vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby
  alpinizmus    ľadové lezenie    medicína    metodika    mládež    ochrana prírody    športové lezenie    tradičný skialpinizmus    skialp archív    antidoping    paraclimbing
 index » komisie » ľadové lezenie  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Sobota 20.04.2024   english version
 2. kolo Slovenského pohára v drytoolingu - Drytool cup Handlová
01.03.2019 13:00 | 3694x |
23. 2. 2019

Výsledky
muži ženy

V sobotu 23. februra 2019 sa uskutočnilo 2. kolo Slovenského pohára v v drytoolingu. Podujatia sa zúčastnilo celkovo 10 mužov a 4 ženy. Účasť bola medzinárodná,
keď pretekárom zo Slovenska konkurovali pretekári z Českej republiky.

Organizátori pripravili 4 kvalifikačné cesty pre mužov a 3 kvalifikačné cesty pre ženy. Do finále sa prebojovalo 8 mužov, z ktorých len dvaja topovali všetky kvalifikačné cesty, ktoré boli postavené na vysokej úrovni. Všetky súťažiace ženy postúpili do finále. Finálová cesta nebola moc náročná, ale dievčatá v nej dosť bojovali, nakoniec zvíťazila Aneta Loužecká, pred Katarínou Lukačkovou a ďalšou češkou Michaelou Boudovou, juniorka Lenka Bacigalová skončila až na štvrtom mieste.

Chlapské finále sľubovalo pekný boj našej špičky s českým dlháňom Tomášom Jindrom, tomu sa žiaľ šmyklo v kolmej časti cesty a skončil štvrtý. Emilovi sa tiež šmyklo z kameňa a skončil na piatom mieste, takže možnosť dostali mladí pretekári, na uchmatnutie prvých priečok. Matúš Válek napriek tomu, že tento rok moc nepretekal s cepínmi, ukázal pekný výkon a skončil na čas. Chlapci z Handlovej boli extra nabudení a obaja podali vynikajúci výkon a topovali finálovú cestu, úplne na pohodu, Peťo Kuric bol o málo rýchlejší, tak Martina Minárika odsunul na druhú priečku. Juniorskej kategórii dominovali Peťo Kuric a Aneta Loužecká.

Je len škoda, že drytoolisti ignorovali tieto preteky, komunita je pomerne malá a je málo priestoru na stretávanie sa, napriek tomu podujatie prebehlo v priateľskej
športovej atmosfére s kvalitnými športovými výkonmi.

Najlešie ženy a muži. Foto: Karol Jarábek.

Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30753613