oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » sústredenia  Odhlásiť    Štvrtok 20.01.2022  
 Sústredenie slovenskej reprezentácie v športovom lezení - BLOCK DOCK Bratislava.
29.03.2021 19:00 | 1180x |
  
Osemnásť našich reprezentantov v športovom lezení absolvovalo dvojdňové športové sústredenie v lezeckom centre BLOCK DOCK v Bratislave. Pod vedením realizačného tímu v trénerskom zložení Miloš Němý, Tomáš Greksák, Matej Antoš, Igor Kollár a staviteľom Dávidom Zavackým si počas víkendu 27.- 28.3.2021 spoločne odtrénovali niekoľko tréningových jednotiek.

Sobota sa niesla v duchu simulačných pretekov. V úvode sústredenia si naši dvaja dospelí pretekári Peter Kuric (HK Prometeus Handlová) a Tomáš Plevko (HK Manín) zapretekali štýlom OS na piatich bouldroch - formát pretekov v kvalifikačnom kole svetového poháru dospelých. Dávid, ako staviteľ postavil tri silové a dva technické problémy a veľmi dobre odhadol obtiažnosť bouldrov, ktoré boli primerané schopnostiam našich najlepších mužských pretekárov. Po dospelých mužských pretekároch prišli na rad mládežníci. Bolo pre nich pripravených 8 bouldrov, na ktoré mali vyčlenený čas 120 min. a maximálne 5 pokusov na jeden boulder - formát pretekov v kvalifikačnom kole EPM a MEJ (Európsky pohár mládeže a Majstrovstvá Európy mládeže). Poobede si reprezentanti skúšali jednotlivé bouldre, kde im boli primontované väčšie chyty, aby si mohli preliezť aj vyššie časti bouldrov, do ktorých sa predtým nedostali. Počas nácviku boli pretekárom k dispozícii staviteľ a tréneri, aby v prípade nejasností radili pretekárom ako daný problém vyriešiť. Simulované preteky EPM boli nakoniec vyhodnotené a tak si mohli pretekári porovnať svoje výsledky.

V nedeľu absolvovali pretekári spoločne tri tréningové jednotky, prvá jednotka bola rozcvičenie a rozlezenie (simulácia rozlezenia na EPM), druhá bola zameraná na bouldering v kolmom profile. Dávid Zavacký postavil pre pretekárov v kolmom profile nové bouldre, ktoré sa dali preliezť rozličnými spôsobmi. Tak si pretekári mohli precvičiť prenášanie váhy na šikmých štruktúrach a stupoch, lezenia na lesklých alebo na veľmi malých stupoch. Tretia jednotka bola strečing a cvičenie mobility, ktoré viedol tréner Matej Antoš.

V prvom rade sa chcem poďakovať Dávidovi Zavackému za prístup a tvorivého ducha pri vymýšľaní bouldrov a taktiež všetkým zúčastneným športovcom a trénerom za zodpovedný prístup a dobrú tímovú atmosféru. Nakoniec ďakujem Filipovi Číčelovi spolu s tímom z BLOCK DOCK-u za umožnenie usporiadať akciu počas zložitej epidemiologickej situácie.


Martina Buršíková/Peter Kuric/Martin Matúšek a Sára Šimeková


Martin Matúšek/Tomáš Plevko/Sára Šimeková


Jakub Fábric/Samuel Štefánik


Pred tréningom/Spoločná fotografia

Foto: Miloš Němý, Igor Kollár
Text: Igor KollárVlado Linek © 1999 - 2022  29242527