vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
  aktuality    členstvo    dokumenty    história    adresáre    orgány    financie    stanovy    registre    štátna dotácia    infocentrum  
 index » shs james » členstvo  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Streda 22.03.2023   english version
 Podporte SHS JAMES poukázaním 2% z dane
10.03.2022 17:00 | 3129x |
  

Dovoľujeme si upozorniť vás na možnosť poskytnúť svoje 2% z dane pre náš Slovenský horolezecký spolok JAMES. V najbližšom čase pre nás možno ešte dôležitejších ako kedykoľvek predtým. Pripájame k tomu i krátke video a návod, ako ich čo najjednoduchšie posunúť smerom k nám. Na činnosti, z ktorých majú prospech tak vaše deti, ako aj vy sami. Ďakujeme pekne.

UPOZORNENIE: V roku 2022 sa z administratívno-technických dôvodov menia a aktualizujú tlačivá (všetky sú k dispozícii na tejto stránke) a prostriedky budú zbierané a následne poukazované na účet SHS JAMES prostredníctvom partnerského občianskeho združenia - Horolezeckého klubu NEOLIT. Účel využitia prostriedkov ostáva bez zmeny a nachádza sa v nižšej časti textu. V prípade otázok nás prosím kontaktuje sekretar@james.sk ; +421 918 949 377    

POSTUP

AK STE ZAMESTNANEC

1. Zamestnanci, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň, požiadajú zamestnávateľa o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane. Z potvrdenia sa dozvedia výšku príspevku, ktorý môžu poukázať, maximálne 2%. V prípade, ak ste v roku 2021 vykonávali dobrovoľnícku činnosť v rozsahu minimálne 40 hodín, môžete poukázať sumu až do výšky 3% dane.                   

2. Vyplňte  Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, ktoré si môžete stiahnuť, vytlačiť a vyplniť s preddefinovanými údajmi SHS JAMES. 

3. Vyhlásenie, Potvrdenie o zaplatení dane a v prípade, ak chcete darovať 3% dane aj Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti (minimálne 40 hodín), je potrebné doručiť na daňový úrad podľa vášho bydliska do 30. 4. 2022. Adresu si môžete zistiť prostredníctvom tohto linku.

AK STE FYZICKÁ OSOBA A PODÁVATE DAŇOVÉ PRIZNANIE

1. Je potrebné si vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane (resp. 3% v prípade odpracovania min. 40 hodín ako dobrovoľník – aktuálne potvrdenia o dobrovoľníckej práci nájdete v nasledovnom odkaze), najmenej 3 eur.

2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú uvedené kolónky na poukázanie 2% (resp. 3%) z dane v prospech prijímateľa nasledovne:
- v daňovom priznaní typu „A“ (strana 5 - VIII. oddiel)   editovateľná verzia PDF
- v daňovom priznaní typu „B“ (strana 12 - XII. oddiel)   editovateľná verzia PDF

Obchodné meno (názov): Občianske združenie NEOLIT
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42070643
Sídlo: Sklabinská 148/10, 036 01 Martin

3. Riadne vyplnené daňové priznanie je potrebné doručiť v lehote daňového priznania (do 31. 3. 2022, v prípade odkladu najneskôr do 30.6. resp. 30. 9. 2022) na príslušný daňový úrad.

AK STE PRÁVNICKÁ OSOBA

Termíny a postup je prakticky rovnaký ako pri fyzických osobách. 1,0 % (2%) z dane je možné poukázať aj viacerým prijímateľom, minimálne vo výške 8 eur. Tlačivo (s vyhlásením v časti VI o poukázaní zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby) sa nachádza v tomto linku.

Ďakujeme!

VYUŽITIE PROSTRIEDKOV z 2% SHS JAMES

1. PRETEKY DETÍ A MLÁDEŽE, DETSKÉ LEZECKÉ TÁBORY
• Podpora lezenia detí a mládeže
• Podpora Slovenského pohára detí a mládeže
• Vyhľadávanie, rozvoj a príprava talentov
• Financovanie a podpora detských táborov a sústredení
• Osvetové aktivity podporujúce lezenie detí a mládeže
• Vecné ceny pre deti a mládež v Slovenskom pohári
• Medzinárodné preteky detí a mládeže

2. PREISŤOVANIE SKALNÝCH A HORSKÝCH OBLASTÍ
• Starostlivosť o lezecké terény na celom Slovensku vrátane Vysokých Tatier
• Preisťovanie starých ciest
• Odisťovanie nových ciest
• Pravidelná kontrola trvalých istení v cestách
• Obstaranie preisťovacieho materiálu (nity, reťaze, lepidlá a pod.)

 


Vlado Linek © 1999 - 2023 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30168513