oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » sústredenia  Odhlásiť    Štvrtok 20.01.2022  
 Sústredenie talentovanej mládeže v lezeckom centre Vertigo
06.09.2015 15:00 | 4887x |
  

Vďaka slovenskému horolezeckému spolku JAMES,  podpore lezeckého centra Vertigo a pomoci rodičov sa uskutočnilo dvojdňové sústredenie pre deti a mládež v kategóriách U10 a U12 (podľa výsledkov SPM 2014). Termín sústredenia bol medzi dvoma významnými pretekmi a to Majstrovstvami Slovenska mládeže a medzinárodnými pretekmi v Petzen, teda 27.- 28. 6. 2015. Po majstrovstvách v pretekárskom móde to bola dobrá príprava na Petzen. Všetko sa to začalo v lezeckom centre Vertigo, kde sa väčšia časť sústredenia aj konala. Tam sme sa stretli, ale hneď sme sa presunuli do susedného štúdia Yogalates, kde sme začali rannou jógou. Ďalší priestor, ktorý sme využili, konkrétne na stravovanie, bol Café Stena. Čerstvý bratislavský vzduch a dokopané píšťaly sme zažili pri futbale na ihrisku cez ulicu.

  

Toľko k otázke kde a ideme na otázku, čo sa dialo? Štolverk bolo určite najviac používané slovo v duchu nášho maséra Romana. Málo kto asi zaspí na tréningu, ale pri relaxačných cvikoch je to asi normálka, že Maňo? Pri strečujúcom Andrejovi vyzerali iní ako potomkovia Pinoccia, ale to preto že Andrej je fakt gumkáčik. Ďalej stručne: kompenzačné cvičenia, technika, rýchlosť, bouldering, tanečky, lezenie s lanom, preteky, hry na stene...

Nominovaní na sústredenie boli prví traja zo SP mládeže 2014 doplnení o Andreja Buzášiho, ktorý vyhral všetky 3 kolá na konci sezóny, ale celkovo bol štvrtý.

Účastníci: Lujza Michalková, Matúš Matúšek, Martin Matúšek, Jakub Fábric, Martin Michalka, Sofia Ďurková, Martina Buršíková, Rebeka Novotná, Matúš Szalontay, Andrej Buzáši a Tristan Sýkora.

Ďakujem všetkým za účasť a skvelu zábavu.

Andrej Sýkora

 
Vlado Linek © 1999 - 2022  29242293