kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Piatok 03.04.2020  
 Preteky mládeže v Senici
23.03.2003 14:00 | 3503x | komentár: 0x
22. 3. 2003  

Dvadsietehodruhého marca sa v Senici uskutočnili preteky v športovom lezení detí a mládeže. Zázrakom bolo už to, že sa uskutočnili. 33 pretekárov a 23 pretekárok liezlo po štyri cesty, výsledky sa zrátali. Účasťou prekvapili najmä pretekári z Čiech. Okrem iného sa ukázalo, že rozdelenie mládeže do iba dvoch kategórií je nedostačujúce. Veď najmladšia účastníčka Julka Gavačová(1997) liezla to isté, čo Domina Kováčiková, ktorá zvláda i cesty na seniorských pretekoch (sem-tam). Ďaľšou vecou je, že zrušenie slovenského pohára vôbec detskému lezeniu neprospelo.

Vzorom by nám mohli byť kolegovia Česi, kde perfektne funguje reprezentácia na každom stupni. O inom je už otázka financií. Na Slovensku lezenie funguje na amatérskej úrovni a presne také sú aj výsledky. Tu nepomôže „Ty si James, ty si urob“. Treba podporu, človeka, ktorý dokáže komunikovať s potencionálnymi sponzormi nie na úrovni „Idem tam a tam, dajte mi nejaké prachy“, ale mám taký a taký program, chcem dosiahnuť také a také výsledky takýmto spôsobom. Nazvime tohto človeka manažérom. A zaplaťme ho.

Bárs aj z toho, čo zabezpečí. Je mi smutno, keď čítam, že česka repre bola na sústredení v Ospe, bola na sústredení tam a tam. Rodič môže suplovať trénera, môže zohnať peniaze na výjazd kdekoľvek na skaly, ale rodič málokady vie niečo o správnom stravovaní, o oddychovaní v cestách, o psychike pretekára pred nástupom do cesty, o technických fintách a čojaviemeštečom. Nikto sa nebude venovať a starať o iných bez toho, aby z týchto starostí nemal nejaký úžitok. Aj na Slovensku éra iniciatívnych blbov pomaly končí.

A keď skončí úplne, aj tu zostane úplné ho....

No, chcel som k pretekom – boli fakt fajn, trošku sa pretiahli, ale každý si, dúfam, dobre zaliezol. Či už deti, ale šohaji z kategórie C (do 25 rokov), či XXL.
P.S: Ďakujeme sponzorom YAK STEAM, 8000.SK, PILKA-KAMENY, a všetkým, ktorí svojou troškou prispeli do mlyna.

Výsledky

Kategória A
Chlapci
1. Rozehnal Pavel HO Rebel Pustimeř
2. Šifra Martin SportSystém Lanškroun
3. Holec Marek MKŠK Modra
Dievčatá
1. Kováčiková Dominika MKŠK Modra
2. Hyvlová Aneta LK Prachov
3. Čepcová Andrea MKŠK Modra

Kategória B
Chlapci
1. Lachman Vít LK Prachov
2. Švub Matej CCC BBB
3. Benkovský Matúš MKŠK Modra
Dievčatá
1. Marecsková Štepánka HO Jeseník
2. Máchová Nela LK Prachov
3. Tomancová Zuzana HO Jeseník

Kategória C (od 15 rokov)
Muži
1. Greksák Tomáš Vertikal Patrónka
2. Hyža Andrej Sekho Senica
3. Gavač Michal Sekho Senica
Ženy
1. Suchánková Janka Sekho Senica
2. Tomášková Bohuslava HO Rebel Pusimeř
3. Janečková Janka Sekho Senica

Milan Jamrich
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Preteky mládeže v Senici [ 17. 5. 2011 14:40:06] - reagovať
Dvadsietehodruhého marca sa v Senici uskutočnili preteky v športovom lezení detí a mládeže. Zázrakom bolo už to, že sa uskutočnili. 33 pretekárov a 23 pretekárok liezlo po štyri cesty, výsledky sa zrátali. Účasťou prekvapili najmä pretekári z Čiech.

Vlado Linek © 1999 - 2020  26297516