vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Nedeľa 17.10.2021   english version
 Bratislava, Aupeak - 2. ročník pretekov v drytoolingu vyrážal divákom dych
05.12.2004 11:00 | 4993x |
4. 12. 2004  

V sobotu 4. 12. 2004 sa na lezeckej veži AUPEAK v bratislavskom Auparku uskutočnil druhý ročník pretekov v drytoolingu – lezení s mačkami a čakanmi na umelej stene. Drytooling je zdolávanie kombinovaných, tzv. mixových,  ciest v ľade a skale. Na umelej stene ľadové pasáže imitujú miesta z drevených kmeňov, do ktorých lezci zasekávajú mačky a čakany ako do ľadu.

Ako pretekárska disciplína sa drytooling v poslednom čase vo svete dynamicky rozvíja, pod záštitou medzinárodnej horolezeckej asociácie UIAA sa dokonca každoročne koná svetový pohár. Druhý ročník pretekov v Bratislave pritiahol silnú zostavu nielen zo Slovenska ale i z Čiech, Maďarska a  Nemecka. V súťaži bojovalo 22 mužov a 14 žien.


Víťaz mužskej kategórie Dodo Kopold.
Foto: Tamara Greksáková.

Ženy mali v porovnaní s minulým rokom silnejšie zastúpenie i náročnejšie trasy. Po výborných výkonoch zvíťazila Nemka Franziska Donhuber. Za sebou nechala sestry Čintalové z Modry.

Silná medzinárodná konkurencia v mužskej kategórii vybičovala pretekárov k excelentným výkonom. Ťažkú finálovú cestu dokázal doliezť až do konca len jediný pretekár – Dodo Kopold z Vertikalu Patrónka. Obhájil tak svoje minuloročné víťazstvo. Na druhom mieste skončil Gerd Donhuber z Nemecka,  tretí bol Otakar Srovnal z Čiech.

Organizátormi súťaže boli združenie Hory a mesto, SHS James a HK Extrém Slovensko. Víťazi získali vecné ceny v hodnote 60.000,- Sk od sponzorov pretekov: Lanex, Raveltik, Yak Steam, Outdoorer, Petzl, Trekland, Ahoj v prírode a Hudysport.

Organizátori pripravili  milovníkom horských športov skutočnú lahôdku, ktorá pritiahla stovky divákov. Pretekmi v drytoolingu sa otvorila zimná lezecká sezóna v Auparku. Upravené trate budú k dispozícii skúseným lezcom ako tréningová aréna a odvážlivcom z radov verejnosti pod dozorom inštruktorov.

Výsledky

Muži
1. Dodo Kopold SK, Vertikal Patrónka
2. Gerd Dönhuber DE, Rock & Ice Gear
3. Otakar Srovnal CZ, Zábreh
4. Radek Linerth CZ, Trek Sport Team Singing Rock Brno
5. Peter Matura SK, Exkrement Martin
6. Gabriel Čmarik SK, James Trenčín
7. Marek Leitman SK, Singing Rock, Rock Pillars, Filozof Bratislava
8. Juraj Švingál SK, ABC
9. Andrej Kolarik SK, Extrém Slovensko

Ženy
1. Franziska Dönhuber DE, Rock & Ice Gear
2. Katarína Čintalová SK, MKŠK Modra
3. Zuzka Čintalová SK, MKŠK Modra
4. Marka  Dutková SK, HK Iames Trenčín
5. Lucie Školarová CZ, Lokomotiva Brno
6. Denisa Šulcová SK, Poprad, Filozof Bratislava
7. Katarína Hitková SK, Filozof Bratislava
8. Elena Ondášová SK, Akademik Košice
9. Jana Pelikánová SK, Extrém Slovensko

 kompletné výsledky
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  29005133