vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Sobota 31.07.2021   english version
 Košice, Rozlomity (B)
18.12.2012 11:00 | 6862x |
15. 12. 2012  

Dňa 15. 12. 2012, nakoniec podľa predpokladov sa konali bouldrové predvianočné preteky na klubovej stene Rozlomitov. Zúčastnilo sa ich 47 pretekárov. Zväčša z východu našej vlasti. Pre súťažiacich bolo pripravených 25 bouldrov rôznej obťažnosti a štýlov. Čas na lezenie 3,5 hodiny bol dostatočný na poriadnu únavu a zodratie kože z prstov. Bouldre pekne roztriedili lezcov aj keď niekoľko topov nepadlo.

  
  
Foto: www.rozlomity.sk

Do finále nastúpili najprv ženy kde súťažilo všetkých sedem. Pekné bouldre Od Tinky Fránikovej ukázali, že najlepšie to zvladla aj silovo aj technicky Katka Čižmárová z Košíc. Po krátkej prestavke prišlo vyvrcholenie – mužské finále do ktorého postúpilo 10 borcov. Bouldre boli ťažké a tak rozhodovala každá chybička, každá zóna a kus šťastia. Vyhral nakoniec Dave Šatánek. Po vyhodnotení nasledovala malá východňarská párty najprv do 22:00 na bouldrovke neskor v neďalekom športovom bare zvanom Hokejka. Ďakujeme účastníkom aj staviteľom ciest a samozrejme sa tešíme na budúci ročník. (stavať cesty bude Pilot takže to bude opäť niečo nové).

Jerry Pukanský

výsledky

viacej na www.rozlomity.sk


Rozlomity klub Košice Vás srdečne pozýva na 11. ročník predvianočných pretekov Slovenského pohára v boulderingu, ktoré sa uskutočnia 15. 12. 2012 v Košiciach na bouldrovej stene Rozlomity klubu v areáli veteriny na ulici Komenského 73.
 
Prezentácia: 9:00
Štart: 10:00
Finále: 16:00

Preteky sú započítavané do Slovenského pohára ako prvé preteky sezóny 2013. Preteká sa stýlom ZÓNA a TOP v open kvalifikácií na 22 bouldroch po dobu 3 hodín.

Kategórie: muži, ženy, juniori podľa záujmu
Finále s izoláciou na 5 bouldroch, 5 minút preteky, 5 minút pauza.

Štartovné: 5,-€   
Predregistrácia: 4,-€  na adrese registracia.rozlomity.sk

Tieto preteky patria medzi najstaršie boulderingove súťaže v Košiciach a na východe s vysokou návštevnosťou, super atmosférou a nekonečnou afterpárty. Preteky sa organizujú už od roku 2001 a bouldre sú stavané rôznorode, od lištovačiek, previsov, kolmáčikov či výlezov do rajbáskov, tak aby preverili a vyskúšali šikovnosť všetkých zúčastnených. Na pretekoch si zalezú aj začínajúci lezci a mládež, kde špecialne pre nich sú pripravene ľahšie celé boudre a aj niektoré zóny. Počas pretekov je zabezpečené občerstvenie a príjemná hudba s rýchlou obsluhou. Samozrejmosťou je balíček pretekára a kvalitná organizácia.

Niekolko linkov na minulé ročníky: 2011, 2010, 2009

Tešíme sa na Vašu účasť a stretnutie zo super ľudmi a kamošmi.

Rozlomity klub, Jerry Pukanský
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28772522