kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Nedeľa 29.03.2020  
 Reprezentačné sústredenie v boulderingu LASKALA
20.02.2020 09:15 | 794x | komentár: 3x
  

V žilinskom lezeckom centre LASKALA sa konalo počas víkendu 15. - 16. 2. 2020 bouldrové sústredenie reprezentácie Slovenska v športovom lezení. Sústredenie viedol reprezentačný tréner SHS JAMES Igor Kollár za pomoci trénera Miloša Nemého a Kiky Urdovej. O stavanie bouldrov sa postaral stavač SHS JAMES Dávid Zavacký.

 
Úvodné slová. / Teória.

Sústredenie bolo rozdelené na 6 blokov. V sobotu ráno sme spoločne začali teóriou zahrievania svalstva, rozcvičky a rozliezania. Po spoločnej rozcvičke s Kikou Urdovou boli reprezentanti rozdelení podľa výkonnosti do dvoch skupín. Každá skupina mala pripravené krokové sekvencie zamerané na koordináciu, nábehy a balanciu. Po obedňajšej prestávke sme preberali základné princípy trénovania maximálnej sily v krátkych sekvenciách na bouldrovke. Hneď po teórii následoval praktický tréning sily v záťaži blížiacej sa maximu. V nedeľu doobeda sme nasimulovali preteky štýlom OS 4 bouldre pre obe skupiny. S časomierou, so zvukovým efektom a rozhodcami si mohli reprezentanti otestovať svoju kreativitu a zdatnosť. Všetky výkony pretekárov boli neskôr osobne prediskutované s trénermi. Taktiež bol vyhotovený videozáznam tohto simulovaného preteku, aby si mohli neskôr reprezentanti podrobne zanalyzovať spolu so svojimi osobnými trénermi alebo sami svoje výkony. A ďalej pracovať na svojom zlepšovaní. V nedeľu poobede sa uskutočnil v jogovom centre LASKALA posledný blok programu pod vedením trénerov Miloša Nemého a Kiky Urdovej, ktorý obnášal mobilizačné a strečingové cvičenia.Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným reprezentantom za zodpovedný prístup, trénerovi Milošovi Nemému a Kike Urdovej a stavačovi a kameramanovi Davidovi Zavackému. Tiež za pomoc Martinovi Matuškovi a Robovi Fapšovi. A nakoniec lezeckému centru LASKALA za vytvorenie podmienok na akcii.

Foto: Miloš Nemý
Video: David Zavacký
Text: Igor Kollár

video
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Reprezentačné sústredenie v boulderingu LASKALA [ 20. 2. 2020 9:15:17] - reagovať
V žilinskom lezeckom centre LASKALA sa konalo počas víkendu 15. - 16. 2. 2020 bouldrové sústredenie reprezentácie Slovenska v športovom lezení.
 • Reprezentačné sústredenie v boulderingu LASKALA [Anonym 22. 2. 2020 8:11:21] - reagovať
  Video dobre ale viac by som uvital ak by sa zverejnili tie metodicke veci, ktore sa tam preberali.
  Predsalen takychto informacii je malo a nie kazdy ma pristup k trenerovi alebo moznost navstivit nejake sustredenie.

 • Reprezentačné sústredenie v boulderingu LASKALA [Rado S. 21. 2. 2020 13:34:41] - reagovať
  Dobrá práca, motivačné video, pekné bouldre - super

  • Reprezentačné sústredenie v boulderingu LASKALA [Marian PO 21. 2. 2020 15:28:46] - reagovať
   konečne sa niečo deje...mame čo doháňať... super ...


Vlado Linek © 1999 - 2020  26261465