Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index » diskusia  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 25.10.2020   english version
  Články |  Odpovede: 5
  Diskusia |  SHS JAMES |  Jamesák |  Skialpinizmus |  Stav istenia |  Inzercia |  Off topic |  Články

Výberové konanie na chatárov tatranských chát [ 7. 7. 2015 15:35:16]
Klub slovenských turistov so sídlom v Bratislave, Záborského 33 a Slovenský horolezecký spolok JAMES so sídlom v Bratislave, Junácka 6 ako spoluvlastníci nehnuteľností – vysokotatranských chát, zverejňujú výzvu na predkladanie ponúk do výberových konaní na podnájomcov a a výkon funkcií chatárov na chatách: Chata pri Zelenom plese, Chata pod Rysmi a Zbojnícka chata.
 • Výberové konanie na chatárov tatranských chát [Mato 20. 10. 2015 21:05:01]
  Už je vyše mesiaca po skončení výberového konania na nájomcov vysokohorských chát a ako uchádzačovi o najomcu mi neprišlo žiadne slovné vyjadrenie. Taktiež som nikde nenašiel zverejnenú Zápisnicu z výberového konania a len Boh vie či ju vôbec mate v pláne zverejniť. Takýto neprofesionáleny postoj k vyrozumeniu uchádzačov zaváňa pri najmenšom amaterizmom. No a o avizovanej transparentnosti sa už vôbec nedá hovoriť.

  • Výberové konanie na chatárov tatranských chát [Kojac 12. 11. 2015 15:06:04]
   Nesmuť, nie si sam, kto nedostal žiadne vyrozumenie. Po prvom vyberovom konani v r. 2010 boli vysledky zverejnene, v roku 2014 (Teryho chata) KST poslal ucastnikom sutaze aspon list, teraz nedošlo vobec nic. Nuž na Slovensku je to tak. Abo jak hutorja vychodňare, i tak še da, i tak še da. A potom propagujme rozne verejne zbierky a čudujme sa, že prispievateľov je žalostne malo. Nuž, i tak še da, i tak še da.

 • Výberové konanie na chatárov tatranských chát [Transparenci international.Martin 25. 9. 2015 15:45:43]
  Vyše tyždna po vyberovom konani ale žiadna seriozna správa na svete.Transparenci international. Martin.

 • Výberové konanie na chatárov tatranských chát [Kojac 16. 8. 2015 16:40:50]
  A zase to mame tu. Kto vie, nech poradi:
  1. registrovanym platitelom sa k najmu bude uctovat DPH. DPH uctuje prenajimatel, ak je registrovany ako platca DPH, co ani KST ani James nie su. Doteraz som si myslel, ze ak je dodavatel platcom DPH, MUSI ju uctovat, t.j. nie je rozhodujuce, ci odberatel je, alebo nie je platca DPH. Kto bude teda prenajimatelom v takom pripade?
  2. prenajimatelia vyhodnocuju 3 kriteria - podla nich rovnocenne, ale v ziadnej uzatvorenej zmluve sa ani len nespomina kriterium cislo 2 - podmienky starostlivosti a udrzby, ktore ponuka najomca ako vlastne naklady - kde sa to stratilo a ako sa to vyhodnocovalo doteraz, ked to nebolo nikde spomenute?
  3. ziadatelom o prenajom moze byt fyzicka aj pravnicka osoba - ako moze pravnicka osoba potom dat vyhlasenie, ze najomca a chatár bude ta ista fyzicka osoba? Tu sa akoby dopredu vylucuje ziadost pravnickej osoby.
  4.v zmluve je klauzula o uprave najmu na zaklade rocneho priemerneho indexu rastu spotrebitelskych cien tovarov a sluzieb. Predpokladam, ze sa hlavne mysli rast, ale malo by to platit aj pri znizeni. A seriozne by bolo dat o tom zmienku aj do vyzvy. A mozno by sme sa mali aj dozvediet, ako sa to doteraz uplatnovalo? O kolko sa dvihali najmy?
  5.Prenajimatelia opakovane zdoraznuju, ze nemaju povinnost vyhlasovat verejnu vyzvu na prenajom chat - ako by to bol nejaky vynimocne ustretovy krok k clenom. Ja si myslim, ze na najblizsom VZ by malo byt odhlasovane, ze VV, alebo predseda, MUSI zabezpecit, aby sa najomcovia v buducnosti hladali len a len takymto transparentnym sposobom.

  • Výberové konanie na chatárov tatranských chát [Michal 26. 8. 2015 14:49:45]
   Cele tie zmluvy a podmienky sutaze spracovavalo nejake pravnicke eso. Uz som to aj na inych diskusiach hovoril. Je to len dokaz totalneho amaterizmu oboch spolkov. Ked uz robim vyberove konanie na tak financne lukrativne objekty a tieto prijmy pre mna predstavuju existencnu zalezitost, tak aspon obetujem par stovak EURo na spracovanie poriadnej transakcnej dokumentacie, ktora obstoji. Naviac to este aj uverejnuju. Je to uplne smiesne.


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27783416