kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Piatok 03.04.2020  
 Slovenský pohár mládeže, Zlaté Moravce
27.04.2003 14:00 | 3420x | komentár: 0x
26. 4. 2003  

V sobotu, dňa 26. 4. 2003 sa v Zlatých Moravciach uskutočnila ďalšia súťaž Slovenského pohára mládeže. Na začiatku mal prejav Jirko Švub – riaditeľ súťaže a staviteľ ciest. Po príhovore sa začalo liezť. Liezli sa štyri cesty na obtiažnosť a jedna na rýchlosť. Cesty boli pomenované podľa obtiažnosti: Previs pre Tamaru, Sviňa, Cez parohy, Cintorín a rozhodujúca Rýchlik.
Prvá cesta Previs pre Tamaru bola postavená cez previs, ale liezla sa aj cez prednú časť (predok lode). Cesta bola ľahká, pretože bola postavená tak, aby si zaliezli aj Kubko Švub a Radek Šifra (najmladší účastnici súťaže), ale aj starší páni ako Peter Walter alias Walťo. Druhá cesta viedla cez previs, miernou šikminou a TOP bol na hrane za stropom. Tretia bola postavená cez šikminu ku stropu no a štvrtá cesta prechádzala tiež šikminou. Cesty boli farebne rozlíšené a rôznej obtiažnosti. Ako vždy boli skvelé. Súťaž sa vydarila a aj atmosféra bola super. V altánku vonku sa varil guláš, bolo prichystané občerstvenie, takže tejto súťaži nič nechýbalo. Jediný problém je, že u nás liezie málo mládeže. Najviac účastnikov bolo opäť z Modry. No zúčasnili sa aj lezci z Českej republiky a to pretekári z lezeckého klubu Sport System Lanškroun. Ale boli tam aj súťažiaci z iných klubov a to: HK Zlaté Moravce, CCC BBB Banská Bystrica (poriadateľ pretekov) a SEKHO Senica. Ceny boli perfektné, typické pre Jirkove preteky. Každý si mohol vybrať cenu akú chcel, okrem juniorov a súťažiacich v kategórii XXL, ktorí boli tiež odmenení. Na záver chcem pochváliť Jirka za perfektne pripravené preteky a postavené cesty. Vždy sa radi takýchto pretekov zúčastním.

Výsledky

Kategória A dievčatá:
1. Dominika Kováčiková, MKŠK Modra
2. Andrea Čepcová, MKŠK Modra
3. Jana Mikulová, MKŠK Modra

Kategória A chlapci:
1. Martin Šifra, Spotr System Lanškroun (CZ)
2. Marek Holec, ŠKMK Modra
3. Timotej Šumný, HK Zlaté Moravce

Kategória B dievčatá:
1. Michaela Bošáková, MKŠK Modra

Kategória B chlapci:
1. Matej Švub, CCCBBB
2. Ján Augustín, HK Zlaté Moravce
3. Jakub Kováčik, MKŠK Modra

Kategória XXL
1. Tomáš Greksák, Vertical Bratislava
2. Boris Belica, HK Zlaté Moravce
3. Michal Gavač, Sekho Senica

Kubo Kováčik
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Slovenský pohár mládeže, Zlaté Moravce [ 17. 5. 2011 14:28:03] - reagovať
V sobotu, dňa 26. 4. 2003 sa v Zlatých Moravciach uskutočnila ďalšia súťaž Slovenského pohára mládeže. Na začiatku mal prejav Jirko Švub – riaditeľ súťaže a staviteľ ciest. Po príhovore sa začalo liezť.

Vlado Linek © 1999 - 2020  26298191