vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
  chata pod rysmi    chata pri zelenom plese    ostatné chaty    počasie na chatách  
 index » chaty » chata pod rysmi  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Piatok 01.03.2024   english version
 Rysy pod snehom - kontrolný deň, 3. 9. 2010
09.09.2010 13:00 | 14015x |
  

Ale novopostavená časť chaty pod strechou! Začiatok minulého týždňa bol na Chate pod Rysmi naozaj hektický. Prišlo prvé veľké sneženie, zbytočne skoro, a telefónne linky boli celkom horúce od nervóznych telefonátov. Ale už za pár hodín sa situácia ukľudnila.

Je definitívne rozhodnuté, že postavená väčšia polovica stavby sa zazimuje, zabezpečí proti vnikaniu snehu a lavínam a do konca októbra sa bude pokračovať na ďalších prácach na tejto časti chaty.

  
Traverz nad reťazami. / Pohľad na chatu z chodníka.
 
Pohľad na chatu od severu. / Takto bude vyzerať chata od WC. 
  
Šufľovanie a hľadanie zasneženého náradia. / Ohrievanie pri krbe v budúcej jedálni.

V piatok 3. 9. 2010 bol na stavbe 8. kontrolný deň, o ktorom nám poslal informáciu a fotografie Laco Gancarčík, predseda stavebného výboru:
Kontrolný deň za účastí zástupcu firmy Rheitzing – dodávateľa strešnej krytiny a opláštenia, stavbyvedúceho, stavebného dozoru a mňa ako zástupcu investora. Na kontrolnom dni sa dohodol postup prác, ktoré je potrebné vykonať ešte do začiatku zimného uzáveru doliny a skontrolovali sa vykonané práce od posledného kontrolného dňa. V súčasností sú na stavbe skoro zimné podmienky. V pondelok 13. 10. prídu montovať a natlakovať okná zástupcovia firmy AB team a keď sa počasie umúdri a v najbližších dňoch bude môcť lietať vrtuľník, tak sa k chate vyvezie ďalší potrebný materiál, aby sa mohlo pokračovať na zatepľovaní fasády, osadení vchodových dverí. Koncom týždňa môžu nastúpiť klampiari a začať s pokrývaním strechy a stien. V novej časti je už funkčný kozub, čo je veľmi dôležité, keďže teploty v noci klesajú až na mínus osem stupňov. Vnútri sa bude pokračovať na zhotovení poterov, drevených obkladov stien, podhľadov, obkladov atď.

Spolumajitelia chaty KST a SHS JAMES pracujú na zabezpečení financií potrebných na ukončenie výstavby Chaty pod Rysmi. Z tohto hľadiska je každá pomoc vítaná, či už vo forme finančných darov alebo stavebného materiálu. Ohľadne stavebného materiálu okamžite potrebujeme jemné omietky, lepidlá, sklotextilné mriežky, obklady, dlažby, ZTI - WC, umývadla, potery (vrecované). Kto by mohol pomôcť, kontaktujte prosím sekretariát SHS JAMES, office@james.sk, tel. 02/49249211, 0907/988343.
Úspešne pokračuje aj predaj mimoriadnych známok SHS JAMES na podporu výstavby Chaty pod Rysmi. Známky sa predávajú na Chate pod Rysmi, na sekretariáte SHS JAMES a na sekretariáte Českého horolezeckého zväzu (podrobnosti o predaji na ČHS sú na webe ČHS www.horosvaz.cz. Je to veľká pomoc od našej partnerskej horolezeckej federácie, pretože to výrazne zjednodušuje možnosť príspevku na obnovu chaty všetkým českým priaznivcom Vysokých Tatier a Chaty pod Rysmi. Ďakujeme všetkým za podporu a za propagáciu, menovite webovým stránkam www.hiking.sk, www.tatryportal.sk a časopisu ŠPORTINFORM.

Igor Koller

Doteraz sa medzi sponzorov výstavby zaradili tieto firmy:
Xella Slovensko s.r.o., Šaštín-Stráže, www.xella.sk, materiál Ytong, dar v hodnote 16 400 €
Rheizink Sk s.r.o., Bratislava, www.rheizink.sk, krytina a fasáda, zľava v hodnote 7 750 €
Schiedel Slovensko s.r.o., Trenčín, www.schiedel.sk, komín, zľava v hodnote 1 000 €
EKOCLIM s.r.o., Poprad, www.ekoclim.eu, krov, zľava v hodnote 1 900 €
AB TEAM s.r.o., Žiar nad Hronom, www.abteam.sk, okná, zľava v hodnote 7 750 €
Stavunion s.r.o., Tatr. Lomnica, www.j-interier.sk, interiér chaty, zľava v hodnote 9 500 €Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30661783