oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » sústredenia  Odhlásiť    Štvrtok 20.01.2022  
 Sústredenie slovenskej reprezentácie v športovom lezení - Prešov.
17.03.2021 10:00 | 1084x |
  
Každá zúčastnená osoba na sústredení sa musela pred akciou preukázať negatívnym PCR, alebo antigénnym testom. Všetky zúčastnené osoby boli počas celého trvania v tzv. bubline aby bolo zabránené akéhokoľvek stretnutiu s inými osobami. Sústredenie bolo zamerané v prvom rade na nácvik a následné prevedenie problémových krokov vyskytujúcich sa na medzinárodných pretekoch. Sústredenie viedol reprezentačný tréner SHS JAMES Igor Kollár za výraznej pomoci trénerov Miloša Němého, Kristíny Němej, Mateja Antoša a Kataríny Pivoňkovej. Na stavaní bouldrov sa podieľali stavitelia pod vedením Dávida Zavackého tiež Daniel Šak, Adam Masič a Martin Mitkov.

V sobotu boli pretekári rozdelení do troch skupín. Každá skupina absolvovala tri tréningové jednotky. Prvú zameranú na modelové sekvencie krokov v kolmých a mierne previsnutých sklonoch, druhú tréningovú jednotku zameranú na bouldering, kde boli kroky pospájané do celých bouldrov a tretiu zameranú na modelové cvičenia na maximálnu silu. Počas nácviku boli pretekárom k dispozícii stavitelia a tréneri, aby v prípade nejasností radili pretekárom ako daný problém vyriešiť.

V nedeľu, vzhľadom na zákaz vychádzania, sa absolvovali dve tréningové jednotky, prvá bola rozcvičenie a pripravenie sa na ďalšiu fázu - bouldering. Pretekári pred prvou fázou pod vedením trénera Mateja Antoša absolvovali kompletné rozcvičenie. Nasledujúci tréning bol zameranú na bouldering, kde stavitelia pripravili nové výzvy pre pretekárov. V poslednej fáze sa precvičovali pod vedením trénera Mateja Antoša strečing a uvoľňovacie cvičenia.

Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným športovcom za zodpovedný prístup, všetkým trénerom a staviteľom, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii sústredenia a tiež Andrejovi Sýkorovi za presun všetkých mládežníkov. A nakoniec Ľubomírovi Kuderjavému za umožnenie usporiadať akciu počas zložitej epidemiologickej situácie.Tomáš Plevko/Jakub Fábric/Filip MatejičkaVšetci účastníci

Foto: Dávid Zavacký, Igor Kollár
Text: Igor KollárVlado Linek © 1999 - 2022  29242385