vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Sobota 31.07.2021   english version
 Vertigo Open Lead Edition a Majstrovstvá Slovenska 2012! (L)
16.02.2013 20:00 | 8641x |
16. 2. 2013  

V sobotu 16. februára 2013 sa uskutočnili preteky Vertigo Open Lead Edition a Majstrovstvá Slovenska 2012. Majstrami Slovenska za rok 2012 sa stali Zuzka Štefanská a Jakub Kováčik. Obidvaja priebežne vedú aj poradie Slovenského pohára v športovom lezení.

muži
1. Jakub Kováčik
2. David Šatánek
3. Patrik Gajdošík

ženy
1. Zuzana Štenfanská
2. Lenka Mičicová
3. Aďa Čepcová

kompletné výsledky

  
Prehliadka finálových tratí. / Diváci.
   
Dodo Kopold. / Tomáš Plevko. / Vanda Michalková.
  
Pišta Bednár. / Lucia Korcová. / Lenka Mičicová.
  
Aďa Čepcová. / Patrik Gajdošík.
   
David Šatánek. / Zuzka Štefanská. / Kubo Kováčik.
  
Najlepšia juniorka. / Najlepší juniori.
  
Majsterky a majstri Slovenska. Foto: Vlado Linek. 

Už sa vám sníva o nasledujúcom Vertigo Open? Tak si to čakanie trošku skrátime a 16. februára 2013 si dáme zimné intermezzo – Vertigo Open Lead Edition + Majstrovstvá Slovenska  v lezení na obťažnosť 2012.

Áno, čítate správne. Naozaj sa bude liezť s lanom a bude sa liezť až do úplného sebazničenia, lebo hlavným kritériom je počet nalezených (či nazbieraných) ciest za 8,5 hodiny. Zberači nabehnú už o ôsmej ráno a majú čas až do 16:30, aby liezli a vyliezli všetko, čo je v ich silách. Studené obklady a raňajky samozrejme zabezpečíme.

Prečo zberači končia o 16:30? Aby im neušla tá známa čerešnička na záver. A tou bude finále Majstrovstiev Slovenska v lezení na obtiažnosť za rok 2012 (čítate správne, za rok 2012). Už doobeda, počas súťaže zberačov, prebehne kvalifikácia Majstrovstiev Slovenska. Radíme aj zberačom prihlásiť sa do kvalifikácie Majstrovstiev a získať tak výhodu voči svojim konkurentom, lebo kvalifikačné cesty sa do celkového výsledku započítavajú dvojnásobnou hodnotou a prístupné sú iba pre účastníkov majstrovstiev. V kvalifikácii polezú muži aj ženy na flash 4 cesty (2 budú spoločné) a finále už samozrejme klasicky jedna cesta na on sight.

A kto nepostúpi z kvalifikácie, ešte stále má dosť času pokračovať v zbere a stať sa víťazom hlavnej súťaže Vertigo Open Lead Edition – čiže stať sa zberačom roka.
Presné pravidlá zberača ešte spresníme s blížiacim sa termínom pretekov. Ak neradi vstávate, do súťaže môžete vstúpiť kedykoľvek počas dňa, ale o 16:30 sa končí.
A pre nesúťažiacich – Vertigo je normálne otvorené aj pre bežných návštevníkov. Ale ak si už prídete zaliezť, prečo sa neprihlásiť a premárniť šancu na výhru.

Neváhajte teda, prihlasujte sa do oboch súťaží a nech vás je aspoň toľko, ako na poslednom Vertigo Open.

Majstrovstvá Slovenska 2012 v lezení na obťažnosť – propozície
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28772592