kalendár akcií    preteky mládeže    olympijský šport    dokumenty    história  
 Komisia športového lezenia » preteky mládeže  Utorok 27.10.2020  
 2. SPLD, LK Spider´s Nook Pezinok (L)
10.06.2018 09:00 | 6535x | komentár: 2x
9. 6. 2018  

V sobotu 9. 6. 2018 sa uskutočnilo 2.kolo Slovenského pohára v lezení detí pod SHS JAMES v Pezinku. Vzhľadom na výšku steny, by si viacerí pomysleli, že pôjde o bouldering, ale takto to nebolo. Liezla sa obťažnosť. Každá kategória mala 2 kvalifikačné cesty a jednu finálovú cestu, ktorú si vyskúšalo 6 najlepších pretekárov z každej kategórie. Celkovo sa pretekov zúčastnilo 64 pretekárov, teda 30 dievčat a 34 chlapcov. Pritom sa stále nájdu takí, čo považujú tento šport za mužský šport. No nezdá sa, že by to tak úplne bolo. Pokiaľ som správne rátala tak sa pretekov zúčastnilo 11 slovenských klubov.  

 

Deti liezli ako o život, aj v náročných podmienkach. Priestory malé, ľudí veľa. Vonku teplo, aj keď našťastie pod mrakom. Každý sa snažil nadopovať kyslíkom vonku pred halou, aby prežil vo vnútri. Veľká vďaka tak všetkým pretekárom za to, že to dokázali vydržať a podávať ešte aj výkon. Až na pár technických nedostatkov, čo sa týka excelu a tabuliek, všetko prebiehalo bez zjavných komplikácii. Najťažšie bolo postaviť cesty pre U14, najmä pre tých, ktorí sú viac-menej nováčikovia. Snažili sme sa o čo najväčšiu bezpečnosť, akú sa dá docieliť v prvých dvoch expreskách. Trošku viac nám nevyšiel jeden krok vo finálovej ceste pre U12, keďže výkony medzi dievčatami a chlapcami sú neuveriteľne rozdielne a tak si umiestnenie na bedni odniesli len tí, ktorí tento krok prešli. Celkovo sa ku mne však dostalo, že väčšina ľudí bola spokojná, či už s cestami, organizáciou, alebo jedinečnými medailami a diplomami pre každého zúčastneného. Aspoň tak som počula, keďže ja ako aj celý realizačný tím sme kmitali ako to len išlo a nestíhala som všetko sledovať. 

Ďakujeme celkovo všetkým čo prišli a neodradila ich výška steny a malé priestory. Taktiež tým klubom, ktoré nám boli nápomocné a organizácia bola o to lepšia. A v neposlednom rade veľká vďaka SHS JAMES za pomoc, Squash hale za priestory, realizačnému tímu z LK SPIDER´S NOOK za priebeh pretekov a Hudy sportu za spoluprácu pri hľadaní tých správnych cien pre deti.

Čo sa týka výsledkov boli v skratke nasledovné:

U10 dievčatá
1. Kristína Denčiaková (HK Prometeus Handlová)
2. Kira Ondrovičová (HK JAMES Junior Team)
3. Aurora Uhríková (HK Rozlomity)
 
U10 chlapci
1. Peter Tončko (HK Prometeus Handlová)
2. Timur Jaš (HK Manin)
3. Michal Mihál

U12 dievčatá
1. Zora Scholtzová (HK Rozlomity)
2. Lea Slobodová (Lezecká akadémia)
3. Viktória Nichtová (IAMES Levice)

U12 chlapci
1. Artur Pankuch (HK Rozlomity)
2. Martin Nečej (HK Rozlomity)
3. Michal Ivanič (Lezecká akadémia)
 
U14 dievčatá
1. Lujza Michalková (Lezecká akadémia)
2. Sofia Ďurková (Lezecká akadémia)
3. Martina Buršíková (Lezecká akadémia)
 
U14 chlapci
1. Tristan Sýkora (Lezecká akadémia)
2. Martin Šmilňák (HK Rozlomity)
3. Andrej Buzaši (Lezecká akadémia) 

Foto: Michal Buzaši
Text: Lenka Antalíková

Fotky od Michala Buzašiho 

výsledky
Vlado Linek © 1999 - 2020  27798998