oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » sústredenia  Odhlásiť    Štvrtok 20.01.2022  
 Sústredenie mladých lezcov v Ospe
12.05.2015 12:00 | 10896x |
  

Cez druhý predĺžený májový víkend zorganizovala Komisia alpinizmu a Komisia mládeže sústredenie našich najlepších juniorskych lezcov v Ospe. Zúčastnili sa ho piati členovia juniorskej reprezentácie, Vanda Michalková, Pavel Kratochvíl, Tomáš Plevko, Róbert Luby a  Šimon Zentko. Do počtu desať ich doplnili najlepší pretekári Slovenského pohára mládeže v kategóriách U14 a U16, Lýdia Baranovičová, Lenka Furdíková, Peter Kuric, Peter Matejíček a Matúš Válek. Celú akciu viedol člen Komisie alpinizmu a tréner viacerých mladých nádejných lezcov Ičo Kollár, ktorému pomáhali Ďuro Michalka, Igor Koller a Anka Michalková, predsedkyňa Komisie mládeže.


Zľava stojaci Peter Matejíček, Robo Luby, Šimon Zentko, Peter Kuric, Ičo Kollár, v aute sedia Vanda Michalková, Lydka Baranovičová, Lenka Furdíková, vzadu stojí Tomáš Plevko a Maťo Válek, vpredu sedia Paľo Kratochvíl, Ďuro Michalka, Lujza Michalková a vpravo Anka Michalková, fotil Igor Koller.

Sústredenie bolo veľmi vydarené k spokojnosti všetkých zúčastnených. Dobré počasie, aj keď na prelezy najťažších ciest dosť teplo a dusno, kopec vylezených ciest, kde si všetci skúsili svoje limity, výmena skúseností, vzájomná pomoc a podpora pri pokusoch o ťažké prelezy. Spoznávanie sa, ale aj zábava v dobrej partii, stihlo sa aj kúpanie v nie veľmi teplom mori.

Najstarší útočili na najťažšie cesty, ale Lubymu odolal Missing link (8b+), Plevkovi Marioneta (8b/b+), Zentkovi Zajček (8a+). Kratochvíl, Kuric a Plevko preliezli Hobita (7c), ktorý odolal Matejíčkovi. Baranovičová zdolala na prvom konci Tretje tisočletje (6b, 1. dĺžka), Furdíková a Válek poskúšali ťažsie cesty na hornom lane a ľahšie zdola. Najväčšiu radosť všetkým nakoniec urobila Vanda Michalková, ktorá po troch dňoch neuveriteľne vytrvalého skúšania, hodinu pred odchodom perfektným lezením zdolala Mrtvašski ples, svoje prvé 8b, a to má stále ešte len 12 rokov!

Poďakovanie patrí realizačnému tímu, rodičom za podporu a mladým, ktorí ukázali, že sú výborná partia s veľkým záujmom o športové lezenie a napredovanie vo svojich výkonoch.

Igor Koller

Vlado Linek © 1999 - 2022  29242305