kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Piatok 03.04.2020  
 Preteky na Kukle
08.06.2003 14:00 | 4336x | komentár: 0x
7. 6. 2003  

Na lezeckom hrade Kukla pri Modre sa dňa 7. 6. 2003 sa uskutočnilo tretie kolo Slovenského pohára v športovom lezení mládeže. Zúčastnilo sa ho 38 pretekárov zo siedmich klubov Slovenska.

Zúčastnili sa lezci z  klubov: CCCBBB  Banská Bystrica, HOM Feroplast Zlaté Moravce, HK JAMES Partizánske, Café stena Bratislava, RED POIND Myjava, Sekho Senica a MKŠK Modra. Preteky zahájil Peter Walter, ktorý privítal účastníkov súťaže. Cesty staval Martin Eckert ( EKINO), ktorý pred pretekom vysvetlil pravidlá a predliezol cesty. Každá kategória liezla 5 ciest. Kategória A prvú až piatu cestu, Kategórie B a XXL druhú až šiestu. Na jednu cestu boli tri pokusy. Prvé dve boli ľahké, tretia ťažká hlavne pre kategiórie A a kategóriu B dievčatá. Štvrtá , piata, šiesta sa dali zvládnuť. Cesty neboli dlhé, pretože na Kukle je nízka stienka.  Na jednej ceste bolo najviac 14 chytov. Doobeda sa liezlo rýchlym tempom.  Bolo veľmi teplo a tak sme sa počas prestávky na obed  oblievali vodou. Po obede sa zasa liezlo. Po dolezení všetkých ciest nám oznámili, že bude superfinále kategórie B chlapci , pretože sme mali traja plný počet bodov. Do finále postúpil Janko Augustín , Maťo Švub a ja. Finálka bola dlhá cez celú stenu . Prvý liezol Maťo ktorý, doliezol najďalej a  vyhral . Janko a ja sme to pokašľali. Diplomy najlepším pretekárom odovzdal člen sekretariátu Jamesu pán Igor Koller, ktorý obdaril najmladších pretekárov  aj krabicou čerešní. Sponzormi súťaže boli: Chata KUKLA , CPA Slovakia, ALTA PJ Bratislava, GRUNDFOS Bratislava, MIDIN Trnava, Keramika Ďureje.

Výsledky
kategória  A dievčatá
1. Dominika Kováčiková MKŠK Modra
2. Andrea Čepcová  MKŠK Modra
3. Monika Jakubcová CAFÉ STENA Bratislava

kategória A chlapci
1. MarekHolec MKŠK Modra
2. Timotej Šumný  HOM FERPLAST Zlaté Moravce
3. Matúš Hornák SEKHO Senica

kategória  B dievčatá
1. Michaela Bošáková  MKŠK Modra
2. Erika Krčková   RED POINT Myjava
3. Viera Šujanová  Pezinok

kategória B chlapci
1. Matej Švub CCCBBB Banská Bystrica
2. Ján Augustín HOM FERPLAST Zlaté Moravce
3. Jakub Kováčik MKŠK Modra

kategória B chlapci
1. Michal Gavač SEKHO Senica
2. Michal Čepec MKŠK Modra
3. Lukáš Hotový MKŠK Modra

Kubo Kováčik
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Preteky na Kukle [ 17. 5. 2011 14:20:12] - reagovať
Na lezeckom hrade Kukla pri Modre sa dňa 7. 6. 2003 sa uskutočnilo tretie kolo Slovenského pohára v športovom lezení mládeže. Zúčastnilo sa ho 38 pretekárov zo siedmich klubov Slovenska.

Vlado Linek © 1999 - 2020  26297646