Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky    pre členov  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Odhlásiť    Štvrtok 28.01.2021   english version
 Horolezec 3/2020
18.11.2020 20:15 | 481x | komentár: 0x
  

Ako si predplatiť časopis Horolezec na rok 2020.

Partneri časopisu Horolezec 
        

Obsah
2 - úvodník
2 – Indoorová Lezecká stena Boulder v Prešove
3 – Lezecká stena HK Manín
4 – 5 Festival bez publika
6 – 9  Kúzelníci v Gilotíne
Gilototína sa ukázala ako riadne sústo, kde plán rýchleho voľného prelezu a nakukania prvovýstupu v hladkej platni medzi ňou a Pochylým alá Manolo Zanolla sa rozplynul, akoby ani neexistoval. Boli sme radi za každý nový voľne prelezený meter, očistenú skalu a pohyby, ktoré aspoň trošku pripomínali lezenie. (Martin Krasňanský)
10 – 12 V chráme čiernych oblakov
13 - Pulty
14  - 21 Narodený pre hory a šport

Rodák z Popradu Róbert Gálfy prvý raz uvidel svetlo sveta 7. augusta 1960 v rodine známeho horolezca Ivana Gálfyho. Postupne vyšiel z otcovho tieňa a našiel si vlastnú cestu životom. Takisto je spätá s horami, s dobrodružstvom v nich a s novými výzvami… (Peter Dodek)
22 – Ľahké cepíny Agile a Agile+

Rubrika boulder.sk (23 - 36)
24 – 26 Naše Tatry
Tatry sú jedinečné. Generácie lezcov sa do nich znova a znova vracali, napĺňali nočné vlaky, drali vibramky na tatranských chodníkoch a skobami či vklínencami dláždili historickú cestu lezenia v našich malých veľkých veľhorách. (Andrej Capko)
27 – 33 Singing Rock Boulderblast 2020
34 - 36 Znovuzrodenie Medveďky

Vedelo sa o nej vždy, o jej kútoch temných. Strop, čo by šilt, dodával jej šmrnc. Nie módny. Pre  špekáčkarov praktický a pre lezečkárov bouldrový. Bouldristi ako mravci zacítili sladké. Nebolo ich veľa, no stačilo to na to, aby temné kúty vypratala bouldrová eufória. (Oliver Vysloužil)

37 – Nové filmy Pavla Barabáša
38 – 45 Forever Young
Tento výstup je venovaný pamiatke Maroša Červienku, kamaráta a špičkového slovenského alpinistu, ktorý zostal nezvestný pri pokuse o sólo výstup Majorovej cesty vo východnej stene Mont Blancu. (Martin Varga)
46 – 49 Nevado del  Tolima
Po úspěšné a příjemné aklimatizaci v pohoří Sierra Nevada El Cocuy jsme zamířili do pohoří Los Nevados právě s cílem vystoupit na poslední přístupný pětitisícový zaledněný vrchol v Kolumbii – Nevado del Tolima. (Michal Kleslo)
50 – 53 Peruánsky deník 2
Peru doufám není nutné s jeho Bílými Kordillerami nikomu představovat. Nejspíše nekrásnější horské terény Jižní Ameriky nabízí nespočet možností jak pro trek, tak pro horolezectví. A levné, relativně bezpečné a pohodové Peru láká těchto možností využít. (Michal Kleslo)
54 – 56 Šarpošácky tabor
57 – 59 Majstrovstvá Slovenska detí
60 – 63 V krajine čarodejníc

Po úspešnom minuloročnom Česko-slovenskom ženskom lezeckom zraze na Dreveníku Češky na oplátku zorganizovali v dňoch od 6. 8. do 9. 8. 2020 zraz na Rabštejne v Hrubom Jeseníku. Aj tentokrát bol pokračovaním 3-ročného projektu Erasmus+. (Anna Čaplická, Rebeka Gabčíková)
64 – 68 Kde je vôľa, tam je cesta
Rozhovor s Ferom Piačekom o tom, ako to bolo kedysi. Pretože on je jedným z tých, čo staré časy slovenského horolezectva zažili a svojimi výkonmi a prelezmi i k jeho sláve prispeli. (Ivan Capko, František Piaček)
70 – 71 Lavína v Školskom žľabe
72 - 73 Keď deti istia deti
74 – 75 O KalamárKape, ktorý nebol
KalamárKap sú to lezecké preteky na Kalamárke
, kde sa aj trochu behá. Ale v prvom rade je to stretnutie skvelej partie, ktorí lezú na týchto nádherných andezitových stenách a vežiach  v malebnom prostredí podpolianskych lesov. Tento rok prebehli v netradičnej forme. (Jozef Sklenár)
76 – 77 Festival Horyzonty online
78 – 79 Nové formy členstva

Obálka: Jožo Krištoffy traverzuje popod obrovskú gilotínu na 2. štand, Gilotína, 10-, Malý hrot, Vysoké Tatry. Foto: Maťo Krasňanský.
Vlado Linek © 1999 - 2021 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  28234719