vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
sport-outdoor
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    vht    priamo registrovaní    pre kluby  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Utorok 16.07.2024   english version
 Zlaté Moravce, obtiažnosť
26.03.2000 17:00 | 6145x |
25. 3. 2000  

Slovenský pohár v športovom lezení pokračoval 2. kolom 25. marca 2000 v Zlatých Moravciach. Na štarte sa prezentovalo 33 mužov a 9 žien, z favoritov chýbal zranený Peter Kmoško, víťaz 1. kola vo Vrútkach. Kvalifikácia prebehla na 2 cestách, do finále postúpili všetci favoriti. Výborné výkony podali Zuzka Čintalová a Petra Tomanová, keď nalezené metre by im stačili aj na finále mužov!

Dlhá vytvalostná finálovka žien mala na začiatku technické miesto pri naliezaní do strechy, na ktorom stroskotali Jana Ozimá a Lenka Mičicová. Ďalej križovala celú stenu v šikmých profiloch až do piliera a končila v ďalšom šikmom profile nad hranou. Libuša Husárová síce zvládla úvodnú strechu, no nemala kvôli maturitám natrénovanú vytrvalosť, takže skončila v traverze, zhruba v polovici cesty. Katka Čintalová pridala nejaké metre, keď preliezla až do piliera ačakalo sa , ako si s cestou poradia najlepšie z kvalifikácie.

Petra Tomanová preliezla prvú polovicu cesty bez problémov, potom však v traverze nezapla expres z dobrého chytu a trochu znervóznela. Napokon sa jej podarilo zapnúť dlhým prekrokom z piliera, ukľudnila sa a po výbornom výkone tečoval záverečný chyt. Ako posledná nastúpila Zuzka Čintalová. Liezla výborne, v pohode sa dostala až do piliera, no tu spravila osudnú chybu, keď prehliadla chyt za hranou a bez neho to ďalej ako na koniec piliera nešlo, skončila druhá.

Finálová cesta mužov mala popdobný profil ako ženská, keď prebiehala zľava steny dlhou strechou po ihlan, z ktorého nasledovalo zložité zliezanie do šikmých profilov a nimi pokračovala do záverečného previsu. Technické miesto pri zliezaní nezvládli Peter Topercer, Martin Eckert a Peter Doležej a v tomto poradí obsadili 5. - 7. miesto. Za nimi skončil ešte mladý český junior Petr Solanský.

Miro Piala, ktorý bol prekvapený už svojim postupom do finále, využil svoje veľké skúsennosti, keď sa mu podarilo za ihlanom spraviť "no hand rest", dokonale si oddýchol, technické zliezanie zvládaol, avšak neudržal šmykľavý chyt v šikmom profile. Na rovnaké miesto doliezol bez oddychu I Juro Repčík a zaradil sa pred Mira na tretie miesto. Andrej Chrastina sa potrápil pri zliezaní z ihlanu do šikminy, no potom sa na malých lištách "chytil" a skončil až na vytrvalosť tesne pod strechou.  Cesta k prvenstvu tak ostala otvorená pre Mareka Repčíka. Ten ukázal, že má riadne natrénované. Finálku liezol bez zakolísania, jediný doliezol do záverečnej strechy a zaslúžene zvíťazil.

Paľo Tomka

Celkové poradie:

Muži

1.Marek Repčík (Saltic, HK Manín)17.99
2.Andrej Chrastina (Sokol Žilina)16.99
3.Juraj Repčík (Saltic, Exkrement Martin)11.5
4.Miro Piala (HK Manín)11.49
5.Peter Topercer (SEKHO Senica) 10.5
6.Martin Eckert (ŠKMK Modra) 10.49
7.Peter Doležej (HK Jacovce)10.00
8.Petr Solanský (Saltic Zlín) 8.01

Ženy

1.Petra Tomanová (SVYP Zlaté Moravce)19.99
2.Zuzana Čintalová (ŠKMK Modra)16.49
3.Katarína Čintalová (ŠKMK Modra)14. 99
4.Libuša Husárová (SVYP Zlaté Moravce)11.00
5.Lenka Mičicová (HK Manín) 5.79
6.Jana Ozimá (Vertikál Patrónka) 4.81Vlado Linek © 1999 - 2024 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  30928312