vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Nedeľa 17.10.2021   english version
 Majstrovstvá okresu PRIEVIDZA v športovom lezení - OPEN, Vianoce v Prievidzi
30.12.2004 15:40 | 4062x |
26. 12. 2004  

Dňa 26. decembra 2004 sa tradične konal Vianočné preteky v športovom lezení na umelej stene, organizovaný HK Baník Prievidza.
V tomto roku sa prihlásilo celkom 56 pretekárov z celého Slovenska.

Napriek tomu, že sa jedná o preteky na regionálnej úrovni, zišla sa  tu pomerne silná konkurencia, o čom svedčia mená - Ondrej Švub, Marek Leitman, Peter Doležaj, Peter Kmoško, Tomáš Fídes a iní. Úroveň pretekov skvalitnili aj 2 perfektne postavené cesty, autorom ktorých bol ako každoročne Peter Babič. Príjemnú vianočnú atmosféru doplňovali pekné výkony lezcov.

V semifinále sme boli svedkami dvoch topov (Marek Leitman a Tomáš Fides). Za super výkon môžeme považovať show predvedenú s podporou divákov 13 ročným Timotejom Šumným zo Zlatých Moraviec (do finále postupoval z 8. miesta). Z celkového počtu 56 postúpilo zo semifinále 25 pretekárov a 3 pretekárky.

Finále  prinieslo dramatický priebeh hlavne v závere, kedy sa rozhodovalo o víťaznom poradí v posledných 3 krokoch. Top sa nepodarilo dosiahnuť žiadnemu zo súťažiacich. Najbližšie boli Ondrej Švub a Peter Doležaj s rovnakým počtom bodov. Medzi súťažiacimi sa nestratili ani domáci pretekári z HK Baník Prievidza, o čom svedčí 6 postupujúcich do finále a z toho dvaja do 5. miesta.

Spestrením bolo vyhlásenie súťaže o najkrajší zadok pretekov, o umelecký dojem z lezenia a najkrajší pád- „Držku 2004“, kde víťazov určovala  ženská porota, o čom svedčí víťazstvo lezca -muža v kategórii o najkrajší zadok. Pôvodným zámerom  bolo zaradiť do súťaže aj cenu o najvoňavejšiu lezečku - „Smraďoch 2004“, ale nakoľko sa z odbornej poroty nikto neodvážil hodnotiť lezečky čuchom, súťaž nebola vyhlásená.

Najúspešnejším klubom sa stal CCC BBB z Banskej Bystrice, ktorý mal zastúpenie medzi víťazmi vo všetkých kategóriách..
Na záver patrí poďakovanie divákom a všetkým zúčastneným za super atmosféru, dúfam, že sa stretneme v Prievidzi opäť o rok na Štefana.
Poďakovanie patrí sponzorom za ceny pre víťazov - predajne ROKOŠPORT a CAMP, VYSTA v.o.s., BVH s.r.o.. 

MUŽI 
1.  Švub Ondrej CCCBBB B. Bystrica
2. Doležaj Peter CCCBBB B. Bystrica
3. Fides Tomáš HK Baník Prievidza
   
ŽENY
1.  Havránková Hanka AC Lokomotíva Bratislava
2. Kováčová Eva Športový klub Modra
3. Mlyneková Eva CCCBBB B. Bystrica
   
JUNIORI
1.  Krištoffy Jozef Martin
2. Švub Matej CCCBBB B. Bystrica
3. Ragan Róbert CCCBBB B. Bystrica
   
Najkrajší zadok pretekov: Juraj Cigáň, HK Filozof Bratislava
Umelecký dojem z lezenia: Timotej Šumný, HK Zlaté Moravce
Najkrajší pád -„Držka 2004“: Ladislav Fídes-Lafi, HK Baník Prievidza

Juraj SLUKA
HK Baník Prievidza
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  29005000