vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
grivel
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Štvrtok 29.09.2022   english version
 Trubačov memoriál
20.06.2022 19:45 | 264x |
  

Ale ten čas letí... Po 3 rokoch sa opäť konali detské lezecké preteky Trubačov memoriál. V sobotu 11.6.2022 sme sa stretli na Kalamárke pri Detve, andezitovej bašte športového lezenia. Dejiskom 11. ročníka tohto podujatia boli horné skaly.

Presne 26 borcov zo Žiaru nad Hronom a Banskej Bystrice si prišlo zmerať svoje lezecké sily. Súťažilo sa v kategóriách chlapci a dievčatá 6-12 rokov a 12-16 rokov. Po krátkom vysvetlení pravidiel nasledovalo dlhé lezenie. Liezli sa 4 kvalifikačné cesty obtiažnosti 4+ až 6+ UIAA top-rope. Mladí borci bojovali odušu a predviedli krásne výkony. Nálada pod skalou bola nabitá povzbudzujúcimi výkrikmi ale aj slzičkami sklamania.

V kategórii dievčatá do 12 rokov si prvé miesto krvopotne vybojovala domáca pretekárka Nelly Tonhajzerová (HK James ZH), za ktorou v tesnom závese skončila tiež domáca pretekárka Lujza Štangová (HK James ZH) a tretie miesto obsadila Ema Mateidesová (HOROKLUB ŠK UMB).
Popredné priečky v kategórii chlapci do 12 rokov obsadili domáci pretekári Jakub Kúšik (HK James ZH) na prvom mieste, Tomáš Bača (HK James ZH) na druhom mieste a tretie miesto obsadil Daniel Mužík (HK James ZH).
Kategóriu dievčatá nad 12 rokov vyhrala Mária Berta Gundová (HK James ZH), za ňou na druhom mieste skončila Amália Gundová (HK James ZH) a tretie miesto si vybojovala Rút Kočíková (HOROKLUB ŠK UMB).
V kategórii chlapci nad 12 rokov si pre jednoznačný triumf vyliezol Daniel Dobrotka (HK James ZH), Jakub Ondruš (HK James ZH) si vybojoval druhé miesto a treticu uzavrel Eliáš Kočík (HOROKLUB ŠK UMB).

Veľké poďakovanie patrí sponzorom, ktorí podporili Trubačov memoriál – Mesto Žiar nad Hronom a Prima Banka. Vďaka nim sa prví traja pretekári tešili z hodnotných cien a každé dieťa dostalo účastnícku medailu a malý darček. V neposlednom rade chcem poďakovať obetavým ističom a organizačnému tímu za ich ochotu pomôcť.Lezeniu zdar! A vidíme sa o rok na 12. ročníku Trubačovho memoriálu.

Mária Kúšiková
predseda HK James Žiar nad Hornom


Kompletné výsledky memoriálu
Vlado Linek © 1999 - 2022 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  29944700