vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
  alpinizmus    ľadové lezenie    medicína    metodika    mládež    ochrana prírody    športové lezenie    tradičný skialpinizmus    skialp archív    antidoping    paraclimbing  
 index » komisie » metodika  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Štvrtok 30.11.2023   english version
 Akreditácie Horolezeckej škole JAMES
16.06.2012 23:50 | 7908x |
  

6. júna 2012 vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky potvrdenie o akreditácii horolezeckej škole JAMES pre vzdelávanie inštruktorov I. kvalifikačného stupňa v odborných spôsobilostiach horolezectvo, skialpinizmus, skalné lezenie a lezenie na umelých stenách.
V súlade s týmto rozhodnutím sa menia pomenovania odborných spôsobilostí nasledovne: Inštruktor horolezectva na Inštruktor horolezectva I. kvalifikačného stupňa, Inštruktor skialpinizmu na Inštruktor skialpinizmu I. kvalifikačného stupňa, Cvičiteľ skalného lezenia na Inštruktor skalného lezenia I. kvalifikačného stupňa a Cvičiteľ lezenia na umelých stenách na Inštruktor lezenia na umelých stenách I. kvalifikačného stupňa. Predchádzajúce kvalifikácie získané na základe akreditácií udelených v roku 1992 a 2008 zostávajú naďalej v platnosti. Ich držitelia po uplynutí doby platnosti preukazu a absolvovaní príslušného seminára dostanú nový preukaz s aktuálnym označením kvalifikácie. Súčasne dostanú trvale platné Osvedčenie o absolvovaní kvalifikačného kurzu s pomenovaním kvalifikácie platným v dobe absolvovania kurzu. 
Obsah a rozsah vzdelávania jednotlivých odborných spôsobilostí je upravený v Systéme vzdelávania dobrovoľných metodických pracovníkov SHS JAMES, uverejnenom v Dokumentoch metodickej komisie. Na tom istom mieste sú uverejnené charakteristiky jednotlivých odborných spôsobilostí, upravené podmienky pre zaradenie do jednotlivých kvalifikačných kurzov, prihlášky, upravené podmienky obnovenia platnosti oprávnení pre vedenie výcviku (preukazov) a štatút inštruktora SHS JAMES. 
Súčasťou nového grafického vyhotovenia inštruktorských preukazov, ktorého autorom je Ivan Capko, je fotografia a informácia o krvnej skupine držiteľa preukazu.   
Nové preukazy budú vydané všetkým absolventom kvalifikačných kurzov v rokoch 2011 a 2012, ktorí po absolvovaní kurzu dostali len Osvedčenia o jeho absolvovanmí nahrádzajúce dočasne aj preukaz. Podrobnosti dostanú všetci, ktorých sa vydanie preukazu týka, mailom. V krátkej dobe bude na webovej stránke v dokumentoch metodickej komisie aktualizovaný aj zoznam držiteľov jednotlivých kvalifikácií.
Ostatní držitelia kvalifikácií dostanú nové preukazy vždy po absolvovaní príslušného doškolovacieho seminára. Oba typy preukazov budú platné spoločne do konca roku 2014. Po tomto termíne už bude v platnosti len nový inštruktorský preukaz.
-mbk-
Vlado Linek © 1999 - 2023 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30529439