vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
grivel
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Štvrtok 29.09.2022   english version
 Bratislava, Aupark, adidas Terrex Cup 2012 - bouldrový duel, výsledky (B)
10.04.2012 23:00 | 8920x |
31. 3. - 1. 4. 2012  

Úvodné kolo Slovenského pohára patrí už tradične boulderingu v rámci festivalu Hory a mesto v Auparku. Napriek tomu, že tento rok pripadlo na 1.apríl, pôsobilo celkom seriózne. Sobotňajšia kvalifikácia začala už zavčas ráno, aby ostal priestor aj na tohtoročnú novinku - boulderingový duel. Na dvoch identických bouldroch nastupovali proti sebe dvojice, víťaz postupoval do ďalšieho kola a z bouldrov sa postupne odoberali ďalšie a ďalšie chyty.

Netradičné exhibičné preteky si užívali diváci aj pretekári, až napokon  finančné prémie pre víťaza zinkasovali Aďa Čepcová z MKŠK Modra a český reprezentant Ondřej Nevělík.

Vestibul Auparku je pomerne obmedzený, a tak organizátori z Urban Apes na čele s Tomasom Greksákom pripravil na  preteky nové , až 5m vysoké panely. Nezačínalo sa zo sit-štartov, ako je u nás zvykom, zato niektoré ženy mali vo finále menší problém doliezť do topu, než z neho zoskočiť . V  ženskom finále sa stavači rozhodli pre ľahšiu variantu bouldrov, topovalo sa pomerne hojne, zato každá chyba bola nekompromisne potrestaná. Katka Fickuliaková, Sylva Rajfová a Zuzka Štefanská zhodne dosiahli 4 topy na 4 pokusy a tak o ich poradí rozhodla kvalifikácia. Plný počet topov mala aj Lucia Korcová, tá však spotrebovala pokusov podstatne viac. Lenke Mičicovej sa nepodarilo topovať trojku, a to ju odsunulo na piate miesto. Za ňou skončili Mirka Krajčiová, Linda Gundová s jedným topom a  Adi Čepcovej sa nepodaril žiadny.

Mužské finále bolo tvrdšie, a jediný, komu sa podarilo zdolať všetky bouldre bol Mates Švub, ktorý na ne potreboval 5 pokusov. V kvalifikácii aj semifinále s ním držal krok len Ondřej Nevělík, ten však vo finále  nedal trojku, a napokon ho o jeden pokus odsunul až na tretie miesto aj David Šatánek.Kubo Kováčik a Paťo Gajdošík prechádzali celými pretekmi s takmer zhodnými výsledkami ,aj vo finále dali po dva topy, a o ich poradí rozhodli až pokusy na zóny. Zvyšné miesta vo finálovej osmičke obsadili Peter Horváth, David Zavacký a Michal Kmeťo bez topu.

Preteky na pódiu po oba dni dopĺňal sprievodný festivalový program, mali slušnú divácku kulisu a učite prispeli k úspešnému priebehu celého festivalu Hory a mesto 2012.

  
Zuzka Štefanská. / Katka Fickuliaková. Foto: Vlado Linek.
  
Sylvie Rajfová. / Mates Švub. / Kubo Kováčik.
  
Dave Šatánek. / Ondra Nevělík.
 
Stupne víťazov.

Výsledky adidas Terrex Cupu


Bouldrový duel

  
Stena Urban Apes. / Bouldrový duel Čepcová - Fickuliaková. Foto: Vladimír Linek.
   
Ondra Nevělík. / Dave Šatánek, Mammut Climbing Team. / Kubo Kováčik.
 
Víťazky: zľava Zuzana Štefanská, Andrea Čepcová, Katka Fickuliaková, Sylvia Rajfová. / Víťazi: Dave Šatánek, Ondra Nevělík, Kubo Kováčik a Štefan Bednár.


online prihlasovanie

zoznam prihlásených

Blíži sa ďalší ročník festivalu Hory a mesto a s ním aj prvé preteky Slovenského pohára v boulderingu tento rok. Organizačný tím z Hory a mesto a Urban Apes chystá pre všetkých niekoľko noviniek a prekvapení s ktorými vás budeme postupne zoznamovať a podnecovať. Zatiaľ ponúkame aspoň základné informácie...

Hory a mesto bude tento rok prebiehať od 28. 3. - 1. 4. 2012, tak v nedeľu bacha, lebo 1. apríl nemá najlepšiu reputáciu ako seriózny deň. Preteky teda prirodzene pripadli na víkend 31. 3. a 1. 4. 2012.

Kvalifikácia začne v sobotu ráno a bude prebiehať štýlom flash v blokoch ako minulý rok: 8:30 - 10:00, 10:00 - 11:30, 11:30 - 13:00, 13:00 - 14:30,  v každom bloku je maximálny počet účastníkov 25, registráciu spustíme tento týždeň na stránkach climb.sk.

Prvou novinkou a prekvapením tohto roku bude bouldrový duel, ktorý začne o 16:00 a zúčastniť sa ho môže prvých 16 borcov a 8 báb z kvalifikácie. Nebudem zatiaľ prezrádzať detaily a bojovať sa oplatí lebo pôjde o finančné aj vecné ceny.

Ďalší deň začne mužským semifinále do ktorého postupuje prvých 16 z kvalifikácie. V sobotný večer sa treba krotiť lebo lezie sa už o 10:00. Babské finále príde na rad o 13:00 a o najlepšom borcovi sa rozhodne v mužskom finále od 15:00.

Štartovné je 5€ pre registrovaných členov SHS JAMES, 7€ pre ostatných.

Pre cezpoľných máme k dispozícii 10 - 20 miest v Hosteli Backpackers za 14€ osoba. Je to cena za 2 noci (z piatka na nedeľu).

A prečo prísť vyhrať? Navýšili sme finančné ceny na 180€/120€/80€ muži a 150€/100€/70€ ženy, vecné ceny v hodnote 1000€ od Adidas Terrex a kopec ďalších od ďalších sponzorov.

Viac info bude pribúdať postupne, ak máte už teraz nejaké otázky píšte smelo na urban-apes@climb.sk

Teší sa na vás Gorila (nie tá politická) a ďalšie primáty.
Vlado Linek © 1999 - 2022 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  29944799