Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index » diskusia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 23.01.2020   english version
  Diskusia |  Odpoveď
  Diskusia |  SHS JAMES |  Jamesák |  Skialpinizmus |  Stav istenia |  Inzercia |  Off topic

Autor:
Email:
Téma:
Text: Žiaľ nedá mi nereagovať.
1. Je smutné, že až takmer po dvoch týždňoch na moju správu odpíše niekto mimo obraz a nie kompetentný. Zrejme z Jamesu tu nik nie je. Viem, že správu som mohol napísať aj priamo správcovi oblasti (už by to malo byť vybavené a ďakujem), ale písal som to sem aby to dostali ľudia do povedomia.
2. Pán Michal, neviem koho vy hobľujete a vôbec ma to nezaujíma. Osobne neleziem na Top Rope (Topinec) ale občas keď som si chcel skúsiť cestu ktorá bola nad moje sily, využil som túto možnosť a nehanbím sa za to. Hlavne v sektore na Lietačkách kde tieto cesty sú 10m danej obtiažnosti a zbytok cesty je položená 2-3 stupeň, načo tam drať lano.
3. Dôvod prečo som to písal sem a formou akou som to napísal, bol aby som sa nikoho nedotkol. Slušne som sa spýtal. Samozrejme som mohol hneď napísať ako primitív – K...a kto nesie zodpovednosť v prípade, že sa tam niekto zabije?
4. Áno na Top Rope by sa malo liezť na vlastnom provizórnom zlaňáku. Avšak keďže v halách na umelých stenách, predpokladám že ani vy Pán Michal nezlaňujete sám z hora. Tak sa asi ťažko dá vysvetlovať luďom ktorý sú začiatočníci a čakať od nich, že si budú všetci naťahovať tieto cesty 4ky a zlaňovať tak ako by mali.
5. Ale podstatný dôvod prečo som to písal, je ten. Že Lietačky v Porúbke sú cesty, ktoré z podstatnej väčšiny navštevujú ľudia s rodinami, deťmi, začiatočníci a ľudia z kempu. Od týchto ľudí čakať správnu metodiku je asi naivné. Najme keď žijeme v dobe cashu a ani James už nedáva členstvo až po absolvovaní kurzu. Ďalšia vec je, že samotné prasa evokuje prehodiť lano a púšťaj ma doleeeee. Preto je a bude asi nutné na takýchto cestách meniť častejšie istenia a brať to ako holý fakt tejto doby.
Tak dúfam, že som týmto nikoho neurazil, vám Pán Michal som to dostatočne vysvetlil. A ak vás môžem poprosiť, kde chodievate liezť svoje profi výkony? Aby som Vám tam náhodou niekedy neprekážal.

Ďakujem a prajem pekný deň.

3x3=
 

Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25792005