kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia  Streda 12.08.2020  
 Európsky pohár mládeže v lezení na obťažnosť a rýchlosť, Imst, Rakúsko
14.08.2019 08:00 | 2712x | komentár: 1x
2. - 4. 8. 2019  

Prvý augustový víkend, v dňoch 2. - 4. 8. 2019 sa konalo v rakúskom meste Imst tretie kolo Európskeho pohára mládeže v lezení na obťažnosť a rýchlosť. Slovensko reprezentovalo 11 pretekárov, čo bola doposiaľ najväčšia účasť mládežníkov na Európskom pohári. V celkovom hodnotení národov sa Slovensko umiestnilo z 25 zúčastnených štátov na peknom 14. mieste v lezení na obťažnosť a na 12. mieste v lezení na rýchlosť.


Slovenská výprava EYC IMST 2019.

O najlepší slovenský výsledok v pretekoch na obťažnosť sa postarala Vanda Michalková. V oboch kvalifikačných cestách vyliezla do TOPU a s prehľadom postúpila do nedeľňajšieho finále. Vanda vybojovala v silnej konkurencii pódiové tretie miesto v kategórii A female. O druhé najlepšie umiestnenie slovenského lezca sa postaral Peter Kuric. V silnej konkurencii obsadil v pretekoch na obtiažnosť v kategórii junior skvelé 11. miesto, kde jeho postup do finále delilo len jedno miesto.


Vanda Michalková 3.miesto.

Svoju premiéru na pretekoch európskeho pohára mládeže v obťažnosti si otestovalo viac ako polovica našich pretekárov. Sofia Ďurková v dvoch kvalifikačných cestách obsadila celkové 48. miesto v najmladšej kategórii youth B female. Tesne za Sofiou sa umiestnila reprezentantka širšieho výberu Dorota Bulandová na 51. mieste. Slovensko reprezentovali medzi dievčatami taktiež Katka Váleková a Barbrorka Čemanová, ktorým sa ale kvalifikácia nepodarila a tak sa obe umiestnili na konci štartového poľa.

  
Andrej Buzaši kvalifikácia. /  Barborka Èemanová kvalifikácia. / Filip Hromada kvalifikácia.
  
Jakub Fábric kvalifikácia. / Katka Váleková kvalifikácia. / Martin Šmiľňák kvalifikácia.
  
Peter Kuric kvalifikácia. / Samuel Štefánik kvalifikácia. / Vanda Michalková kvalifikácia.

Medzi chlapcami sa v ich prvých európskych pretekoch predstavil Samuel Štefánik, Andrej Buzaši a Martin Šmiľňák. Samo vo vekovej kategórii youth A male obsadil 44. miesto. Martinovi sa aj napriek jeho výbornej technike v kvalifikačných cestách nepodarilo preliezť do vrchných častí ciest. Andrej dokázal so svojou bojovnosťou zaliezť veľmi dobre, tomu však nestačilo na dobrý výsledok. Filip Hromada sa umiestnil v najmladšej kategórii youth B male na 57. mieste. V pretekoch na obtiažnosť si v kategórii youth A male dosiahol náš skúsenejší pretekár Jakub Fábric  po zaváhaní až 45. miesto.

 
Sofia Ďurková kvalifikácia.

V pretekoch na rýchlosť, ktoré sa konali v prvý deň si všetci naši pretekári: Filip Hromada, Peter Kuric, Jakub Fábric a Sofia Ďurková zlepšili osobné časy. Filip Hromada so svojím časom 9,680 s obsadil v kategórii youth B male skvelé 12. miesto. Peter Kuric, ktorý testoval novú súslednosť krokov v spodnej pasáži, si upravil svoj osobný rekord na pretekoch časom 8,470 s. Jakub Fábric si za mrholenia odniesol pekné 19. miesto a so svojím časom 9,560 s si zlepšil osobný rekord na preteku. Svoju premiéru na rýchlosti si vyskúšala Sofia Ďurková, ktorá dosiahla čas 14,030 s a obsadila celkové 22. miesto v kategórii youth B female.

Všetkým pretekárom ďakujem za zodpovedný prístup a reprezentáciu Slovenska. Ďakujem aj trénerom Milošovi Nemému a Jurajovi Kvasnicovi za pomoc a podporu počas pretekov. A taktiež aj Petre Kuricovej, Alenke Bulandovej a Róbertovi Fapsovi za starostlivosť o deti mimo pretekov. 

kompletné výsledky
Vlado Linek © 1999 - 2020  27242311