kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Piatok 03.04.2020  
 NorthlandCup 2003 - 3. kolo Slovenského pohára v boulderingu v Žiline
31.08.2003 14:00 | 3230x | komentár: 0x
30. 8. 2003  

V sobotu 30. 8. 2003 sa v historickom centre Žiliny na Mariánskom námestí uskutočnilo 3. kolo slovenského pohára v športovom lezení – boulderingu pod názvom NORTHLANDCup 2003. Súťaž prebiehala na dvoch umelých bouldrovacích stenách, ktoré boli pre tento účel postavené priamo na námestí.

Aj keď sme sa do poslednej chvíle obávali dažďa, nakoniec vôbec nepršalo a mierne ochladenie pripravilo pre lezcov takmer ideálne podmienky. Bouldre pripravil sám riaditeľ pretekov a už takmer nestor pretekárskeho lezenia na Slovensku Marek Repčík v spolupráci s Ivanom „Doktorom“ Žilom.

V očakávanej medzinárodnej konkurencii účastníkov zo Slovenska, Čiech a Poľska sa medzi mužmi sa predstavilo 40 pretekárov a v ženskej kategórii 11 pretekárok. Do finále sa kvalifikovalo 10 najlepších mužov a 8 žien.

Podobne ako v kvalifikácii, sa so všetkými finálovými bouldrami najlepšie vysporiadal Peter Doležaj (CCC Bocianik Banská Bystrica) a suverénne zvíťazil. Na druhom mieste sa umiestnil domáci matador Juraj Repčík (Anatomic, Extrem klub Žilina) a tretí skončil zástupca z Českej republiky a prekvapenie mužského závodu Petr Šindel (Ostrava). Tradičný účastník a pán bouldrista Andrej Chrastina (Sokol Žilina, A9) takto skončil o povestný kúsoček na štvrtom mieste.
 V ženskej kategórii si to už tradične medzi sebou rozdali sestry Čintalové. Zvíťazila Zuzka Čintalová (ŠKMK Modra), pred Katkou (ŠKMK Modra) a Lenkou Mičicovou zo Žiliny.

Výbornú kulisu celému preteku pripravilo asi 300 prítomných divákov. Finále mužov vrcholilo okolo po 22:00 na umelo osvetlených vežiach. Bodku za vydareným podujatím dala afterparty pre pretekárov a záujemcov z radov divákov v lezeckej kaviarni K2.

Naše poďakovanie patrí mediálnym partnerom Rádiu Rebeca, Rádiu ZET a Žilinskému Večerníku. Rovnaká vďaka patrí reklamným partnerom NORTHLAND Slovakia, ALGIDA, ANATOMIC, K2 – kaviareň, ŠARIŠ a JAMESU. Aj za ich prispenia sa celá akcia mohla uskutočniť. V neposlednom rade ďakujeme aj všetkým zúčastneným pretekárom a divákom.

Opäť sa stretneme o rok v Žiline.

Kompletné finálové výsledky

MUŽI
1. Peter Doležaj, CCC BBB
2. Juraj Repčík, Extrem Klub Žilina
3. Petr Šindel, Ostrava, ČR
4. Andrej Chrastina, Sokol Žilina
5. Michal Turský, Žilina
6. Ondrej Švub, CCC BBB
7. Ján Smoleň, Dolný Kubín
8. Tomasz Wojciechowski KS Korona, PL
9. Tomáš Fides, HK Sokol Prievidza
10. Petrík Holman, HK Salora Žilina

ŽENY
1. Zuzana Čintalová, MKŠK Modra
2. Katarína Čintalová, MKŠK Modra
3. Lenka Mičicová, Žilina
4. Katarína Fickuliaková, Bloc Bratislava
5. Alexandra Holková, Ostrava, ČR
6. Miša Drlíková, Havířov, ČR
7. Emilia Gruszewska, Zanik Team, PL
8. Denisa Šulcová, HKF Bratislava
KOMENTÁR K ČLÁNKU

NorthlandCup 2003 - 3. kolo Slovenského pohára v boulderingu v Žiline [ 17. 5. 2011 14:17:48] - reagovať
V sobotu 30. 8. 2003 sa v historickom centre Žiliny na Mariánskom námestí uskutočnilo 3. kolo slovenského pohára v športovom lezení – boulderingu pod názvom NORTHLANDCup 2003. Súťaž prebiehala na dvoch umelých bouldrovacích stenách, ktoré boli pre tento účel postavené priamo na námestí.

Vlado Linek © 1999 - 2020  26297731