oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » tábory  Odhlásiť    Utorok 16.07.2024  
 6.ročník detského lezeckého tábora na Kalamárke máme za sebou
14.05.2013 21:35 | 6517x |
  

Prvých päť májových dní sa uskutočnil v poradí už 6.ročník Detského lezeckého tábora na Kaľamárke nad Detvou. 23 detí z krúžku Žiarske kamzíky, 8 starších vyslúžilcov z krúžku a dospeláci si užili nezabudnuteľných päť dní v krásnom prostredí, obklopení skalami a prebúdzajúcou sa prírodou.

Úvodný deň bol ako vždy o ubytku, dohodnutí pravidiel a obhliadky skál. Tento rok nás navštívil aj exot " Jack Sparrow", ktorý bol maskotom, diktátorom i vymýšľačom všetkých blbostí pre decká aj dospelých.

 

Druhý deň sme na dolných skalách natiahli dokopy 18.ciest, takže decká sa vyliezli dosýta. Niektorí prekvapili, niektorí prišli na to, že tréning na bouldrovke nie je na škodu. Pár lezcov vyliezlo až 16 ciest, čo je veľmi pekný výkon. Večer nás po vyhlásení večierky zliala búrka, takže to bolo na chlp presne... a hromy a blesky preverili malých odvážlivcov :-). 

Kedže ráno bol dvor jedno veľké jazero. Doobedie bolo spoločenské. Hry, tablety, ale aj premietanie filmu:" Pád do ticha" spríjemnili čas. Poobede sa vytvorili dve družstvá, ktoré proti sebe súťažili v rôznych súťažiach, ako napr. zľaňovanie, streľba zo vzduchovky, žumarovanie alebo spust po premostení.... . Večer završil kvíz , ktorý preveril vedomosti družstiev o Slovensku.

 

Sobota bola opäť nádherná a slnečná a lezenie na horných skalách bolo úžasné.pekné výkony, bojovnosť a chuť prekonať svoje schopnosti motivovali aj tých najväčších lenivcov. K večeru už boleli prsty skoro všetkých... lezcov aj ističov... . Vyhlásenie výsledkov súťaží a " galaprogram" na rozlúčku boli po večeri veľmi očakávané. Potom už len umyť, spať a ...

...jasnéééé!!! každoročná nočná hra mala tento rok neskutočnú zaujímavosť. podarilo sa zohnať nákladné auto V3S, ktoré nás o pol 12 v noci evakuovalo z chaty a na svojej korbe zviezlo smerom na Detvu. Na stavaniskách sme vyskákali a snažili sa mokrou trávou a lesmi dostať do chaty. Nebo plné hviezd, všade prítomná zver a zvuky noci urobili nádhernú bodku za táborom.

Čo na záver? Decká si zaliezli, nabrali zážitky, všetci prežili a tak sa zasa raz ukázalo, že práca s deťmi má význam. Že všetok čas a peniaze, ktoré do toho musíte investovať sa vám vrátia "V ISKRIČKACH ICH OČI" ... tá radosť sa nedá opísať slovami, ved načo aj...

Chcem sa podakovať všetkým, ktorí nám boli nápomocní... .od kuchyne, cez istenie, voľný čas až po preprevu. Ďakujem... 

Peter "Bačko" Bača
Vlado Linek © 1999 - 2024  30928391