vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » psotkov memoriál  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Sobota 02.12.2023   english version
 XXV. Memoriál Ing. Jozefa PSOTKU
22.10.2009 14:00 | 17595x |
16.- 18. 10. 2009  


Vysvetlenie trate pretekárom. Foto: Igor Koller.

XXV. ročník Memoriálu Juzeka Psotku poznačili v sobotu 17. 10. 2009 veľmi tvrdé podmienky. Na Hrebienku bolo pol metra snehu! Preto sa pretekalo na náhradných tratiach. Ostrý štart bol v Starom Smokovci. Veteráni a ženy bežali do Tatranskej Lomnice a odtiaľ cez Studenovodské vodopády na Hrebienok. Muži, veteráni do 50 rokov a horskí bežci museli najskôr vybehnúť na Hrebienok, znovu zbehnúť do Starého Smokovca a trasou cez Tatranskú Lomnicu na Hrebienok. Znovu štartovali obidvaja manželia Madajavci a tak Milan, ako aj Janka, zvíťazili.

 
Manifestačný štart na Hrebienku. / Pred manifestačným štartom na Hrebienku.

 
Jaroslav Mikuštiak (HK Tatrín Ružomberok) jediný absolvoval všetkých 25. ročníkov, pritom patril vždy k špičke – dnes 62-ročný a stále aktívny horolezec postupne štartoval v troch vekových kategóriách a zvíťazil celkove 17-krát! / Najrýchlejší medzi mužmi bol znova najrýchlejší mnohonásobný absolútny víťaz Milan Madaj (TJ JAMES Bobrovec). Vľavo druhý Matúš Venčák (Alpenverein) a vpravo tretí Michal Žák (penzión Litvor).


Pod Rainerovou chatou bolo snehu už vyše pol metra... s bielou stopou bojuje Jana Madajová (SK Žiarska dolina).

kompletné výsledky


Už len týždeň ostáva do otvorenia XXV. ročníka Memoriálu J. Psotku na Hrebienku 16. – 18. 10. 2009. Stále sa môžete na tento vysokohorský beh prihlásiť. Ubytovanie v Hoteli SOREA na Hrebienku je dohodnuté len za 17 € na osobu a noc s polpenziou! Podmienkou sú dve prenocovania.

Táto výborná ponuka neplatí len pre pretekárov, ale aj pre všetkých divákov, priaznivcov či návštevníkov festivalu horských filmov v Poprade. Ideálna príležitosť spojiť niekoľko zaujímavých podujatí a pobyt vo Vysokých Tatrách, tak neváhajte!Tohotoročný jubilejný ročník sa uskutoční v dňoch 16. - 18. 10. 2009 vo Vysokých Tatrách v čiastočne zmenenej podobe. Vzhľadom na  rekonštrukciu Horského hotela Sliezsky dom, bude miestom štartu a cieľa Hrebienok.

Trať pretekov bude zachovaná – zmenená bude organizácia časoviek:
- prvá bude z Hrebienka 1285 m na Poľský hrebeň 1999 m, cez Sliezsky dom
- druhá (pre mužov a veteránov do 50 rokov) zostáva pôvodná, spod Malého Závratu pod Širokú vežu

Partnermi podujatia sú Mesto Vysoké Tatry a Horský hotel SOREA Hrebienok, ktorý sa na prechodnú dobu stane „základným táborom“ pre účastníkov Psotkovho memoriálu, ale aj pre členov expedície Himaláje ´84 Sagharmatha, ktorí budú na tomto ročníku.
 
Večer po pretekoch bude venovaný spomienke na Everest spred 25 rokov.

Srdečne pozývame všetkých priateľov horolezectva v sobotu 17. 10. 2009 na Hrebienok.

propozície a prihláška
Vlado Linek © 1999 - 2023 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30532153