oddiely    tábory    sústredenia    diskusia    dokumenty  
 komisia mládeže » tábory  Odhlásiť    Utorok 18.06.2024  
 Lezecký tábor Dreveník
28.07.2015 14:00 | 6160x |
  

Tak sme sa opäť po roku stretli na 3. detskom lezeckom tábore. Tentoraz sa konal v júli na Dreveníku pri Spišskom hrade pod záštitou Rozlomity klubu Košice.

 

Zúčastnilo sa ho dvanásť detí, lezúcich z klubu ale i cezpoľných, ktorí prvý raz okúsili vôňu tohto športu. Počasie nám prialo, takže deti si zaliezli a zabavili sa do sýtosti. Liezlo sa hlavne s horným lanom ale starším deťom sa podarilo vyliezť niekoľko ciest na prvom konci, najaktívnejší za tých pár dní mali za sebou skoro tridsiatku ciest.
Väčšina prezlaňovala samostatne 20 metrovu stenu. Deti odchádzali každý večer zo skál poriadne unavené. Ale keď sa navečerali, vždy chytili druhý dych a konala sa ďalšia zábava. A to oblievačka alebo nejaká iná pohybová hra. Aj my dospelí sme dostali riadne do tela. V tábore nechýbal výlet na Tomášovský výhľad, nášteva večerného Spišského hradu s historickým šermom a ani školenie prvej pomoci. Všetci odchádzali posledný deň domov so smútkom, že už tábor končí. Takže myslím, že sa už teraz všetci tešíme na ďalší rok do tábora.

Števka

viacej foto
Vlado Linek © 1999 - 2024  30875194