vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock hex   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    100 rokov JAMES    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Streda 22.09.2021   english version
 Majstrovstvá Slovenska detí v športovom lezení, disciplína rýchlosť 2020
07.12.2020 15:00 | 2949x |
6. 12. 2020  Žilina

Počas nedele, dňa 6.12.2020 sa konali Majstrovstvá Slovenska detí v športovom lezení v disciplíne rýchlosť. Pretekov sa zúčastnilo 56 detí od 7 do 13 rokov. Takýto formát pretekov sa na Slovensku uskutočnil prvýkrát a deti mali možnosť liezť na ceste s rozložením chytov doporučenými zahraničnými federáciami. Spolu s oficiálnou časomierou (potvrdenou medzinárodnou organizáciou IFSC) a priebehom pretekov dodržujúcich pravidlá SHS JAMES na rok 2020 mohli deti zažiť atmosféru, ktorá ich bude čakať v budúcnosti na medzinárodných pretekoch.



V kategórii U10 medzi dievčatami skončila tretia Karolína Mrázová (James Junior Team BA), druhá bola Eliška Bodorová (HK Slaňák Vranov nad Topľou) a na prvom mieste sa umiestnila Dorota Grófová (Lezecký klub LA SKALA). V rovnakej kategórii si medzi chlapcami na tretie miesto doliezol Jakub Maar (Lezecký klub LA SKALA), druhý skončil Jakub Hauptvogel (Lezecký klub LA SKALA) a Majster Slovenska za rok 2020 sa stal Juraj Gondžúr (K2 Žilina).

Kategóriu U12 medzi dievčatami si rozdelili Tamara Urdová (Move Up Academy Košice) na treťom, Tereza Danková (Lezecký klub LA SKALA) na druhom a Michaela Sluková (HK Baník Prievidza) na prvom mieste.Chlapci z kategórie U12 sa o miesta víťazov podelili nasledovne: tretí Sebastián Wölcz (Lezecký klub LA SKALA), druhý Šimon Jakubec (Lezecký klub LA SKALA) a prvý Peter Tončko (HK Prometeus Handlová).

  

10 metrovú výšku v kategórii U14 chlapci vybehol Artur Pankuch (HK Rozlomity Košice) za 9,30 s, Filip Buček (HK Manín) za 7,77 s a Filip Matejička (Lezecký klub LA SKALA), ktorý to stihol za krásnych 7,01 sekundy.Dievčatá sa na medailové priečky prepracovali s časmi 12, 55 sekundy Ellen Schöneckerová (James Junior Team BA), Aneta Truongová (Lezecký klub LA SKALA) zvládla cestu za 9,03 s a prvá Lea Slobodová (Lezecká Akadémia) vyhrala s časom 8,90 s.

Ďakujem všetkým deťom za nasadenie na pretekoch, tímu LASKALA za perfektné podmienky a zabezpečenie pretekov.

Výsledky MSR detí 2020 - disciplína rýchlosť:

Kategória U10 - dievčatá:
1. Dorota Grófová (Lezecký klub LA SKALA)
2. Eliška Bodorová (HK Slaňák Vranov nad Topľou)
3. Karolína Mrázová (James Junior Team BA)

Kategória U12 - dievčatá:
1. Michaela Sluková (HK Baník Prievidza)
2. Tereza Danková (Lezecký klub LA SKALA)
3. Tamara Urdová (Move Up Academy)

Kategória U14 - dievčatá:
1. Lea Slobodová (Lezecká Akadémia)
2. Aneta Truongová (Lezecký klub LA SKALA)
3. Ellen Schöneckerová (James Junior Team)

Kategória U10 - chlapci:
1. Juraj Gondžúr (K2 Žilina)
2. Jakub Hauptvogel (Lezecký klub LA SKALA)
3. Jakub Maar (Lezecký klub LA SKALA)

Kategória U12 - chlapci:
1. Peter Tončko (HK Prometeus Handlová)
2. Šimon Jakubec (Lezecký klub LA SKALA)
3. Sebastián Wölcz (Lezecký klub LA SKALA)

Kategória U14 - chlapci:
1. Filip Matejička (Lezecký klub LA SKALA)
2. Filip Buček (HK Manín)
3. Artur Pankuch (HK Rozlomity Košice)

 kompletné výsledky

Text: Igor Kollár, Zuzana Bernatáková
Foto: Dodo Kétyi

  
  
 




Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28935440