kalendár akcií    preteky detí    olympijský šport    dokumenty    história  
 športové lezenie  Odhlásiť    Nedeľa 26.09.2021  
 EPM LA SKALA Žilina 29.7. - 31.7.2021
27.07.2021 12:00 | 1720x |
  
Na posledných tohtoročných pretekoch Európskeho pohára mládeže (EPM) sa pretekalo na mieste v histórii športového lezenia trochu netradične - na Slovensku, v lezeckom centre LA SKALA v Žiline. Ako usporiadajúca krajina sme mohli nasadiť na disciplínu a vekovú kategóriu až 5 pretekárov.

V disciplíne obtiažnosť Slovensko reprezentovalo 15 mládežníkov a v každej vekovej kategórii malo Slovensko prihláseného pretekára. O najlepšie umiestnenia sa postarali a potvrdili svoju výkonnosť Tristan Sýkora, Martina Buršíková a Vanda Michalková. Táto trojica pretekárov bude Slovensko reprezentovať aj na Majstrovstvách sveta juniorov v ruskom meste Voronezh koncom augusta. Výborne si viedli aj ďalšie naše nádeje, s výborným potenciálom do budúcnosti: Jakub Fábric, Lea Slobodová, Filip Matejička, Eliáš Kysela, Filip Buček, Lujza Michalková, Martin Matúšek, Filip Hromada a Martin Šmilňák. Pretekári sa umiestnili do 20 priečky a to im ukázalo, že do budúcnosti určite môžu zabojovať o finálové prípadne medailové umiestnenia! Sára Šimeková, Samuel Štefánik a Andrej Buzaši sa síce umiestnili ku koncu štartového pola, ale možnosti na ďalší rozvoj sú u nich nepochybné.

V disciplíne rýchlosť pretekalo za Slovensko 7 športovcov. V disciplíne, ktorá na Slovensku zatiaľ nemá zázemie, si otestovali svoju výkonnosť pretekári: Martin Matúšek, Tristan Sýkora, Martina Buršíková, Lea Slobodová, Jakub Fábric a Andrej Buzaši. Do finále sa prekvapivo prebojoval Martin Matúšek, ktorý sa celkovo umiestnil na 7. priečke. V najmladšej vekovej kategórii tiež zabojovali Martina Buršíková, Tristan Sýkora a Lea Slobodová, ktorí sa nestratili a ukázali, že aj v tejto disciplíne sa dá podať výkon. Jakub Fábric spolu Andrejom Buzašim sa umiestnili celkovo na 10. priečke.

Tohto roku bolo zameranie slovenskej mládežníckej reprezentácie nastavené tak, aby čo najviac pretekárov mohlo absolvovať zahraničné preteky. Tu sa ukázalo, že máme športovcov, ktorí sa do budúcna môžu umiestňovať na popredných miestach v Európe, ale aj vo svete. Chcem sa poďakovať všetkým pretekárom, ale aj trénerom a fotografovi za zodpovednosť a predovšetkým za výborné reprezentovanie Slovenska v zahraničí.

Výsledky Slovenských pretekárov EPM ŽILINA 2021 - obtiažnosť:

Youth B - dievčatá

9. Martina Buršíková
13. Lea Slobodová
17. Lujza Michalková

Youth B - chlapci

8. Tristan Sýkora
12. Filip Matejička
14. Eliáš Kysela
16. Filip Buček
20. Martin Matúšek

Youth A - dievčatá

21. Sára Šimeková

Youth A - chlapci

18. Filip Hromada
19. Martin Šmilňák
21. Andrej Buzaši

Juniors - dievčatá

10. Vanda Michalková

Juniors - chlapci

10. Jakub Fábric
13. Samuel Štefánik

Výsledky Slovenských pretekárov EPM ŽILINA 2021 - rýchlosť:

Youth B - dievčatá

9. Martina Buršíková (12,61 sec.)
13. Lea Slobodová (15,22 sec.)

Youth B - chlapci

7. Martin Matúšek (11,93 sec.)
9. Tristan Sýkora (12,92 sec.)

Youth A - chlapci

10. Andrej Buzaši (13,47 sec.)

Juniors - chlapci

10. Jakub Fábric (8,10 sec.)

Kompletné výsledky pretekov.

Video záznam z priebehu pretekov.

Text: Igor KollárFilip Buček / Martina BuršíkováAndrej Buzaši / Jakub FábricFilip Hromada / Eliáš KyselaLujza Michalková / Filip MatejičkaMartin Matúšek / Sára ŠimekováLea Slobodová / Martin ŠmilňákSamuel Štefánik / Tristan SýkoraVanda Michalková

PARTNERI PODUJATIA:
Vlado Linek © 1999 - 2021  28944733