oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » tábory  Odhlásiť    Utorok 16.07.2024  
 Táborové leto v LA SKALE
05.10.2021 19:00 | 917x |
  

Vo víre októbrových povinností si radi pripomenieme čas leta strávený s deťmi. Máme za sebou 7 týždňových turnusov a vyše dvoch stoviek nových kamarátov. Teší nás záujem o tento druh aktivity zo strany rodičov aj nadšenie samotných účastníkov. V dnešnej digitálnej dobe je častokrát ťažké deti zaujať, no myslíme si, že adrenalín pri lezení, prekonávaní vlastných limitov a radosť z úspechov dokáže opantať minimálne rovnako :)

Počas dvoch mesiacov si niektoré z detí skúsili lezenie úplne po prvýkrát, naučili sa viazať základné uzly, oboznámili sa s výstrojom potrebným k aktivitám na lane. Starší sa učili istiť, všetci liezli, behali, spolu sme sa hrali rôzne hry. Liezli sme s lanom v hale aj na novej vonkajšej stene vysokej 19 metrov, bouldrovali. Pokiaľ to počasie dovolilo, dvakrát do týždňa absolvovali deti výlet autobusom do Porúbky, kde si vyskúšali lezenie na sklalách a časť dňa strávili opekačkou, naháňačkou, či loptovými hrami v prírode.
Lezenie deti natoľko zaujalo, že mnohé z nich si túto aktivitu zvolilo ako krúžok počas školského roka a v týchto dňoch už cibria svoje schopnosti a naberajú sily pre lepšie výkony.

Deti, ďakujeme vám za dni plné smiechu, spontánnosti a radosti.
Vlado Linek © 1999 - 2024  30928512