vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
  chata pod rysmi    chata pri zelenom plese    ostatné chaty    počasie na chatách  
 index » chaty » chata pod rysmi  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Piatok 01.03.2024   english version
 Rysy, zima a poukazy
30.12.2011 17:00 | 17399x |
  

všetky foto v galérii Výstavba Chata pod Rysmi 2011

Stavba Chaty pod Rysmi sa uložila na zimný spánok. Áno, ešte stále je to stavba, aj keď zvonku už chata vyzerá ako hotová. Budúci rok nás čaká aj dosť práce, ale hlavne riešenie finančnej situácie, pretože dokončenie chaty si vyžaduje ešte dosť veľa finančných prostriedkov.

Podrobná informácia o Chate pod Rysmi po dvoch rokoch výstavby bola uverejnená v poslednom tohtoročnom čísle Horolezca a celý článok je aj prílohou tejto správy. Stručne zhrnuté – po stavebnej stránke nás čaká dokončenie vnútorných priestorov, protipožiarnej ochrany, odpadové hospodárstvo, vonkajšie obklady, doriešenie technických nedostatkov, atď. Po finančnej stránke – rozpočet stavby je 516 805 €, doteraz vynaložené náklady sú 440 453 €. Po odrátaní štátnej dotácie vo výške 254 365 € sú doterajšie priame výdavky majiteľov chaty 186 088 €, z toho KST uhradil 60% - 111 653 €  a SHS JAMES uhradil 40% - 74 435 €. Pre spolok je týchto takmer 75 000 € veľmi vysoká suma, ktorú by žiadna stredne veľká športová federácia na Slovensku nevedela uhradiť. SHS JAMES vďaka svojej serióznej finančnej politike a vytvorenej rezerve túto sumu uhradiť dokázal. Pomohla tomu aj pomoc Českého horolezeckého zväzu vo výške 3 700 € a predaj mimoriadnych známok na podporu výstavby chaty za približne 14 400 €. Približne preto, lebo zoznam známok predaných tohto roku na Chate pod Rysmi sa k nám zatiaľ zo zasneženej chaty nedostal. Ale dostane sa a darcov uvádzame ako prílohu. Všetkým patrí veľká vďaka za pomoc.

  
Chatár Viktor. / Wattsuňáci.
  
Batérie fotovoltaického systému. / Z posledného kontrolného dňa koncom októbra 2011.

V Horolezcovi som ešte zhruba pred mesiacom písal, že na dokončenie chaty budeme potrebovať ešte zhruba 110 000 €. Keď však hlavný dodávateľ stavby Stavunion s.r.o. urobil koncom roka presnú rekapituláciu prác a materiálov navyše, tak aj po odrátaní sponzorských zliav na materiály je to navyše rozpočtu asi 50 000 €. Takže spolu to okamžite vyzerá na potrebných 160 000 € na dokončenie chaty v budúcom roku, z čoho podiel SHS JAMES je 64 000 €. Dať dokopy tieto financie naozaj nebude jednoduché. Aj preto je pomoc kúpou mimoriadnych známok stále veľmi dôležitá.

Ako sme už avizovali pred pár mesiacmi, rozhodli sme sa túto formu pomoci výstavbe chaty podporiť vydaním ubytovacích poukazov na dva dni s polpenziou, ktorý dostane každý za zakúpenie známok v hodnote 100 €. Začiatkom januára 2012 zašleme poukazy všetkým, ktorí doteraz spomínanou sumou prispeli na Chatu pod Rysmi. Viem, že drvivá väčšina to nerobila a ani neurobí pre túto výhodu a mnohí tieto poukazy, za ktoré budeme musieť časť nákladov uhradiť, ani v skutočnosti nepoužijú. Ale pre niekoho bude aj poukaz motiváciou a táto forma otvára aj väčšie možnosti na pomoc firiem výstavbe chaty. Ako prvá takto pomohla firma Vertical – priemyselné komíny, a.s., sumou 1 800 €. Maťo a všetci z Verticalu, veľká vďaka!

Ďakujeme ešte raz všetkým za podporu. Prajem všetko dobré do roku 2012 a aby ste mali na horách také pekné počasie, ako mal Maroš Rusnák pri poslednej pracovnej návšteve chaty tento týždeň, ako môžete vidieť na jeho záberoch.

Igor Koller

Doteraz sa medzi sponzorov výstavby zaradili tieto firmy a organizácie:
Xella Slovensko s.r.o., Šaštín-Stráže, www.xella.sk, materiál Ytong, dar v hodnote 16 400 €
Rheizink Sk s.r.o., Bratislava, www.rheizink.sk, krytina a fasáda, zľava v hodnote 7 750 €
Schiedel Slovensko s.r.o., Trenčín, www.schiedel.sk, komín, zľava v hodnote 1 000 €
EKOCLIM s.r.o., Poprad, www.ekoclim.sk, krov, zľava v hodnote 1 900 €
AB TEAM s.r.o., Žiar nad Hronom, www.abteam.sk, okná, zľava v hodnote 7 750 €
Stavunion s.r.o., Tatr. Lomnica, www.j-interier.sk, interiér chaty, zľava v hodnote 9 500 €
WATTSUN s.r.o., Prostějov, dodávka fotovoltiky, zľava v hodnote 11 023 €
Český horolezecký zväz, www.horosvaz.cz, finančný dar 3 700 €

článok Horolezec 2011/6 
stav financií 
ubytovací poukaz
známky predané na sekretariáte 
predané známky na Rysoch 2010

   
Aj v izbe personálu je ešte práce dosť. / Chata pri západe slnka.
  
Chata pod Rysmi v zajatí snehu.
Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30661704