oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » sústredenia  Odhlásiť    Štvrtok 20.01.2022  
 Reprezentačné sústredenie Innsbruck 2019
19.08.2019 16:25 | 2229x |
  

V dňoch 5. - 7. 8. 2019 usporiadala Komisia športového lezenia SHS JAMES sústredenie pre členov reprezentačného družstva v športovom lezení v rakúskom lezeckom centre Kletterzentrum Innsbruck.

  
Vonkajšia stena. / Jakub Fábric. / Sofia Ďurková.

Pod vedením reprezentačného trénera SHS JAMES Igora Kollára a trénera Juraja Kvasnicu sa ho zúčastnilo 10 pretekárov. Sústredenie bolo zamerané na všetky tri disciplíny, teda obtiažnosť, bouldering a rýchlosť. Pretekári boli rozdelení na skupiny podľa zamerania. Denný program bol rozdelený vždy na dve tréningové fázy. V lezení na obtiažnosť boli tréningové jednotky zamerané na vizualizáciu, OS a FLASH pokusy. Tréning boulderingu sa predovšetkým sústredil na nácvik a preliezanie technických, balančných a silových problémov. Pretekári, ktorí sa venujú disciplíne speed si každý osobitne dolaďoval sekvencie pohybov na rýchlostnej ceste a následne sa merali jednotlivé ostré pokusy. S každým pretekárom som absolvoval osobný rozhovor a rozbor pretekov v Imste. Rozoberali sme jednotlivé aspekty pretekára, na ktorých treba do budúcnosti popracovať.

Kletterzentrum Innsbruck patrí medzi najlepšie a najkvalitnejšie lezecké centrá na svete. Slovenskí reprezentanti si mohli tak vyskúšať chyty a štruktúry, ktoré sa aktuálne používajú na medzinárodných súťažiach. Charakter ciest na obtiažnosť a charakter tréningových bouldrov korešpondovala s pretekárskymi cestami na zahraničných pretekoch. Ďakujeme pretekárom za nasadenie, prístup ku tréningu, vzájomnu spoluprácu počas sústredenia, Jurajovi Kvasnicovi, ktorý pomáhal počas tréningov. Ďakujeme aj Petre Kuricovej, Alene Bulandovej a Róbertovi Fapšovi za pomoc pri zabezpečení zázemia pre mladých pretekárov mimo športoviska.

Igor Kollár

 
Rozvička. / Spoločný bouldering.
  
Andrej Buzaši. / Filip Hromada.
 
Jakub Fábric. / Medzi tréningami.
Vlado Linek © 1999 - 2022  29242275