vzťahuje len na pohyb súvisiaci s prístupom k lokalitám lezeckých ciest v PR Zámutovské skaly.

7. K jednotlivým cestám bude využívaný ten istý prístupový chodník. Tam, kde nebol prístupový chodník sa bude využívať najkratšia alebo najschodnejšia spojnica medzi stenami a turistickým značkovaným chodníkom alebo lesnou cestou.

Výnimka platí do 30. 9. 2019.
Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30824594