oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » tábory  Odhlásiť    Utorok 18.06.2024  
 Detský tábor na Kalamárke
13.05.2016 21:00 | 6333x |
  

V dňoch 28. 4. 2016 - 1. 5. 2016 sa uskutočnil už 9. ročník Detského lezeckého tábora na Kalamárke nad Detvou... Tábor je určený pre deti z lezeckého krúžku "Žiarske kamzíky" združené pod HK JAMES Žiar nad Hronom.

Príchod na Kalamárku sme si nemohli vybrať v krajšom počasí. Hoci vo štvrtok nás Poľana  privítala zasnežená, do nedele nás už sprevádzalo len slniečko. Po ubytovaní si kamzíky prezreli svoje pôsobisko, prešli sme sa popod i ponad Horné aj Dolné skaly.Večer zakončili opekačkou a poriadnou vatrou, ktorú aj v Detve videli  (veď bola zima ako na Sibíri).

Piatok sa začal znelkou Sandokana a rozcvičkou, ktorá bola pre niektoré deti viac ako šokom :-). Po doplnení energie sme "obsadili" sektor okolo Múrika, kde si krpci zmerali sily s 8 cestami. Pre niekoľkých to bol prvý dotyk so skalou. Poobede sme oliezli sektor v blízkosti Peťovho kúta. V niektorých cestách zabojovali ako skutoční lezci. Čerešničkou na torte bol výstup na Vežu, kde sa každý podpísal do vrcholovej knižky. Hlavne najmladší  bojovníci boli na to pyšní. Večer sme završili  v spoločenskej miestnosti na chate kvízom, kde si potrápili pre zmenu mozgové závity.
Sobota bola v znamení Horných skál. Májová veža s najkrajšou cestou "Drevená" bola asi najlezenejšou a aj viackrát. Hoci bolo krásne počasie a aj veľkých lezcov prišlo neúrekom,navzájom sme sa rešpektovali a nevyskytli sa žiadne problémi. Za ich trpezlivosť a ochotu ísť na iné vysnívané cesty im touto cestou ďakujem.
No a keďže sme boli na Detve a v kalendári svietil predvečer 1. mája a v našom klube máme aj chlapcov i devy švárne, nemohli sme si odpustiť stavanie mája. Ukázali sme im staré zvyky, pesničky a radosť zo života. Po zábave pri ohni a pesničkách z gitarovej produkcie Peťa a Paťa sme párty rozpustili a počkali, kým detská zaspia. Znelka "SANKDOKAAAAN" zaznela o 23,15 hod. Rozbehla sa nočná hra, ktorá zavŕšila tento fantastický tábor.

V nedeľu nám nezostalo nič viac, iba sa pobaliť, upratať chatu a vydať sa na cestu domov. Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým, ktorí mi pri organizovaní neuverieľne pomohli: "indiánskym mamám" za obetavú prácu v kuchyni, priateľom - spolulezcom a juniorom za trpezlivosť pri celodennom istení a Peťovi za pomoc a podporu.

Priatelia, všetkým Vám ďakujem a už teraz sa teším na 10. ročník!

Peter "Bačko" Bača  (HK JAMES Žiar nad Hronom)

  
Vlado Linek © 1999 - 2024  30875056