oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » tábory  Odhlásiť    Utorok 18.06.2024  
 Detský letný lezecký tábor 2011 Čierna hora
15.08.2011 09:00 | 11147x |
2. - 11. 7. 2011  

Po celoročnom naliehaní deciek zorganizovali sme aj tento rok letný tábor. Tentokrát sme sa však vybrali trosku ďalej ako zvyčajne. Po dvadsať hodinovej ceste dorazili sme do mestečka Ulcinj na pobreží Čiernej Hory.

Čo viac dodať, obklopený skalami, krásnou prírodou, morom a dobrými ľuďmi užívali sme si tento týždeň. Už prvý deň sme si postavili v záhradke penzioniku pri bazéniku lezeckú stenu na ktorej sme každý deň poctivo trénovali a dokonca aj pretekali. Na to sme sem však samozrejme neprišli a tak sme si z množstva skál ktoré boli naokolo nejaké vybrali, odistili a samozrejme povyliezali. Liezli sme na krásnych platniach nad morom pri západe slnka, v kaňone sme tiež čo to povyliezali a pobouldrovali. Okrem toho sa decka naučili zlanovat, uzlovať, niečo o lezeckom materiáli, prvej pomoci... Navštívili sme Skadarské jazerá kde sme boli na plavbe loďou a celý deň strávili na súkromnej pláži, Ulcinjský solivar odkiaľ sme si odniesli niekoľko desiatok kíl vraj najkvalitnejšej soli na svete. A samozrejme sme sa vykúpali a vyslnili dosýta na piesočnatej pláži kúsok od penziónu.

 

Chcela by som poďakovať všetkým bez ktorých by to nešlo. Peťovi Walterovi, Marošovi Škvarkovi, Dušanovi Lackovičovi, Etke Vrankovej, Sandre Ravasovej, Nikolovi Ivanovicovi, Jarovi Paulickému, SHS JAMES, MKŠK Modra a všetkým darcom dvoch percent.

Ďakujeme.

Andrea Čepcová


kompletná informácia
Vlado Linek © 1999 - 2024  30875112