kalendár akcií    preteky detí    olympijský šport    dokumenty    história
 športové lezenie  Odhlásiť    Streda 24.04.2024
 Majstrovstvá sveta mládeže v športovom lezení - ARCO 2019
04.09.2019 10:00 | 4107x |
22. - 31. 8. 2019

V dňoch 22. - 31.8.2019 sa slovenskí juniorskí reprezentanti v športovom lezení zúčastnili na Majstrovstvách sveta mládeže 2019, na ikonickom lezeckom štadióne ROCKMASTER v talianskom meste Arco. Hlavný usporiadateľ pretekov, Società Sportiva Dilettantistica Arrampicata Sportiva Arco, pripravil pre pretekárov vynikajúce zázemie. Mladí lezci súťažili počas desiatich dní v disciplínach bouldering, obtiažnosť a rýchlosť. Rozdelení boli podľa veku do troch kategórií: juniori (18 - 19), mládež A (16 - 17) a mládež B (14 - 15).

Slovenská výprava na MS mládeže v Arcu.

V najdôležitejšej disciplíne - olympijskej kombinácii, ktorá pozostáva zo všetkých troch disciplín (lezenie na obtiažnosť, boulderingu a lezenie na rýchlosť), vybojovali naši reprezentanti veľmi pekné umiestnenia. Vanda Michalková (vo vekovej kategórii A ženy) sa v kombinácii umiestila medzi svetovou juniorskou špičkou, na perfektnom 5. mieste. Medzi juniormi v tvrdej konkurencii vybojoval Peter Kuric výborné 9. miesto. Jakub Fábric 21. miesto a v najmladšej vekovej kategórii Sofia Ďurková 25. miesto.

Stena v Arcu. / Vanda Michalková.

V samostatnej disciplíne, v lezení na obtiažnosť, Vanda Michalková obsadila vynikajúce 5. a v boulderingu pekné 9. miesto. Jessica Fečanin, prvýkrát reprezentujúca Slovensko, si viedla veľmi dobre, čo potvrdzujú jej výsledky v disciplíne obtiažnosť 25. miesto a v boulderingu 17. miesto. V chlapčenských kategóriach si najlepšie viedol Peter Kuric s 18. miestom na obtiažnosť a 21. miestom v boulderingu.