vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
grivel
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Štvrtok 29.09.2022   english version
 3. Edelweiss Cup 2012 - Handlová (L) + foto
06.06.2012 09:00 | 6489x |
2. 6. 2012  

V sobotu dňa 2. 6. 2012 sa v Handlovej, pod taktovkou HK Prometeus Handlová, uskutočnilo 3. Kolo Edelweiss Cupu. Predpoveď počasia dávala tušiť, že preteky nebudú v slnečnom duchu ako posledné preteky v Handlovej.

Ráno sa ukázalo slniečko, ktoré v zapätí vystriedali mraky a vietor. Napriek tomu pretekári prišli aj keď nie v takom hojnom počte ako naposledy. Aj keď Bratislavčania prišli neskôr, nakoniec sme sa všetci zišli a začalo sa liezť. Trate sme postavili ťažké, povedali sme si, veď sa predsa jedná o Slovenský pohár, tak nech dietky bojujú. A aj bojovali. 33 detí v troch kategóriách sa pustilo s vervou do lezenia ciest. Každá kategória musela absolvovať 4 cesty a súčet bodov rozhodoval v konečnom dôsledku o víťazovi. Každá kategória A, A mini a B mala v talóne prichystané dve veľmi ťažké a dve ľahšie cesty. Každý sa potrápil svojím spôsobom a vo výsledkoch vidieť veľké bodové rozdiely.

Ceny pre deti boli bohaté, vďaka naším sponzorom, dokonca sa nám podarilo pre starších, B kategória, získať zaujímavé poukazy na rafting a splav. Deti mali zabezpečenú pizzu a čapované malinovky, a okrem toho bolo v cene štartovného aj bazén kde sa naša budúca generácia mohla okúpať. Po ukončení pretekov sa napriek zime našli odvážlivci a otužilci, ktorí do bazéna skočili. Dokonca nám preteky spestrila aj parná lokomotíva, ktorá občas chodí cez Handlovú a tak cezpoľné deti mohli vidieť to čo mnohí Handlovčania ešte nevideli.

Dúfame, že sa preteky páčili deťom ale aj dospelým. Snažili sme sa, aby si zaliezli aj slabší, aj tí veľmi dobrí lezci. Dúfame, že lezci neboli hladní a smädní alebo unudení, ale hlavne, že odišli s Handlovej s dobrým pocitom.

Jozef Bacigál

výsledky

   
   
  
 


Všetky lezeniachtivé deti pozývame na 3. kolo Edelweiss Cupu do Handlovej, na umelú stenu v Športovom areáli Hutira. Preteky sa konajú dňa 2. 6. 2012.

Začiatok pretekov je o 10.00 súťaží sa v kategóriách A a B (samozrejme že vyhodnotíme aj kategóriu A mini). Prosíme všetkých účastníkov, aby sa predregistrovali na našej stránke  www.hkprometeus.sk.  Doprovod a rodičov prosíme o zvýšenú pozornosť ohľadne parkovania, parkovisko pre pretekárov bolo presunuté asi 100m od športového centra Hutira, tak aby sme autami nezabrali celé parkovisko. Pre súťažiacich bude nachystaná zasa nejaká fajná pizza a čapované nápoje.

mapka Relaxačného centra
mapka Parkoviska

P.S.: Pre všetkých zúčastnených je nachystaný aj bazén na kúpanie (už je v cene štartovného a nič sa nestane keď sa aj rodičia ovlažia), ihrisko s pieskoviskom pre najmenšie deti. Pri ruke je pizzeria a bar, v rámci areálu si môžete zahrať tenis, futbal, minigolf (Platí sa zvlášť).

HK Prometeus, Jozef Bacigál
Vlado Linek © 1999 - 2022 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  29944739