vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Sobota 31.07.2021   english version
 5. Edelweiss Cup 2012 - Banská Bystrica, SP mládeže v športovom lezení
25.02.2013 14:00 | 5792x |
23. 2. 2013  

Tak pretekári sa konečne dočkali a i keď zo severu chýbalo zastúpenie - Považská, Žilina - zrejme sa zľakli prechodu cez Šturec a Donovaly, keď naši meteorológovia hlásili stále sneženie. Nakoniec som bol aj tak s účasťou (37 pretekárov), v tomto počasí a vzhľadom na to, že preteky  patril do sezóny 2012, celkom spokojný. Účasť trochu pozdvihla aj pätica pretekárov z Čiech, kde, obzvlášť dievčatá, liezli výborne.

Pre každú kategóriu sme mali pripravených šesť ciest s lanom a šesť bouldrov. Na prvú cestu, ktorá síce bola po obrovských chytoch (originál z rýchlosti), ale boli asi pol metra nad zemou, takže išlo o náročnú vyvažovačku, v mierne uklonenom profile. Vedel som, že prvých päť krokov bude náročných a tak som hneď povolil najskôr dva a potom tri pokusy na nástup. Ani to nestačilo a tak sme pridali jeden chyt vo výške hrudníku, ktorý traverz vyriešil i ked nasledujúci prelez hrany pretekárov dosť rozradil. Dvojka bola tiež trochu technická, ale potom nasledovali dve silové, vytrvalostné cesty. Prvá, po pilkových oblinách,  ktoré boli (rovnako, ako ostatné cesty), zľahčené pre kategóriu A a A mini červenými chytami, ikeď sa všetkým rátali iba základné chyty. Posledné dve cesty boli ťažké, bouldrové - okolo deviatky, ktoré vyliezol iba Kubo Švub a aj ten mal v jednom kroku problémy.

Pre kategóriu A a A mini som už šiestu cestu vyradil, pretože deti už aj tak mali na ostrých, nových chytoch zodraté brušká. A okrem toho, nemám rád, keď preteky končia príliš neskoro, veď každý nebýva v Bystrici. Už aj tak sme meškali. Pretekári, vďaka kalamite, prichádzali ešte hodinu po začiatku pretekov. A pol hodinovú stratu sme si vyrobili dovozom nefunkčnej tlačiarne. Dúfam, že sa uvidíme na jeseň na Brutal cupe.

V duchu som sa musel smiať, keď som si spomenul, ako sme pred veľa rokmi čakali aj päť hodín, kým sa prestavia cesty na pretekoch na severe Moravy.

Preteky skončili aj s rozdaním cien a vyhlásením celkového poradia za rok 2012 pred šiestou hodinou. Pri odchode už boli ale všetci spokojní, že si deti poriadne zaliezli, niektorí sa aj celkom tešili zo zaujímavých cien.

Výsledky 5. kola Edelweiss Cup 
Konečné poradie Edelweiss cup 2012

Caballo


Pozývame vás na posledné 5. kolo Edelweiss Cup 2012, ktoré sa uskutoční v sobotu 23. 2. 2013 v Banskej Bystrici na stene Škorpión. Zároveň tam prebehne aj vyhlásenie výsledkov za celý Slovenského pohára mládeže v športovom lezení pre rok 2012 a odovzdanie cien. Tak ako vždy sa tešíme na hojnú účasť mladých pretekárov aj divákov.
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28772400