vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Utorok 13.04.2021   english version
 Majstrovstvá SR v lezení na obťažnosť a rýchlosť
14.12.2020 17:00 | 1226x |
  

Sobota patrila obťažnosti. V mužskej kategórii sa nakoniec zaregistrovalo celkovo 16 lezcov v kategóriách od U16 po mužov. Rovnako, ako aj pre ženy, boli pre nich prichystané 3 kvalifikačné a 1 finálová cesta od hlavného stavača Jakuba Švuba. Kvalifikácia odštartovala od 9.00 hod a postupne roztriedila štartové pole a vyprofilovala finálovú desiatku. Obdobne to bolo aj u žien, ktorých sa zaregistrovalo osem. Do finále postupovali všetky.

 
Lujza Michalková. /  Lenka Mičicová.

Finále sa začalo za prítomnosti kamier RTVS, TA3 a TV JOJ o 17.00 hod. Mužská cesta mala obťažnosť približne 8b+. Kľúčovým miestom bol silový boulder za obliny približne v 2/3 cesty, cez ktorý sa dostali len dvaja lezci – Peter Kuric, ktorý vypadol tesne na jeho konci a Tomáš Plevko, ktorý ho ako jediný elegantne preliezol a skončil až pár chytov pod topom. Tým s prehľadom obhájil titul a stal sa majstrom SR pre r. 2020. Na začiatku kľúčového bouldra spadli z rovnakého chytu rovnako dvaja lezci – Tomáš Buček a Jakub Fábric, ale kvôli lepšiemu výsledku z kvalifikácie skončil na bronzovej priečke Tomáš Buček.

Ženská cesta mala obťažnosť okolo 7c+. Karty v poradí miešalo najlepšie trio z kvalifikácie – mládežníčky Martina Buršíková a Lujza Michalková s nestarnúcou Lenkou Mičicovou. Martina Buršíková doliezla tesne pod top a zabezpečila si bronzovú medailu, chyt pod topom zastavil Lenku Mičicovú, ktorá tak obsadila striebornú priečku. Lujza Michalková síce neudržala top a vypadla až z neho, ale bol to najlepší ženský výkon, ktorý jej zabezpečil titul majsterky SR pre aktuálny rok.

V chlapčenskej kategórii U 16 zvíťazil Tristan Sýkora pred Martinom Matúšekom a Eliášom Kyselom, u dievčat sa majsterkou stala Lujza Michalková, druhá skončila Martina Buršíková a tretia skončila Sára Šimeková.

V juniorskej kategórii U 18 zvíťazil Jakub Fábric, striebro získal Samuel Štefánik a bronz Filip Hromada.

Mužskú kategóriu U20 ovládol Peter Kuric pred Tomášom Bučekom a u žien Marína Masláková pred Rebekou Ozniakovou.

V kategórii „veteránov“ mala zastúpenie u mužov len veková skupina 60+ a u žien 40+, obidve len po dvoch štartujúcich. U mužov boli výsledky veľmi tesné a prvenstvo si vybojoval Dušan Kultan pred Petrom Vitkovským. U žien s prehľadom zvíťazila Lenka Mičicová pred Evou Schoneckerovou – Kováčovou.

  
Tomáš Plevko. / Martina Buršíková. / Peter Kuric. Foto: Dodo Kétyi.

Výsledky jednotlivých kategórií:

Muži

1. Tomáš Plevko
2. Peter Kuric
3. Tomáš Buček

kompletné výsledky

Ženy

1. Lujza Michalková
2. Lenka Mičicová
3. Martina Buršíková

kompletné výsledky


Kategória U16

1. Tristan Sýkora a Lujza Michalková
2. Martin Matúšek a Martina Buršíková
3. Eliáš Kysela a Sára Šimeková

Kategória U18

1. Jakub Fábric
2. Samuel Štefánik
3. Filip Hromada

Ženy nemali v tejto kategórii zastúpenie

Kategória U20

1. Peter Kuric a Marína Masláková
2. Tomáš Buček a Rebeka Ozaniaková

Kategória 40+

1. Lenka Mičicová
2. Eva Schoneckerová - Kováčová

Kategória 60+

1. Dušan Kultan
2. Peter Vitkovský

V nedeľu sa merali tisíciny sekundy v lezení na rýchlosť. Oproti obtiažnosti bola štartovka ešte viac zredukovaná, takže priebeh pretekov rýchlo a hladko odsýpal. Po úvodných „practice“ pokusoch, ktoré začali o 10.00 hod sa vytvoril pavúk, ktorý odštartoval presne o 12.00 hod. Z neho vyšiel nakoniec víťazne medzi mužmi Filip Hromada pred Jakubom Fábricom a Petrom Kuricom. Medzi ženami bola najrýchlejšia Martina Buršíková pred Lujzou Michalkovou a Marínou Maslákovou.

Muži

1. Filip Hromada
2. Jakub Fábric
3. Peter Kuric

kompletné výsledky

Ženy

1. Martina Buršíková
2. Lujza Michalková
3. Marína Masláková

kompletné výsledky

Kategória U16: .

1. Jakub Papšo a Martina Buršíková
2. Peter Jakabovič a Lujza Michalková
3. Tristan Sýkora

Kategória U18: .

1. Filip Hromada
2. Jakub Fábric
3. Samuel Štefánik

Kategória U20: .

1. Peter Kuric a Marína Masláková
2. Barbora Hlavatová

Kategória 50+:.

1 Martin Šutvay

Linky, na ktorých nájdete TV reportáže z pretekov:

Góly - body - sekundy v RTVS (od 18:04 min)


Šport plus na TA3 (od 25:15 min)
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28445372