vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Pondelok 06.05.2024   english version
 2. Lieskovanská karabína
25.05.2014 18:00 | 6935x |
10. 5. 2014

Účastníci Lieskovanskej karabíny. Foto: Kika Kapustová.

Myslím, že sa nám opäť niečo podarilo. V nádhernom počasí sa na štart 2.lieskovanskej karabíny postavilo celkom 56 súťažiacich. Z čoho značnú časť tvorili detské kategórie Na súťažiacich čakali 3 rôzne preliezkové trate. Najľahšia pre „škôlkárov“, tu najrychlajšie zvládol Janik Mrovčák, trošku ťažšia pre 1. stupeň Z. Š. najrýchlejší Paľko Kapusta a najťažšia pre všetky ostatné kategórie v ktorých najrýchlejší boli: Adam Pačnár, Feri Mrovčák ml., Duško Leskovjanský a Peťo Kocka. Trať  bola naozaj náročná a nie každý  ju dokázal zvládnuť no jediná žena Milka Šoltésová sa ukázala ako riadna bojovníčka a zvládla všetky jej nástrahy.

Takmer lietajúci Jožko Novysedlák. / Evka Leskovjanská v rozleze.

Peťo Neumann v kúte kvalifikačky. / Dano Mahdal v zábere do kopca. / Maťo Škorvánek na sieti.

Kým sa bežalo po trati chlapi si dali malú skokovú súťaž v ktorej bol od ostatných o triedu lepší Jožko Novysedlák. Prvý piati v kategóriách sa pustili do finálových ciest. Pre mužov cestu postavil Jaro Šeleng,  no napriek veľkej snahe súťažiacich  bola nad ich sily . Najďalej sa v nej prebojoval Dano Mahdal. a z juniorov Feri Mrovčak ml. V inom strope bojovali veteráni z ktorých najďalej doliezol Ivan Kapušanský a aj žiaci z ktorých s prehľadom cestu zvládol Adam Pačnár. Uznanie patrí aj našej jedinej žene ktorá napriek istému víťazstvu sa pustila aj do boja s finálovkov.

Feri Bialončík na ozaj ťažkom rebríku. / Ďakujeme Ďurimu Prágerovi, že zi našiel čas. / Dve sladké karabíny najlepšiemu.

Ďuri Práger v akcii. / Najlepší muži na bedni.

Určite veľkou vzácnosťou bola prítomnosť Juraja Prágera, ktorý určite inšpiroval a motivoval mnohých z nás, ktorí sme sa zišli na debate s ním. Ak náhodou niekto mal pochybnosti o jeho schopnostiach tak 3 hodinový futbal s chlapcami bol jasným dôkazom jeho výnimočnosti a charizmy. Bolo úžasné sledovať vyrovnanie síl keď sme neskoro večer vypli svetlo. Jasné že Ďuri dal gól. Veľmi potešený z vydarenej akcie plnej pekných pocitov, ďakujem všetkým priateľom, ktorí v hojnom počte pomohli  akýmkoľvek spôsobom so súťažou a samozrejme sponzorom, ktorí aj v tejto dobe sú ochotný pomôcť.  ŠK JAMES KEŽMAROK, VB- Reality, Majster centrum, BENESPORT, Wooden World, ŽELEZIARSTVO NEZÁBUDKA, ing. Martin Vronč, anatomic, TRUMPF, Sport Retter a ostatní priatelia.
Všetkým ďakujem a na ďalší ročník s vami sa už teraz teším.

Števo Kapusta

Dano Mahdal a Peťo Neumann ml. vo finále.