vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock apollo  
grivel
sirjoseph
camp 
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    james 100    priamo registrovaní    pre kluby  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Pondelok 27.06.2022   english version
 Aké boli detské preteky C kategórie "BOULDER KID OPEN" + výsledky
13.06.2022 17:00 | 171x |
  

V sobotu 12.6. 2022 sa v prešovskom Outdoorparku na lezeckej stene BOULDER uskutočnili detské preteky v boulderingu C kategórie "BOULDER KID OPEN". Prešovské kluby sa spojili aby pre "svoje decká" urobili bodku za školským rokom (a krúžkami a tréningami) a umožnili im tak zasúťažiť si v domáckej atmosfére. Prioritne bola súťaž určená pre deti, ktoré doteraz nepretekali alebo mali málo skúseností a chceli si lezecké preteky a ich atmosféru vyskúšať.

Celkovo súťažne "zamakalo" 39 detí - pridalo sa aj zopár Košičanov a účastník z Banskej Bystrice. Stavači Matt Mitkov, Miloš Němý, Matúš Kolenka a Lukáš Rudolf nemali celkom ľahkú úlohu - cieľom bolo totiž pretekárov nielen rozradiť a určiť víťazov, ale predovšetkým dať im možnosť dobre si zaliezť a tak trochu aj ukázať rodičom, čo sa počas roka na tréningoch a krúžkoch naučili. Urobili peknú sadu bouldrov aj pre radosť, ale aj zopár "drsnejších", aby to ani pre tých lepších nebola "brnkačka" (Milooooš, ten čierny si si mohol teda odpustiiiiiť). V kategórii U 12 chlapcov napokon medzi Borisom Kuzmom (CCC Banská Bystrica) a Xavierom Záňom (HO Metropol) musel o víťazovi rozhodnúť finálový "rozstrel".

Počasie prialo, všetci účastníci dostali pekný diplom a víťazi aj kocku či tubičku magnézia (mamiiii, konečne mám vlastné máááádžo). No prosto osvetová práca s mládežou :-) - všetko fajn :-).

Kategória U10 chlapci:

1. David Marton (Outdoorpark Prešov)
2. Artur Ružbarský (Outdoorpark Prešov)
3. Tomáš Guľaši (Outdoorpark Prešov)

Kategória U10 dievčatá:

1. Zuzana Turčoková (Move Up Academy Prešov)
2. Rode Ovšáková (Outdoorpark Prešov)
3. Kristína Fecková (Outdoorpark Prešov)

Kategória U12 chlapci:

1.Boris Kuzma (CCC Banská Bystrica)
2. Xavier Záň (HO Metropol Košice)
3. Filip Firment (Outdoorpark Prešov)

Kategória U12 dievčatá:

1. Linda Štroncerová (HO Metropol Košice)
2. Lucia Tokárová (Outdoorpark Prešov)
3. Mia Juríková (Rozlomity Košice)

Kategória U14 chlapci:

1. Myron Kozák (Outdoorpark Prešov)
2. Miloslav Tokár (Outdoorpark Prešov)
3. kristián Bandura (Move Up Academy Prešov)

Kategória U14 dievčatá:

1. Tamara urdová (Move Up Academy Prešov)
2. Salome Ovšáková (Outdoorpark Prešov)
3. Aurora Uhríková (Rozlomity Košice)

Kategória U16 chlapci:

1. Peter Bandura (Move Up Academy Prešov)
2. Gregor Haľko (Move Up Academy Prešov)
3. Martin Mižura (HO Metropol Košice)

Kategória U16 dievčatá:

1. Juliana Záňová (HO Metropol)
2. Daniela Vajdová (Rozlomity Košice)
3. Nella Nogellová (HO Metropol Košice)

Usporiadateľ: OZ Skalná hrana
Spoluusporiadateľ: Lanové centrum Outdoorpark
Riaditeľ preteku: Ľubomír Kuderjavý
Hlavný stavač: Martin Mitkov

text:Gabika Kuderjavá

kategória U10

kategória U12

kategória U14

kategória U16












Vlado Linek © 1999 - 2022 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  29687410