vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Streda 23.06.2021   english version
 Laskala Boulder Open (B) - preteky SPDaM kategórie B
22.01.2019 13:00 | 9031x |
19. 1. 2019  Žlina

Tohtoročná pretekárska sezóna bola v sobotu 19. januára 2019 odštartovaná pretekmi LA SKALA BOULDER OPEN 2019. Preteky boli prvým kolom Slovenského pohára 2. kategórie a zúčastnili sa ho pretekári zo Slovenska, Česka aj Poľska.

Lezecké centrum LA SKALA v Žiline sa ráno naplnilo päťdesiatkou pretekárov a spolu s poobednou skupinou sa zišlo celkovo 66 bouldristov. Stavači – Peťo Gašiak a Dávid Závacký si pre pretekárov pripravili 24 kvalifikačných bouldrov rôznych obťažností tak, aby si zaliezli profíci aj hobby lezci. Obe skupiny mali trojhodinový časový limit na boj s kvalifikačnými bouldrami – niektorí mali za hodinu a pol prelezené všetko, čo sa dalo, niektorí bojovali do poslednej chvíle.

  
Medzi ženami nazbierala najviac kvalifikačných topov Vanda Michalková, ktorá spolu s ďalšími siedmimi pretekárkami postúpila do finále. Najlepší zberateľ z kvalifikácie, Róbert Luby vyliezol všetko, okrem jedného bouldra. Do finále postúpilo 8 mužov a 8 žien.

Finálová osmička žien: Leonia Zając, Lenka Furdíková, Anna Hrbáčová, Sofia Ďurková, Miška Izakovičová, Eugenia Lavrushkina, Markéta Janošová, Vanda Michalková.
Finálová osmička mužov: Juraj Ravas, Miloš Nemý, Jakub Švub, Szymon Pecikiewicz, Pavel Kratochvíl, Štefan Volf, Peter Kuric, Róbert Luby.

 
Finalistky a finalisti.

Na finále sa lezci i diváci presunuli pod hlavný previs vysokej haly, kde boli pripravené finálové bouldre. Ako prvé sa s nimi potrápili ženy – všetky okrem Vandy Michalkovej, tá sa prešla vo všetkých štyroch na prvý pokus. Na druhom mieste skončila s tromi topmi a štyrmi zónami Anna Hrbáčová, ktorá predbehla Markétu Janošovú len o jeden pokus na zónu. Markéta vďaka kvalifikácii obsadila tretie miesto napriek tomu, že Eugenia Lavrushkina nazbierala 3 topy a 4 zóny na rovnaký počet pokusov.

Po ženskom finále stavači upravili bouldre pre kategóriu mužov. Všetky topy sa nepodarilo nazbierať ani jednému z mužov, no Paľovi Kratochvílovi a Szymonovi Pecikiewiczovi sa podarili 3 topy a 4 zóny. Počet pokusov rozhodol o víťazstve Paľa Kratochvíla. Na treťom mieste skončil s dvomi topmi a štyrmi zónami Róbert Luby pred Jakubom Švubom, ktorý mal o jeden pokus na zónu viac.

 
Najlepšie ženy a muži.

výsledky

 kvalifikácia
 ženy finále
1. Vanda Michalková
2. Anna Hrbáčová
3. Markéta Janošová

 muži finále
1. Pavel Kratochvíl
2. Szymon Pecikiewicz
3. Robert Luby

text a foto: LA SKALA lezecké centrum
www.laskala.sk
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28666163