vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » tht james  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Pondelok 02.08.2021   english version
 87. THT JAMES - Kráľ Ostrvy 2011
16.08.2011 16:00 | 10524x |
12. 8. 2011  

V rámci 87. THT JAMES sa v piatok 12. 8. 2011 uskutočnila aj neformálna lezecká súťaž o Kráľa Ostrvy. Pointa bola vcelku jasná. Vyliezť toho v priebehu dňa čo najviac a čo najlepšie.  Počasie bolo pomerne priaznivé, škoda, že účasť bola nízka.

   
Trojica Miro Peťo, Jožo Krištoffy a Štefan Bednár v ceste Správny čas, 8-. / Ivan Doskočil, Foxúv sen, 7-. Foto: Ivan Žila.
 
Pohľad zo steny na Popradské pleso. Foto: Ivan Žila. / Ceny za Yak & Rysy Outdoor odovzdával Jarýk Stejskal. Foto: Vlado Linek.

Tí, čo prišli si, ale zaliezli parádne, atmosféra bola príjemná, pivo večer chutilo o čosi lepšie. Najlepšie sa darilo trojici Štefan Bednár, Miro Peťo a Jožo Krištoffy, ktorí nazbierali 205 bodov. Najviac si pomohli OS cesty Kororo, 9-, kde pekne zabojoval práve Krištoffy. Na druhom mieste skončili domáci borci Robin Gelle a Rado Staruch, ktorí získali 165 bodov.  Krásne tretie miesto obsadili Exkrementi a horskí vodcovia z Martina Ivan Doskočil a Ivan Žila, 80 bodov. Ceny do súťaže venoval  Yak & Rysy Outdoor, za podporu ďakujeme. Verím, že v budúcnosti niečo podobné zopakujeme a do horolezeckého maratónu sa zapoja viacerí. Hore a špeciálne Ostrve zdar!

Doktor

Najlepších alpinistov materiálom odmenila firma YAK & RYSY:1. cena - lezečky LA SPORTIVA v hodnote  100 €, 2. cena - oblečenie ICEBREAKER v hodnote 80 €, 3. cena - batoh TATONKA v hodnote  50 €.Ako sme už avizovali, v rámci 87. THT na Popradsko plese, budú pre lezcov pripravené dve neformálne súťaže v lezení. O akcii pre boulderistov MAMMUT TA3 BOULDER BLAST ste si už mohli na webe prečítať podrobnosti. Druhou súťažou bude piatkový celodenný lezecký maratón na Ostrve – KRÁĽ OSTRVY.

Teraz prinášame zoznam 16 horolezeckých ciest s obodovaním podľa štýlu prelezenia. Výber ciest  je urobený tak, aby si na svoje prišli tak športoví lezci ako aj alpinisti. Ceny pre najlepších alpinistov pripravila firma a predajňa horolezeckého materiálu YAK & RYSY outdoor.

Zoznam 16 horolezeckých výstupov si môžete pozrieť v tabuľke. Cesty vybral a ich ohodnotenie prebral po konzultácii s Radom Starúchom a Paľom Jackovičom Ivan Žila. Hodnota ciest je obodovaná podľa ich celkovej obťažnosti, nemusí teda rozhodovať len najťažšia dĺžka, a štýlu prelezenia, samozrejme najviac OS, potom RP, PP a najmenej štýl „ako sa dá“. Pri výstupe musí aspoň jeden člen lezeckého družstva preliezť dĺžku uvedeným štýlom. Vyhodnocovať sa budú dvojice podľa nazbieraných bodov v čase od piatku 12.8. rána (začiatok podľa vlastného uváženia, teda v duchu „ranní ptáče dál doskáče“) do večera 18.00 hod. Žiadni rozhodcovia, kto čo nahlási, tomu budeme veriť v duchu toho krásneho a dôležitého horolezeckého a jamesáckeho pravidla, že podať plnú a pravdivú informáciu o výstupe je základom našej horolezeckej etiky.
V zozname nájdete okrem parádnych klasík aj nekomerčné skvosty typu Drlík-Stejskal, či legendárna Pietní. Ani na Ostrve ešte nie je všetko voľne prelezené a celkom reálne by mohla pribudnúť ďalšia cesta. Dielo trojice Kulhavý-Lenárt-Súlovský je zatiaľ najlepšie zvládnuté iba AF a tak si ku matrošu pribaľte aj skoby a hlavne veľa sily a odvahy. Za OS prelez je krásnych 100 bodov!  Ospravedlňujeme sa tým, ktorí už cesty liezli a akosi automaticky nemajú budúci týždeň možnosť dať ich OS, ale aj polovica všetkých ciest vylezených  RP bude bohato stačiť na prvé miesto...
Netreba asi špeciálne pripomínať, že každý lezie na vlastné nebezpečie, ale aj tak prosím, lezte opatrne, aby za vás nemusel v sobotu večer 13. 8. preberať cenu niekto iný. Rešpektujte odporúčania ohľadom zostupov pešo alebo zlanením. Fotografujte, niečo premietneme pri vyhodnotení.

Ivan Žila

PS. Nákresy a kompletné topo vybraných ciest bude pripravené vo štvrok večer na Popradskom plese.

zoznam ciest
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28776645